Skocz do zawartości

Pilot Mr a naboje


Grafi

Polecane posty

Hej Grafi!

Do Pilota MR będą pasowały naboje uniwersalne (np. Diamine, Graf von Faber-Castell itd.). Rafi206 słusznie zwrócił uwagę na rodzaj dystrybucji.

Pilot MR, Pilot Metropolitan i Pilot Cocoon to zasadniczo ten sam model pióra. Różne nazwy to efekt wprowadzenia go do oferty na rynku europejskim (MR), amerykańskim (Metropolitan lub Metro) oraz japońskim (Cocoon). Różnice ograniczają się do wersji kolorystycznych (szczególnie Cocoon – jednolite kolory) oraz rozmiarów nabojów używanych do napełniania (MR – naboje w standardzie uniwersalnym; Metropolitan – tylko naboje Pilota; Cocoon – tylko naboje Pilota).

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 30.06.2017 at 3:07 PM, jurher said:

A naboje szkolne są w workach po kilkadziesiąt szt za marne pieniądze :)

100 szt naboi za 7 zł w pewnej sieci z Elektroniką Muzyką Prasą itd.
Kupiłem 3 pudełka to daje 300szt do końca życia mi starczy haaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minutes ago, Mayardil said:

 

Dokładnie ten sam grafi ;)

Maszynki, teraz pióra; co mnie jeszcze napadnie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mayardil said:

A gdzie radość z odkrywania nowych barw i producentów atramentów? :cry:

Spokojnie potem pewno zaczną się tłoczki atramenty.
Jak powyciągam stare rodzinne knigi to jeszcze jakiś atrament popełnię :P

Mayardil a na brzytwie ktoś ty? Jeśli wiedzieć można.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przyjaciele Pisarze

Jako, że to mój pierwszy post chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać!

Przepraszam za to, że „odgrzewam” tak stary temat, ale potrzebuję waszej pomocy.

Bardzo chciałbym kupić pióro wieczne Pilot Metropolitan 91101 Black Zig Zag. Niestety w europejskiej odmianie (chyba) nie występuję (znalazłem je za oceanem). I tu moje pytanie:

jaki dokładnie model naboju pasuje do tego pióra i w jakich kolorach występuje?

Pytam bo dopiero zaczynam przygodę z piórami i nie odkryłem jeszcze „swojego” koloru, a ze względów praktycznych nie chcę się bawić z konwerterem.

Najlepszym rozwiązaniem chyba był by Zig Zag europejski. Może ktoś widział?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz MR tak jak wspomniano wyżej: naboje IC-50 dostępne w 3 kolorach (czarny, niebieski i czerwony) albo konwerter CON-40.

Zig Zag raczej w wersji europejskiej nie było. Są za to 3 warianty czarnego:

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PILOT-MR-czarne/1130

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PILOT-MR-Crocodille/1163

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PILOT-MR-RETRO-POP-czarne/1980

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie zrozumiałem wczesniejszej wypowiedzi (ubzdurało mi się, że IC-50 pasują do MR) 😅

Dziękuję za odpowiedź! Europejskie wersje znam. Mam taki cichy plan zakupienia każdego wariantu ale z innym narzędziem (pióro, długopis, ołówek automatyczny)... 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dodam że można zmienić nawet nie sekcję a sam spływak i stalówkę - są wymienne pomiędzy Pilotem 78G, MR a Plumixem. I tak zrobiłem sobie Pilota MR ze stalówką italic.

Z tego co pamiętam ten sam spływak i stalówka wchodzi do Prery.

Oczywiście skutkuje to zmianą systemu ładowania pióra spływak 78G przyjmują naboje i konwertery Pilota, spływaki MR i Plumix przyjmuje naboje international.

Ja osobiście preferuje naboje które napełniam małą strzykawką wolę to rozwiązanie niż konwerter.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie robiłem to z 2 lata temu i pomerdało mi się przekładałem całą sekcję z MR do 78G mój błąd. Spływaki przekładałem pomiędzy Plumixem i MR bo są na naboje int.

Potem przekładałem same stalówki pomiedzy Plumixem, MR a 78G. Teraz sprawdziłem i jest tak jak piszesz.

Edytowano przez Gorz
uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...