Skocz do zawartości

Kolory atramentów Diamine


Ziemniaczek

Polecane posty

Cześć,

mam zamiar kupić coś na f-długopispoangielsku i mają tam inkausty Diamine, które mnie zainteresowały. W związku z tym, że wybór kolorów jest ogromny, chciałbym prosić o radę, a właściwie o próbki kolorów. Interesuje mnie kolor niebieski, głównie Florida Blue i Majestic Blue. Patrzyłem na recenzje (niestety spora część skanów wygasła...) oraz opinie i podobno Florida ma świetne właściwości, ale Majestic już o wiele gorzej. Moglibyście zeskanować parę niebieskich lub wyrazić swoje opinie? Wiem, że kolory znajdę w Google Grafika, lecz (na przykładzie parkera quinka) kolor po 3 dniach może wydawać się inny, stąd prosiłbym o skany. Zachwalany Oxblood oczywiście wezmę ;) Ten temat również mógłby być jakimś zbiorem wiedzy odnośnie Diamine etc.... Z góry najmocniej dziękuję :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Majestic Blue, jeśli chcesz, to mogę Ci wysłać próbkę. Sam kolor to ładny granatowy, który potrafi wpadać w czerwony tam gdzie robi się go więcej (szczególnie końcówki liter), ale tak bardzo delikatnie. Co do właściwości, to moim zdaniem nie można jakoś bardzo narzekać. Jedyne co, to trochę za długo schnie, ale nie zdarzyło mi się przypadkiem rozmazywać tekstu przy normalnym notowaniu. 

Skany dołączę w sobotę/niedzielę. 

Edytowano przez alrun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, alrun napisał:

Ja mam Majestic Blue, jeśli chcesz, to mogę Ci wysłać próbkę. Sam kolor to ładny granatowy, który potrafi wpadać w czerwony tam gdzie robi się go więcej (szczególnie końcówki liter), ale tak bardzo delikatnie. Co do właściwości, to moim zdaniem nie można jakoś bardzo narzekać. Jedyne co, to trochę za długo schnie, ale nie zdarzyło mi się przypadkiem rozmazywać tekstu przy normalnym notowaniu. 

Skany dołączę w sobotę/niedzielę. 

W takim razie czekam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ziemniaczek napisał:

To przeglądałem nawet kilkukrotnie, ale odcienie są czasami całkowicie inne. Właśnie to mnie dziwi...

Wujek Google bardzo dobrze się sprawdza w pokazywaniu kolorków. Inny odcień może wynikać z ustawień ekranu plus tego, że każdy robi zdjęcia w innym świetle.

Jednak ogólnie rzecz biorąc to temat jest moim zdaniem trochę nie potrzebny.;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, XNicKiEs napisał:

Wujek Google bardzo dobrze się sprawdza w pokazywaniu kolorków. Inny odcień może wynikać z ustawień ekranu plus tego, że każdy robi zdjęcia w innym świetle.

Jednak ogólnie rzecz biorąc to temat jest moim zdaniem trochę nie potrzebny.;) 

Cóż, to w takim razie po prostu muszę próbować... Eh, biedny portfel :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Ziemniaczek napisał:

To przeglądałem nawet kilkukrotnie, ale odcienie są czasami całkowicie inne. Właśnie to mnie dziwi...

To stopień wierności oddawania kolorów przez skanery lub ustawienia naświetlania (w tym balansu bieli) przy robieniu zdjęć aparatem foto... 

Spójrz na ostatnią grupową recenzję atramentu Vermillion Diamine. Chyba u wszystkich recenzujących oprócz mnie, kolor na skanach wyszedł z obecną - mniej lub bardziej, ale jednak - pomarańczą, co jest to zgodne z rzeczywistością. Choć nigdy nie narzekałem na swój skaner, to tym razem nie poradził sobie i oddał kolor jako zdecydowanie czerwony.

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, XNicKiEs napisał:

Jednak ogólnie rzecz biorąc to temat jest moim zdaniem trochę nie potrzebny

Nie wiem czemu uważasz temat za niepotrzebny. Według takiego rozumowania, to połowa tematów byłaby niepotrzebna, bo przecież można znaleźć zdjęcia w grafice googla. Ja bez problemu wyślę @Ziemniaczek próbkę Majestic Blue, może znajdzie się ktoś, kto wyśle mu Florida Blue i będzie mógł sobie wypróbować, zamiast wydawać niepotrzebnie pieniądze. Ja już nie raz się przekonałam, że zdjęcia w internecie nie oddają w 100% koloru atramentu i potem okazuje się on inny niż nasze oczekiwania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alrun Trochę bezsensowna była część z prośbą o skany, bo obydwa atramenty są dość popularne i w internecie jest mnóstwo ich zdjęć. Od nas dostałby kilka kolejnych fotek, co by niewiele wniosło, bo co za różnica - kilkadziesiąt zdjęć czy kilkadziesiąt + trzy.

Jeżeli chodzi o wysyłanie próbek, to jak najbardziej ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, alrun napisał:

Nie wiem czemu uważasz temat za niepotrzebny. Według takiego rozumowania, to połowa tematów byłaby niepotrzebna, bo przecież można znaleźć zdjęcia w grafice googla. Ja bez problemu wyślę @Ziemniaczek próbkę Majestic Blue, może znajdzie się ktoś, kto wyśle mu Florida Blue i będzie mógł sobie wypróbować, zamiast wydawać niepotrzebnie pieniądze. Ja już nie raz się przekonałam, że zdjęcia w internecie nie oddają w 100% koloru atramentu i potem okazuje się on inny niż nasze oczekiwania. 

Być może trochę za mocnych słów użyłem. Masz rację, jak tak na to patrzeć faktycznie połowa  tematów byłaby nie potrzebna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, XNicKiEs napisał:

Być może trochę za mocnych słów użyłem. Masz rację, jak tak na to patrzeć faktycznie połowa  tematów byłaby nie potrzebna?

Mi chodziło też o opinie o tych atramentach, a skany to tak przy okazji. Ktoś może powierzyć: no po co mu opinie, skoro ma tyle tematów o nich. No spoko, ale ich jest bardzo dużo rozsianych po najróżniejszych wątkach, a tytułu mogą być nawet o Hero czy Pelikanach. Poza tym czytając tak żeby zapoznać się z tematem nie zwraca się uwagi na opinie o danym kolorze atramentu, bo często się nie wie, czy to będzie nas interesować w przyszłości...

Najgorsze jest to, że różne kolory (a nawet odcienie) mają różne właściwości i nie jestem w stanie tego poszukać w tematach..

A co do tematów, to racja, połowa jest niepotrzebna (w tym niestety mój). Jeśli chciałbym aż tak bardzo próbki, to założyłbym temat w [Kupię], no dobra, tu może też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bartosz_T napisał:

Kurczę, sklep kojarzę, ale nie zajarzyłem :D Mnie z Diamine interesuje Oxblood, tylko kwestia czasu kiedy go zakupię... Z niebieskich szukam Private Reserve DC Supershow Blue ale nie za bardzo wiem gdzie go kupić i pewnie ceny są dość wysokie :mellow:

Ja PR kupowałem w abernatopen.pl, nie taki znów drogi -49 zł za 66ml. 

Z tego co widzę to obecnie nie ma go na stanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...