Skocz do zawartości

Dylemat Pióro pelikan m200 twsbi 850 a może?


Polecane posty

Witam,

Chciałbym zakupić pióro które będzie przeznaczone do codziennego pisania notatek i nie tylko. Najlepiej jeżeli byłoby na tłok (ew konwerter) do tego najlepiej na wcisk. Może znajdą się lepsze opcje niż te dwa pióra. Interesuje mnie stalówka F. Widziałem w innym poście że wiele osób poleca oba pióra, ale ze względu na to nie mogę się kompletnie zdecydować. Budżet ok 400zł. Sklepy polskie lub ebay. Na ebay'u znalazłem m200 za 350zł z przesyłką. Możliwe,że mógłbym znaleźć jeszcze 100zł dodatkowo. Zamówiłem w tym tygodniu Pilota Justus 95, lamy safari, platinum century 3776. Aktualnie posiadam Pilot Namiki Falcon, lamy 2000 które umarło gdyż niestety upadło podczas zajęć i 2 jakieś parkery. Od razu chciałbym powiedzieć, że nie chcę kupować Parkerów i Watermanów nie darzę ich zaufaniem i stosunkiem jakości do ceny. 

Bardzo dziękuję za pomoc z góry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem jednak Pelikana. Do 15 wszystkie piorq powinny przyjść. Wstawię zdjecia wszystkich 4 piór. Jeżeli chodzi o Pelikana przyjdzie za ok 4-5 dni że względu na to, że idzie z Niemiec reszta z Japonii. 

Czekam niezmiernie :) 

- Lamy Safari F, niebieskie 

- Platinum Century M, burgundowe 

- Pilot Justus 95, klasyczne czarne 

- Pelikan M200 F, zielone 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, chyba jeden z niewielu tu piszacych używam obydwu modeli omawianych na codzień, mam następujące uwagi. Największa róznica to wielkość i dotyk TWSBI 580 jest znacząco większe od Pelikana 200. Drugi to dotyk - 580 jest cięższy i żywica akrylowa wydaje się solidniejsza (praktycznie nie rysuje się). Stalówki sa porównywalne (grubość pisma) ale są zupełnie inne w odczuciu i w mojej opinii 580 jest przyjemniejsze. Ostatnie, wykonanie - TWSBI 580 bije na głowę wspólczesne M200, moje mają po ponad 30 lat więc to inna jakość. 580 jest całkowicie demontowalne z łatwością. A wygląd, co kto lubi Pelikan to klasyka TWSBI przedmiot codziennego użytku przyjemne i nowoczesny. Cenowo Pelikan ok. 50% droższy, więc z małym budżetem można wybrać Wing Sunga 698.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie przekonała opinia Robbiego, dlatego postanowiłem że w przeciągu następnych 2 tygodniu przyjdzie do mnie również twsbi. Zamówiłem dzisiaj Pilot Elite E95S F oraz x2 iroshizuku. 

Wszystkie pióra przyjdą do mnie do konca miesiąca a dokładnie przed 23 sierpnia. Prawdopodobieństwo tutaj i w innym poście wrzuce zdjecia jeżeli będzie jakiś odzew. 

Wczoraj przyszły do mnie x2 safari. Jedno bylo uszkodzone bardzo mila pani mnie obsługiwała i stwierdziła że bezproblemowo wymieni a przesyłka na ich koszt :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki :)123.jpg.4f86f1a985888fc925f8cb29f21d026e.jpg

W sumie mam chęć zakupić w tym tygodniu Pilot Custom Heritage 92, ale nie jestem pewien czy od tego sprzedawcy dojdzie... A tak ono miałoby wyglądać. Rozmiar stalówki B. W zasadzie to byłoby moje pierwsze B. 598a0a51903cd__12.jpg.aa5c4db25ab9cbe408a4dcc57a9b5e20.jpg

EDIT. Dostałem informację, że jutro prawdopodobnie zostanie przysłany Pelikan M200. Niestety na resztę muszę poczekać jeszcze do 10dni. 

Edytowano przez AvantTV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5min temu przyszedł Pelikana M200 zamawiałem go praktycznie ostatnie, a przyszedł pierwszy (pomijając zepsutego lamy) TMPDOODLE1502276182665.thumb.jpg.8f0fd586b6bedcae86674d56ad573edc.jpg

EDIT. Nie mogę dodać więcej zdj gdyż strona na to nie pozwala nie rozumiem tylko dlaczego te zdjęcie ma taki mały rozmiar ki3dy reszta ma grubo powyżej 2.5mb

Edytowano przez AvantTV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AvantTV napisał:

Taki :)123.jpg.4f86f1a985888fc925f8cb29f21d026e.jpg

W sumie mam chęć zakupić w tym tygodniu Pilot Custom Heritage 92, ale nie jestem pewien czy od tego sprzedawcy dojdzie... A tak ono miałoby wyglądać. Rozmiar stalówki B. W zasadzie to byłoby moje pierwsze B. 598a0a51903cd__12.jpg.aa5c4db25ab9cbe408a4dcc57a9b5e20.jpg

EDIT. Dostałem informację, że jutro prawdopodobnie zostanie przysłany Pelikan M200. Niestety na resztę muszę poczekać jeszcze do 10dni. 

Świetne kolory wybrałeś! Pewnie o tym wiesz, ale japońskie B to takie europejskie M. 

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AvantTV napisał:

EDIT. Nie mogę dodać więcej zdj gdyż strona na to nie pozwala nie rozumiem tylko dlaczego te zdjęcie ma taki mały rozmiar ki3dy reszta ma grubo powyżej 2.5mb

Preferowane są zdjęcia z zewnętrznych serwisów, ostatnio na forum polecany był https://postimages.org/ . No dole okna edycji komentarza masz przycisk. "Wstaw inne multimedia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kowal1623 napisał:

Świetne kolory wybrałeś! Pewnie o tym wiesz, ale japońskie B to takie europejskie M. 

Właśnie wiem. Mam jednak problem. Nie wiem czy kupić Pilot 92 czy może dołożyć na 823...

 

 

Zapomniałem wspomnieć, że godzinę później przyszło Lamy.

20771593_1423939214365268_1575680575_o.j

PS. Upadło mi ok 6msc temu Lamy 200 Makrolon jest szansa na naprawę? i jakie ceny mogą oscylować?

 

Edytowano przez AvantTV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy Pilotem 92 i 823 jest ogromna różnica na korzyść 823, niestety z mniej więcej rocznego doświadczenia z serią 91/92 zakwalifikowałbym je do klasy średniej.

823 ma po pierwsze dużo (W mojej opinii) lepsza stalówka w rozmiarze 10. Jedyne co może Ci nie odpowiadać to specyficzny system napełniania analogiczny do TWSBI VAC700.

Ogólnie stalówki Platinum to jednak chyba klasa wyżej od Pilotów (szczególnie tych tańszych (5 i 3)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...