Skocz do zawartości

Aurora 88 Minerali


ArielN

Polecane posty

22 minuty temu, TopikSH napisał:

(...) Na pierwszym zdjęciu w powiększeniu zielona skuwka, wygląda jakoś dziwnie. 

Wydaje mi się, że podczas obróbki zdjęć wycięto o kilka pikseli za dużo. Na kolejnych grafikach jest ok.

Azurite (jako pierwszy trafi do sprzedaży) będzie miał 388 egzemplarzy.

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał to w ręku, to może zmieniłbym zdanie, ale wygląda jak z półki z przyrządami szkolnymi w Tesco, albo typowe "Transparent Fountain Pen Gift School Office Supplies Accessories High Quality" z Chin. Końcówka chyba nie jest zrobiona z tych minerałów, bo taki kamyk na końcu wygodny raczej nie jest. Raczej dla koneserów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 10:28, ArielN napisał:

Są rzeczy ważne i ważniejsze: cena ok. 700-800 USD

 

23 godziny temu, VojtasK napisał:

Poczekajmy na odpowiedź ze strony małych chińskich rączek... :D

Też mi się wydaje, że jeszcze chwila, a za tą samą cenę będzie można nie jedno, nie dwa, ale kilkaset podobnych piór kupić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ArielN napisał:

Patrząc na grafiki, odnoszę wrażenie, że materiał to raczej celuloid lub akryl.

Czyli kolejne zagranie z cyklu:,,Brak funduszy...? Zróbmy jakiekolwiek pióro, dajmy mu zaporową cenę i czekajmy aż kolekcjonerzy się na to rzucą. Tylko pamiętajmy o dużej ilości wersji kolorystycznych, żeby mieli co kolekcjonować''. Ja rozumiem, że jakość, prestiżowa marka i w ogóle, ale bez przesady. Gdyby te kolorowe części zostały chociaż zrobione z materiałów, które reprezentują to jeszcze.

Jestem na 100% pewien, że znajdzie się ktoś, kto i tak zacznie wykrzykiwać, że to kwintesencja stylu i jestem na 100% pewien, że ten sam ktoś gdyby wcześniej zobaczył to samo pióro w cenie 100 zł nawet by na nie nie spojrzał.

I niech nikt nie pomyśli, że krytykuję ludzi, którym się to pióro podoba. Mają takie prawo. Krytykuję to, że całkiem spora część osób najpierw patrzy na cenę, a później dopiero na wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy brakuje mi jednego posta? Panie Thay? Słusznie pan napisał przecież.

To, że lubimy "chińczyki" nie znaczy, że kochamy "podróby". Może naśladownictwo, z pełną świadomością jej ułomności i niedoskonałości tak, ale nie świadome podróby :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mogę tylko powtórzyć, po Szanownym Panu:

11 minut temu, Wąsaty napisał:

To, że lubimy "chińczyki" nie znaczy, że kochamy "podróby". Może naśladownictwo, z pełną świadomością jej ułomności i niedoskonałości tak, ale nie świadome podróby :(

Serdeczne ukłony.

:thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 11:22, ArielN napisał:

Wydaje mi się, że podczas obróbki zdjęć wycięto o kilka pikseli za dużo. Na kolejnych grafikach jest ok.

Azurite (jako pierwszy trafi do sprzedaży) będzie miał 388 egzemplarzy.

:)

Korekta: 333.

Azurite bardzo mi się podoba. To pewnie przez słabość do niebieskich piór i demonstratorów, które przecież zawsze można napełnić... niebieskim atramentem. Cena, jak to z reguły bywa, jest ustalana przez producenta przy pewnych założeniach. Miks ekonomii i marketingu raczej nie należy do szczególnie przyjaznych dla portfela. Aurora to nie jest Jinhao, ale też w drugą stronę - Jinhao to nie Aurora. Dla każdego wedle potrzeb.

Ops! Właśnie po raz piąty w swojej historii upadł mi przezroczysty Jinhao 992 napełniony Diamine Florida Blue. Nic mu się nie stało. Znów wrócił na biurko - położyłem go obok Monblanca 149. No właśnie...

PS Jeśli ktoś ma chwilę czasu, to zachęcam do prześledzenia zmian cen piór i strategii włoskich producentów z ostatniej dekady. Najlepiej tych, którzy zwinęli (Omas) lub zwijają (Delta) żagle. To dopiero krzywa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...