Skocz do zawartości

Dzień dobry i nieco przydługawy wstęp


peter2605

Polecane posty

Serdecznie witam szanownych pt. Forumowiczów.

 

Mój powrót do korzeni (czyt. "pisania piórem") nastąpił, gdy jednego dnia - na moje urodziny - otrzymałem w prezencie dwa pióra Parker. Takie bardziej "budżetowe": IM i Sonnet.

Darczyńcy się nie porozumieli wcześniej i wyszło, jak wyszło :-))

No i zaczęło się. Najpierw dokupiłem taki trochę lepszy tłoczek. Etui na dwa pióra. Atramenty w trzech kolorach.

Parkera IM naprawiłem po paru dniach użytkowania. Atrament zasychał i po każdym otwarciu pióra, trzeba było je rozpisywać. Zauważyłem, że skuwka nie jest szczelna - były dziury w miejscu, gdzie był przymocowany klips. Uszczelniłem, atrament przestał zasychać.

Stalówki są podobno M, ale jak na mój gust piszą zecydowanie za grubo.

Reasumując, finanse pozwalają, więc rozglądam się za czymś z wyższej półki, nawet nieco spersonalizowanym. Wybór padł na Watermana Exception Night & Day GT, w kolorze złotym (ze względu na planowaną grawerkę, któa odkryje spod lakieru mosiądz).

Forum przeglądam już od prawie roku, ale będę prosił o opinie nt. różnych aspektów planowanego zakupu.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bartosz_T napisał:

Witaj :) Moja szkoła, ja również uszczelniłem skuwkę w IM, jestem ciekaw, jakiego sposobu uszczelnienia Ty użyłeś :lol:

Okleiłem od zewnątrz wąskim paskiem taśmy klejącej. Na tyle wąskim, że chowa się w całości pod szerszą częścią klipsa. Potem dmuchałem w skuwkę, żeby sprawdzić szczelność. Gdy mi oczy zaczęły wyłazić z głowy, uznałem, że jest OK :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...