Skocz do zawartości

Którego chińczyka wybrać?


Polecane posty

Racja, że ładniejszy i materiały również lepsze... Ale to jak znane marki wyceniają swoje topowe pióra to jest chore... Przecież koszt materiałów i produkcji to ułamek ceny sklepowej pióra :( Ale to jest jak z iPhone, podnosząc cenę zwiększa się popyt, chyba to się nazywał efekt Veblena

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/11/2017 o 12:20, TopikSH napisał:

@Aventador13 Wszystkie warunki spełnia Wing Sung 659, tutaj pod mylącą nazwą : Yongshen 659, teraz 9,9$, na eBay troszkę tańszy do kupienia za ~7$. Są 2 sekcje w opakowaniu, tej ze stalówką EF nie sprawdzałem, ta z F w moim egzemplarzu pisze znakomicie, cienko i mokro równocześnie :)  To chyba najlepiej piszące moje chińskie pióro.

Fajne są też  Lorelei / Lingmo tylko na Ali drogo, dużo taniej na eBay - moje pisze jak M mino że stalówka opisane jako F, mokra stalówka cienko pisze tylko na Oxfordzie

No i oczywiście Jinhao 992 - tylko może być problem z nierozsypywaniem się :) pękają chyba tylko przezroczyste więc może warto zamówić nieprzezroczyste np. TU ? Tanio jest więc warto wziąć kilka kolorów to mamy wtedy też pewność, że trafimy na świetną stalówkę. :)

Ja polecam jednak najbardziej chińską odpowiedź na Montblanc Starwalker : Baoer 79 albo TAKI - metalowy, zakręcany i no klasyczny (do bólu :D ) kształt. 

PS. Nie wiem czy coś takiego łapie się na Twoją definicje klasycznego kształtu ale to pióro jest "mocno metalowe" i piszę rewelacyjnie mimo kreski cienkiej jak włos Delike Alpha

Wielkie dzięki za odpowiedź. Zamówiłem tę podróbę Starwalkera. ZObaczymy co z tego będzie.

Jinhao 992 miałem i w życiu nie powtórze zakupu. Złom - do niczego się nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ja miałem więcej szczęścia. Znajomej się spodobał, kupiła i też jest zadowolona. Ale wiadomo jak jest z powtarzalnością chińskich piór. Zanim go kupiłem czytałem o nim na The Fountain Pen Network i recenzje były pozytywne. @Aventador13 trzymam kciuki, żeby się spodobał :)

Np. http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/240914-baoer-79-review/ z tą różnicą że moja stalówka jest raczej mokra niż sucha, albo raczej taka w sam raz.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię swojego Baoera 79, ale faktycznie trochę za szybko się zużywa... Lakier na sekcji szczególnie... Mam dwa egzemplarze i w jednym jest problem z gwintem, nieprzyjemnie się zakręca. Ja go używam gdy biorę go w trasę. Wrzucam go gdzieś do plecaka i nie boję się, że mi pęknie, czy się otworzy. Ale jak wszystkie Baoery z taką stalówką dość sucho pisze (swojego spiłowałem na stuba). Powodzenia z Twoim egzemplarzem Aventador13

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej - mój budżet na wyroby pióropodobne z Chin wynosi teraz około 44,75 zł. Jakie tanie pióro (chciałbym aby:
a) napełniane było na naboje/konwerter
B) wyglądało podobnie do Sailora 1911/MB 146 lub innych klasycznych piór
c) miało zakręcaną skuwkę
d) było do zamówienia przez aliexpress) kupić, żeby było mu bliżej do pióra, a dalej to wyrobu pióropodobnego (żeby pisało i nie zużywało się w ekspresowym tempie przy normalnym użytkowaniu).
P.S. a to ktoś miał?

Tylko nie róbcie znowu tak, że jest dyskusja, ja zamawiam i nagle piszecie że badziewie :)

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze raz ja ale proszę o uwagi zanim @Aventador13 zamówi :)

 Wing Sung 659 na forach znalazłem ochy i achy to kupiłem, aktualnie to moje najlepiej piszące chińskie pióro. Niestety nie wiem co z trwałością za to zero wysychania.

Pisałeś,  że myślisz o Kaweco Sport to może warto pomyśleć o Delike Alpha , tylko jest ciężkie i piszę mocno cienką kreską. Za to pisze i wygląda super. Jeśli wymienione cechy nie przeszkadzają to warto pomyśleć. Co do trwałości to lakierowany mosiądz, nie wiadomo jak będzie wyglądać jeśli lakier zacznie schodzić, nowe wygląda tak: 

Jinhao 159 też testowałem. Znajomy mnie prosił żeby mu zamówić, zanim mu dałem to trochę się bawiłem. Jak dla mnie OK, znajomy kupił dla córki, następnego dnia dziewczynka ukręciła skuwkę :)   Ale gwint nie jest wytoczony tylko w skuwce jest wklejony plastik z gwintem. Przykleił kropelką i działa do dziś. Pióro takie ciężkie i duże, że się nada do samoobrony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TopikSH napisał:

(...) Wing Sung 659 na forach znalazłem ochy i achy to kupiłem, aktualnie to moje najlepiej piszące chińskie pióro. Niestety nie wiem co z trwałością za to zero wysychania.

Moje doświadczenia z Lucky 659 potwierdzają Twoje. To pióro pisze bardzo dobrze. Używam go jako jednego z podstawowych ponad 3 miesiące i pomimo kilku upadków ma się doskonale. Napełniam korzystając z tłoczka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aventador13 napisał:


P.S. a to ktoś miał?
 

Ja mam :)

Tutaj pierwsze wrażenie : 

Po kliku dniach muszę niestety dodać, że pisze fajnie (EF jak F) ale zasycha błyskawicznie mimo zakręcanej skuwki. Rano piszę a wieczorem ma już trudny start. Wystarczy przetrzeć stalówkę chusteczką higieniczną i trochę potrząsać ale nie wiem co będzie jak poleży parę dni. Może coś się jeszcze poprawi bo wygląda fajniej i solidniej od np. Jinhao 992. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za tropem forumowych kolegów postanowiłem po trzydziestoletniej przerwie spróbować chińskiej kuchni piórowej. W pamięci gdzieś pozostały chińskie pióra sprzed 50 lat które były jeszcze produkowane na oryginalnym sprzecie Parkera i Sheaffers'a jak dobrze piszące i te kilka nowszych sztuk które sa fatalnej jakosci i z kiepskich materiałów. Wybór padł na Wing Sungi 659 i 698, Hero 590 i 590A jak również Hero 616-2 i Hero 616 Big Size i ostatnie Hero 001 360.

I tak po kolei:

1. Wing Sung 659 - dokładna kopia Pilota 78G, jak na chińskie pióro bardzo dobrze wykonana, jakość plastiku, złoceń na pewno lepsza niż Pilota i również stalówki pisza lepiej niz japońskie pierwowzory. Stalówki gładkie w obydwu rozmiarach (pióro przychodzi w zestawie z F'ką i EF'ką) naboje konwerter standard Pilota jak dla mnie solidniejszy niz Con-40.

2. Wing Sung 698 - pióro większe i lepiej leżące w ręku niż 659, wykonane bardzo dobrze, pisze niezwykle gładko i przyjemnie. Stalówka chyba zamienna z 659, ale nieco dłuższa (2 mm) i z nieco większym ziarnem irydowym. Na forach porównywane TWSBI ECO, jakkolwiek wielkością i konstrukcja chyba chciałoby być klasy 580. W pierwszym odczuciu jedna TWSBI jest w innej lidze jeżeli chodzi o materiał z którego pióro jest wykonane, używam na co dzień i 580 i VAC'a 700 i ten akryl nie rysuje się i pokazuje śladu użycia po ponad 2 latach pracy. 698 jest delikatniejszy. Natomiast stalówki Wing Sunga (według FPN produkowane na maszynach Pilota) są bezkonkurencyjne

3. Hero 590/590A to jest dokładna kopia Lamy Safari, materiał inny (podobne do Safari z początków tej linii 30-35 lat temu). Stalówki dobre choć EF jest grubości Lamowego F. 590A wersja z biały korpusem lepiej wykonana i stalówki też lepsze.

4. Hero 616, chyba najlepsze z kontynuacji produkcji Parkera 51, piszą gładko, wykonanie dość dobre i w przeciwieństwie do innych naśladówek, nie zasychają. 616-2 jest mniej więcej kopią co do wielkości Parkera 19, a 616 nieco większy od oryginalnej 51, która ciągle jest moim ulubieńcem.

5. Ostatnie Hero 001 360, ciekawostka technologiczna pisze w każdym kierunku i pod każdym kątem, ma nieco cieńszą linię po obróceniu o 90 stopni. Niestety ma tendencje do zasychania.

Zamówienie z YC Pens dostarczone w ciągu 10 dni, w dobry stanie i bez kłopotów.

Wrzucę zdjęcia w czasie weekendu.

NB. Rozważałem tez Wing Sunga 698 z 14 karatowa stalówką, ale $ 60 to już troszkę dużo i nie bardzo mi się podoba wzorek na stalówce

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vermis napisał:

A dlaczego nie chcesz Jinhao 159?

 

Ostatnie 4 Jinhao jakie kupiłem nie pisały, a ja chciałbym jednak pisać tym zamówionym piórem. W dodatku podejrzewam że będzie za grube. Wolę smukłe pióra.

11 godzin temu, TopikSH napisał:

 Wing Sung 659 na forach znalazłem ochy i achy to kupiłem, aktualnie to moje najlepiej piszące chińskie pióro. Niestety nie wiem co z trwałością za to zero wysychania.

Czemu piszesz WingSung 659 a na aukcji jest kicute? Poza tym skłaniałbym się ku niemu. Jest dość drogie więc może się sprawdzi.

11 godzin temu, TopikSH napisał:

 

Pisałeś,  że myślisz o Kaweco Sport to może warto pomyśleć o Delike Alpha 

Mosiężne to nie. Będzie zbyt ciężkie i ten kolor też mi nie odpowiada. W dodatku ręce mogą też charakterystycznie śmierdzieć po napisaniu dłuższej sesji czymś takim.

A tego Monte Mount cośtam ktoś miał? Dyskusja bła o wyglądzie, ale żaden użytkownik się nie wypowiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aventador13 napisał:

Czemu piszesz WingSung 659 a na aukcji jest kicute?

Kitcute to nazwa sklepu.  Ma często bardzo dobre ceny na pióra, które u innych sprzedawców są powyżej 10$. Ma też dziwną praktykę nie podawania ich nazw w opisach i zamazywania nazw i znaków towarowych Photoshopem na zdjęciach. Dziwne do bólu, to nie podróbki ale chińskie marki :) Ale ma dobre opinie i sam tam kupiłem już parę rzeczy. Chyba się zdecyduje znowu na zakupy tym razem szklane pióro, u nas są za 50~60 zł w Kicute z 4~5 dolarów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wąsaty napisał:

A jak nie będzie pisać? Toż to chińczyk :(

Nie lepiej jakiegoś MB czy innego Montegrappa? Une same piszom, tak mówiom :)

Tylko jest taki problem,że potrzebuje pióra z najniższej półki, bo to do testowania atramentów i jakby ten atrament zeżarł pióro/zaschnął na kamień to żeby go nie było szkoda. Poza tym do piór za powyżej 500 zł wlewam już tylko markowe i sprawdzone atramenty, a nie służą mi one do testowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wing Sung 659 będzie Ci do takich testów pasował. Jakosciowo są na wyższym poziozmie niż większość chińskich piór w podobnej cenie. Dodatkowe plusy, przychodzi z dwoma stalówkami F i EF w cenie. Jest w 100% wymienny z Pilotami 78G i pokrewnymi tak, że mozna by go również użyc jako łoże testowe z szerszymi stalówkami Pilota.

Ja swoje kupiłem w Jewelry Mathematics. Dostawa ok. 10 dni. (Na Ebayu YCPens)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...