Skocz do zawartości

Pilot Capless


Gość

Polecane posty

Muszę się zasięgnąć waszej wiedzy tzn. czy jeśli kupię Pilota Capless ze stalówką M to będzie to na europejskie standardy F? A może lepiej kupić odrazu F? 

Zależy mi na czymś pod grubość F bo jak na mój sposób pisania M to za szeroko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ender napisał:

Mam 3 takie "długopisowce" całkiem fajne zwłaszcza Stub i Cursive Italic

czyli nie twój gust ale też mam F-kę, jak ktoś chce cieniutko...

ySDDnyx.jpg

absolutnie godne polecenia

Gdzie kupiłeś? Bo poważnie rozważam kupno w USA bo nawet z cłem wyjdzie taniej niż w polsce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, XNicKiEs napisał:

Gdzie kupiłeś? Bo poważnie rozważam kupno w USA bo nawet z cłem wyjdzie taniej niż w polsce...

Copper Fka w Holandii,...

Marble z B przerobione na cursive italic za wielką wodą,...

a Red Stuba we Wrocławiu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ender napisał:

Copper Fka w Holandii,...

Marble z B przerobione na cursive italic za wielką wodą,...

a Red Stuba we Wrocławiu

Dzięki poszukam czegoś w polsce. Może znajdę gdzieś ten kolor:

3990419114_6acfdeed01.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
44 minuty temu, konrad white napisał:

Ku temu F się skłaniam, ale niepokoją mnie narzekania na Capless'a, dokładnie na zbut obfite podawanie atramentu prze stalówkę; w przypadku Decimo nie spotkałem się z takimi uwagami.

Moim zdaniem jest tak jak być powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, konrad white napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Lamy Dialog 3 miał chyba problemy z mechanizmem zamykającym stalówkę, ten model także biorę pod uwagę.

Zależy na czym Ci zalaży. Jak na szybkim otwarciu pióra to Capless bo otwiera się jak długopis, Lamy trzeba przkręcić już oburącz...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki, zasilanie atramentem są w Capless'ie i Decimo takie same. Pióra różnią się obudową i mechanizmem wysuwania "wkładu". Pomimo, że zasada działania Lamy i Pilota jest podobna, pióra różnią się od siebie diametralnie. Pilot zbudował wyspecjalizowaną linię ze zminiaturyzowaną stalówką jest prze to lekki i bardzo wygodny w użyciu. Lamy Dialog to standardowej wielkości pióro obudowane mechanizmem wysuwania, przez to grube i ciężkie, prawie wielkości składanej pałki służbowej... Caplesów używam prze ostatnie 35 lat i poza przpłukaniem raz na rok i ostatnio zamiany konwerterów CON-20 na CON-40, nigdy nic przy nich nie było robione. Aha i jeszcze zmieniłem atrament z Parkera Quinka (Czarny i nibieski) na Monteverde Horizon Blue i Black Ash. Obydwa ze składnikiem ITF i to bardzo poprawiło przepływ i jakoś pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robbi napisał:

Stalówki, zasilanie atramentem są w Capless'ie i Decimo takie same. Pióra różnią się obudową i mechanizmem wysuwania "wkładu". Pomimo, że zasada działania Lamy i Pilota jest podobna, pióra różnią się od siebie diametralnie. Pilot zbudował wyspecjalizowaną linię ze zminiaturyzowaną stalówką jest prze to lekki i bardzo wygodny w użyciu. Lamy Dialog to standardowej wielkości pióro obudowane mechanizmem wysuwania, przez to grube i ciężkie, prawie wielkości składanej pałki służbowej... Caplesów używam prze ostatnie 35 lat i poza przpłukaniem raz na rok i ostatnio zamiany konwerterów CON-20 na CON-40, nigdy nic przy nich nie było robione. Aha i jeszcze zmieniłem atrament z Parkera Quinka (Czarny i nibieski) na Monteverde Horizon Blue i Black Ash. Obydwa ze składnikiem ITF i to bardzo poprawiło przepływ i jakoś pisma.

Gdzie kupiłeś kowerter? Z ciekawości szukałem, ale nie mogłem nigdzie znaleźć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne uwagi.

Mam nadzieje, że Iroshizuku, które uwielbiam będą dobrze współpracować z Caplessem.

Planuję dokupić konwerter, aczkolwiek oferowane pojemności są małe. Jedynie to waham się nad rym czy wybrać Decimo czy Caplessa, a niestety w Lublinie nie mam możliwości potrzymać i porównać obu modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi po kolei: CON-20 jest od dwóch lat nie produkowany i to co jest na rynku (E-bayu) to stare zapasy i jest tego sporo, zastąpił go CON-40 i ztego co wiem jest do kupienia w kilku miejscach w Polsce np. w Piórotece cena chyba coś koło PLN 25,00. Ale sa chyba do dostania przez Pilot Pen Polska

Capless a Decimo, główna różnica to grubość (Decimo jest cieńszy) Na stronie Pilota Polska jest lista wszystkich sklepów z produktami Pilota również w Lublinie, ale tylko niektórzy w skali kraju trzyma pióra klasy capless/Decimo. Trzeb by ich obdzwonić, albo wybrać się do stolicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...