Skocz do zawartości

Naprawa Montblanc 149


Polecane posty

2 godziny temu, mery napisał:

Serwisu Montblanca bym się wystrzegała... Ja miałam z nimi bardzo kiepskie doświadczenia, braki podstawowych umiejętności raziły nawet mnie - takiego amatora-laika w temacie piór.

A ja mam doświadczenia jak najlepsze. Wystarczy dokładnie uzgodnić, czego oczekujemy i tyle.

Natomiast Maciej siedzi w temacie od lat 80. a i szkolił się w Montblancu.;)

 

 

2 godziny temu, Homo_Erectus_Poland napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie zaczynam sam naprawiać pióra i nie wiem jak rozebrać 149. To znaczy niby wiem, ale trochę nie do końca. 149 z lat 70-tych jak wyciągnąć zatyczkę, żeby się dostać do tłoka?

P1280497.jpg

P1280560.jpg

Jaką zatyczkę? Masz na myśli pokrętło, czy co? Odkręć maksymalnie pokrętło (by zobaczyć gwint). Na nim są dwa wgłębienia, pasuje do narzędzia do wykręcania. Masz narzędzie, jesteś w domu.

Chyba, że chodzi Ci o coś innego. Wtedy pisz, ogarniemy temat. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Homo_Erectus_Poland napisał:

Ale... telefon nie odpowiada u niego.

Warsztat był ostatnio przez chwilę zamknięty, ale ogólnie jest czynny od 11:00. Telefon stacjonarny.

Edycja: możesz powiedzieć, że jesteś z tego forum, to Mistrz opowie Ci kilka ciekawostek i pokaże super plakat z Pelikanami. A jak będziesz wewnątrz to popatrz na ścianę po lewej i podnieś głowę. Zobaczysz certyfikaty z centrali Montblanc :D

Edytowano przez jwrzask
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To raczej nie problem. Łatwo możesz to zrobić sam, delikatna pastą polerską.

A jak chcesz profesjonalnie - oddaj do warsztatu. Ja, gdy sam polegnę przy naprawie pióra,  korzystam z warsztatu Macieja Wardeckiego na Chmielnej w Warszawie. Można pójść, można zadzwonić, zapytać...

Zresztą, zerknij tu:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...