Skocz do zawartości

Gallusowy jak KREW


jakkul

Polecane posty

Joł.

Tak sobie zalewam swoje pisadła kolejnymi atramentami i najwięcej korzystam ostatnio z piór przeźroczystych - Jinhao 992 i Wing Sung 698. 

Zakładam, że większość z Was wie jaki kolor ma krew tętnicza - jasno czerwony, a'la ferrari. Strup za to "mieni" się odcieniami brązu, a jak jest gorzej to i zieleni. 

Znaczna część z Was miała doświadczenie z atramentami gallusowymi, których właściwością jest to, że zmieniają kolor. KWZ Ink IG Green #4, IG Green-Gold, IG Turkusowy mają o wiele jaśniejszy i wyrazistszy kolor niż to co widać na próbkach - próbki wyglądają tak jak ten atrament na papierze po 12-24 godzinach.

A więc pytanie - czy ktoś widział atrament gallusowy z kolorem krwi? Tętniczej w konwerterze i zastrupiałej na kartce? Pytam się, bo spektrum zmian koloru w atramentach IG chyba pasowałoby no i taki atrament wyglądałby w piórze superancko a po położeniu na papier nie raziło by jak pała w zeszycie.

Czy ktoś z Was używał KWZ Ink IG Red i IG Red #3? Jak daleko ich kolory są od opisywanego ideału? Albo może coś innego o takich właściwościach istnieje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona bardzo lubi filmy i seriale o wampirach. Chciałem jej prezent zrobić :) Polecam tylko "what we do in the shadows" - komedia udająca reality show o grupce wampirów zrzucających się razem na czynsz. W dzisiejszych czasach, w Nowej Zelandii.

Oxblood jest fajny, ale po wyschnięciu zostaje ciemno czerwony. Tak mi wynika ze zdjęć z netu. To jeszcze nie to. Ale jak będę szarości sobie kupował to 30 ml spróbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - podzielicie się próbkami? @Kowal1623 @Vermis?

Mogę się podzielić czymś z tego w zamian + Diamine Teal 

Edit: zdjęcia z pierwszego postu tutaj http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/313797-kwz-ink-iron-gall-red-3/ wskazują, że rzeczywiście IG Red #3 się tak zachowuje. Miodzio. Kupię se :)

Mega propsy dla producentów KWZ Ink. Podejrzewam że zaglądają tutaj czasami. Szapoba i chylę czoło.

Edytowano przez jakkul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jakkul napisał:

Moja żona bardzo lubi filmy i seriale o wampirach. Chciałem jej prezent zrobić :) Polecam tylko "what we do in the shadows" - komedia udająca reality show o grupce wampirów zrzucających się razem na czynsz. W dzisiejszych czasach, w Nowej Zelandii.

W filmie przyjrzyj się początkowi - jeden z wampirów ma polski paszport :-) (przepraszam Autora za off-top :-))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odkopię wątek: zakupiłem czerwony galusowy #3, ale cholernik nijak nie przypomina tego, co widać na zdjęciach w internetach. Pół biedy, gdyby to były niuanse barwne- to jest róż w stylu Nooddler's Ottoman Rose, który po wyschnieciu przechodzi w dobrze nasycony filet w stylu pelikańskim. Próbowałem nawet stalówką maczaną i stawiałem krople pipetą.

Czy to jakaiś odosobniony przypadek, czy tak ten kolor teraz wygląda? Niby ładny, ale taki trochę zbyt radosny- chciałem agresywny, brudny odcień, który będzie przypominał zakrzepłą krew (tak, niech w dziale dokumentacji się zastanawiają)... nic ostatnio nie wychodzi...

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zupełnie inaczej. Czerwony #3 jest radośnie ciemno czerwony w butli (pod zakrętką), na kartce brunatno-czerwony a po jakimś czasie robi się ciemny, brudny jak strup, może z niewielkim przechyłem w stronę purpury. Ale na pewno nie przypomina pelikanowskiego fioletu serii 4001. 

Moj tankowany z 2 butli: inkodajni na PSP19 i zakupionej w maju. W obu przypadkach kolor taki sam - i taki sam jak widziałem na próbnym pisaniu na stoisku KWZI na PSP19

Czyli chyba coś nie tak z tym Twoim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...