Skocz do zawartości

Memo book


mahda404

Polecane posty

Ja posiadam tę starszą wersję tego zeszytu. 

Format jest dosyć nietypowy, ale raczej wygodny do notowania. Sam zeszyt przez sztywną okładkę i 108 kartek jest dosyć ciężki, co nie czyni go niezauważalnym podczas noszenia w torbie przez cały dzień.

Papier jest okej. Nadaje się do pisania piórem. Nie powoduje strzępienia się atramentu i da się pisać po dwóch stronach kartki. Mnie brakuje w nim poślizgu, charakterystycznego np. dla zeszytów Oxforda. Fajne są czerwone kropki wyznaczające środek strony.  

Myślę, że notatnik jest wart swojej ceny. Dla mnie brakuje w ofercie firmy, czegoś z mniejszą ilością kartek i w miękkiej oprawie, ponieważ nie lubię dźwigać. Opis tych z 2017 wygląda, jakby miały być fajniejsze. 

Edytowano przez alrun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się dobrze piszę. Papier nie jest idealnie gładki i stalówka "szumi" w czasie pisania ale to fajny efekt. Mam notes z papierem taki jak w pierwszym linku - 70 g/m2 i czasem delikatnie przebijał. Do pisania atramentem z tendencją do przebijania i szeroką stalówką chyba jednak się nie nadaje. Mam też brulion z papierem takim jak w drugim linku 80 g/m2 i było lepiej.  Kropki i zaznaczenie środka strony są bardzo praktyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kiedyś memobooka post jest tu: 

 

zdjęcia wcięło jak je z imgura usunąłem ale jest opis:

w tym roku kupiłem, tak dla sprawdzenia jeszcze jeden, i skończył jak szkicownik córek...

kilka słów komentarza...

 

najlepiej pisze mi się na Rhodii, :wub:  Midori MD :wub: oraz Leuchtturmie, ten ostatni przy kombinacji bardzo mokrych piór oraz niektórych atramentów, potrafi lekko przebijać, ale gładkość pisania i kreski pozostawione na tych papierach są idealne...

 

natomiast nie wiem co jest gorsze, szorstkość mondi i memobooka czy poślizg oxforda i lamy?...

 

przy śliskich papierach, pisząc stalówkami oblique lub italic trzeba uważać jak się pióro trzyma,... delikatne odchylenia od idealnego kąta powodują przerywanie przy niektórych atramentach ze słabą lepkością np. Diamine Golden Brown...

widoczne są też różnice w obu "ślizgawkach", oxford - tu długo wszystko schnie ale nie ma przebić i bardzo słabo prześwituje druga strona,...

natomiast lamy schnie szybciutko, ale przebija na potęgę...

 

"sierściuchy" jak nazywam wszystkie papiery xero i drukarskie powszechnie dostępne (w tym memobook) mają zupełnie inne problemy,...

wszystko w oczach grubnie,...  :huh:,  blaknie i zazwyczaj dość dobrze przebija,... zwłaszcza jak ciut wolniej się pisze...

 

na koniec to co mnie najbardziej zaskoczyło to jakość zeszytów clairefontaine na plus i lekko in minus leuchtturm w miękkich okładkach (czasami przebijają mokre stalówki) wraz z midorii travelerem (ten sprawia wrażenie cienkości jak przy papierowych serwetkach stołowych i może dlatego czasami przepuszcza na drugą stronę)...

 

najgorsze do piór z tego zestawienia, właściwie się do nich nie nadające, to moleskine, memobook i lamy,... no chyba, że ktoś pisze tylko na jednej stronie to może moleskin mu wystarczy,... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aventador13 napisał:

Chyba sobie zamówie...

Gdzie czytałaś negatywne opinie?

Na grupach o Bullet Journalu i test na sierysuje.pl gdzie wypadł dość słabo

A teraz po opisie @Ender dalej jestem w kropce :( 

Może ktoś przypadkiem zna jakiś inny notes w kropki otwierający się na płasko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w sumie nie otwiera się tak bardzo na płasko. Jak zwykły zeszyt w sztywnej oprawie. 

Ale ja nie uważam, żeby memobook nie nadawał się do piór ze względu na przebijanie. Mnie nic nie przebija, większość atramentów prześwituje bardzo minimalnie. Zupełnie to nie przeszkadza w pisaniu po obu stronach kartki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:
http://lovebooks.pl/9781441323712/notatnik-ess-duzy-czarny-kropki.html kropki, szyty, rozkłada się na płasko, papier "gruby w dotyku" ale nie wiem co z przesiąkaniem ;)

http://lovebooks.pl/5903364254391/notatnik-a580k-kratka-z-gumka-granatowy-grand.html - kratka, szyty, nie tak idealnie jak Ess ale też rozkłada się na płasko, jest tanio, niezbyt gruby i ciężki

Oba z gumką i papier na oko trochę lepszy niż Memo Book, ale Oxford czy Rhodia to nie jest.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszyt jest bardzo fajnie zrobiony - okładka laminowana, twarda zrobiona z dbałością o szczegóły. Sam papier jest przecietnej jakości. Jest dośc chropowaty, przez co średnio przyjemne jest pisanie po nim piórem, bo stalówka stawia lekki opór - nie jest źle, ale daleko mu do Rhodii czy Oxforda. Herlitz również jest pod tym wzgledem lepszy.

Nie ma problemu z przebijaniem.

Troche zdjec:

6CCnVZ8.jpg

 

pJssq9a.jpg

 

Zfgp0v3.jpg

 

zfRBURx.jpg

 

aJ2bPz5.jpg

 

jus5eBA.jpg

 

Na odwrocie:

iA12vvr.jpg

 

eOSrh5Z.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...