Skocz do zawartości

FPR Himalaya czy jednak coś innego?


Polecane posty

Cześć.

Chciałbym kupić swoje pierwsze bardziej poważne pióro. Do tej pory korzystałem z Zenitha Omega.

Początkowo myślałem o Kaweco Classic Sport, ale jakiś czas temu w jednym z wątków na forum zauważyłem to pióro: https://fprevolutionusa.com/products/fpr-himalaya?variant=23048755585

Autor posta miał podzielić się opinią na temat tego pióra, ale niestety nie zrobił tego. :P Moglibyście powiedzieć mi coś więcej na jego temat - tj. czy warto, czy jednak Kaweco? Jestem otwarty na inne propozycje, budżet 150-200 zł.

Mam jeszcze jedno pytanie - miałem okazje przetestować Lamy Safari, stalówka bodajże F. Strasznie skrobało po papierze. Dotyczy to wszystkich eFek? Duża różnica w grubości między F, a M będzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, noclaf napisał:

Strasznie skrobało po papierze. Dotyczy to wszystkich eFek? Duża różnica w grubości między F, a M będzie?

Nie, F F nie równe, natomiast jeżeli chodzi lamy, to jak powiedział @Talesmasz dosyć dużą loterie.

Czy będzie różnica? U jednego producenta będzie, ale nie jakoś bardzo znaczna- polecam zobaczyć porównanie stalówek w tym modelu(jak będę pisał z komputera, nie z telefonu, to wstawię.) Znaczna różnica będzie pomiędzy EF, a M. U różnych producentów natomiast, może zdarzyć się, że M będzie cieńsze od F, a takie samo jako EF(np wszystkie japońskie mają faktyczny rozmiar mniejszy.)

Edytowano przez -Mateusz-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwiedziłem, że kupię Lamy Al Star, ponieważ jest metalowe, a w przypadku tego pióra zależy mi na długowieczości. Za parę tygodni zamierzam kupić Kaweco Classic Sport, do kieszeni "na codzień".

Proszę tylko o pomoc - czy któraś z tych aukcji jest OK, w sensie - nie kupię podróbki? Pomiędzy twojepioro.pl, a allegro jest 30 zł różnicy, mam za to atrament...

http://allegro.pl/pioro-wieczne-lamy-al-star-i6889027273.html

http://allegro.pl/pioro-wieczne-lamy-al-star-4-kolory-tloczek-z-24-i6874024901.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliwkowy też ładniutki, ale nie mieli jak kupowałem... Sklepy wydają się być dobre; popatrz na opinie. Zadzwoń do nich, zobacz/usłysz kto się odezwie, zapytaj o coś (choćby o dostępne stalówki, ale nie pytaj o kolor - znaczy jako pytanie sprawdzające). Ten Wysocki (drugi link) ma więcej opinii (1600 vs 65 w tamtym); ta jedna negatywna, to przez jakiegoś debila to maili nie czyta najwyraźniej. Bierz ;D

Edytowano przez Ziemniaczek
Przejrzałem opinie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...