Skocz do zawartości

Którego chińczyka wybrać?


Polecane posty

Mam pytanie o pióra chińskie. Dokładniej o Hero. Mam ochotę je wypróbować tak z czystej ciekawości i może zabierać je ze sobą na uczelnię. Mam już jinhao 599 i to jest taka trudna znajomość. Na jednym papierze jest fajnie, na innym nie i popuszcza... Nie chcę zbyt dużego pióra, raczej takiego do damskiej średniej dłoni. Nie chcę żadnej profilowanej sekcji, bo już z Lamy musiałam nauczyć się dziwnego chwytu ;). Mam ochotę na te z zakrytą stalówką, bo wiele osób je tutaj zachwala wzorowane na starych parkerach ale to nie jest najważniejsze. A i jeszcze żeby było średnio grube, napewno cieńsze niż wspomniane Lamy z Safari ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szalasnikov Ja akurat Jinhao x750 bym nie polecał dla damy – to stosunkowo duże i ciężkie pióro. Jeśli już Jinhao, to bardziej damskie wydaje mi się Jinhao Y6  – ma cieńszy korpus, jest o 1/3 lżejsze i ładniej wygląda (moim zdaniem). Ale oba te pióra nie spełniają wymogu zakrytej stalówki... Za to, w odróżnieniu od większości Hero, są na standardowe naboje / tłoczek...

@Agatiku Większość Hero, które bliżej lub dalej kopiują parkera 51, ma system napełniania jak w oryginale (czyli gumka). Jeżeli taki system napełniania Ci odpowiada (tankujesz tylko w domu z kałamarza, nie zmieniasz często koloru), to jest sporo modeli do wyboru na eBay. Sam mam Hero 233 (to lubię najbardziej), 266 (tanie – poniżej 1$ z przesyłką – i nieco tandetnie wykonane ale małe, lekkie, metalowe, pisze zadziwiająco dobrze) i kilka 616 ale używam ich sporadycznie, chociaż piszą całkiem poprawnie (w większości). Moje 616 lubią czasem upuścić kleksa przy wstrząsie i czasem w skuwce jest mokro, więc bałbym się je nosić w plecaku / piórniku. Jeśli odezwiesz się na PW, to mogę wysłać Ci jedno 616 na próbę – pióro oddam za darmo, tylko koszt przesyłki – mam kilka, kiedyś nimi pisałem, ale teraz tylko leżą i się kurzą...

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Hero się nie spodoba proponuje rzucić okiem na Baoer 388 albo moim zdanie dużo ładniejszy Wing Sung 659 

Jeśli klon Lamy byłby do przyjęcia to tu masz duży wybór również takich z zakrytą stalówką https://www.aliexpress.com/item/Jinhao-599-Transparent-6-colors-0-38-mm-0-5-mm-nib-select-Fountain-Pen-Student/32815397595.html Te zakryte to EF ale z  blue -blackiem z Pelikana powinny dobrze współpracować. 

A najbardziej wymaganiom odpowiada chyba Jinhao 15 https://www.aliexpress.com/item/2PCS-JINHAO-15-All-color-financial-special-fine-Classic-Pen-fine-Nib-fountain-Pen-New-Accounting/32690612276.html Na zdjęciach tego nie widać ale sekcja jest cienka a pióro pasuje do małych dłoni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, p71 napisał:

@szalasnikov Ja akurat Jinhao x750 bym nie polecał dla damy – to stosunkowo duże i ciężkie pióro. Jeśli już Jinhao, to bardziej damskie wydaje mi się Jinhao Y6  – ma cieńszy korpus, jest o 1/3 lżejsze i ładniej wygląda (moim zdaniem). Ale oba te pióra nie spełniają wymogu zakrytej stalówki... Za to, w odróżnieniu od większości Hero, są na standardowe naboje / tłoczek...

 

Zgadzam się w 100%. Jinhao Y6 albo 886 będzie lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie polecane Jinhao 886. Czerwona wersja spider wygląda ciekawie. Nie mam pojęcia jak piszę ale warto zwrócić uwagę, że ma stalówkę M. Ja osobiście do robienia szybkich notatek preferuję F albo nawet gładko piszące EF, ale to osobiste preferencje.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TopikSH napisał:

Obejrzałem sobie polecane Jinhao 886. Czerwona wersja spider wygląda ciekawie. Nie mam pojęcia jak piszę ale warto zwrócić uwagę, że ma stalówkę M. Ja osobiście do robienia szybkich notatek preferuję F albo nawet gładko piszące EF, ale to osobiste preferencje.

Zazwyczaj jest F-ka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mógłby ktoś polecić jakieś tanie pióro, które będzie pisało i samoistnie isę nie rozsypie?
Chciałbym aby:
a) napełniane było na naboje/konwerter
B) wyglądało podobnie do Sailora 1911/MB 146 lub innych klasycznych piór
c) miało zakręcaną skuwkę
d) było do zamówienia przez aliexpress
Myślałem nad:
- Jinhao 601 - kopia Sonneta, prawdopodobnie metalowy więc nie rozsypie się szybko, ale jest mała szansa że będzie pisać
- takie pióro plastikowe, więc może się rozsypać, ale z drugiej strony ma stalówkę iridium point więc jest naprawdę duże prawdopodobieństwo że będzie pisać.
- ewentualnie coś takiego tylko że nie nie jestem pewien czy to na dole sekcji to jest gwint do zakręcania czy miejsce na zatrzask skuwki; oprócz tego nie widać czy dołączono konwerter.

Z góry dizękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aventador13 Wszystkie warunki spełnia Wing Sung 659, tutaj pod mylącą nazwą : Yongshen 659, teraz 9,9$, na eBay troszkę tańszy do kupienia za ~7$. Są 2 sekcje w opakowaniu, tej ze stalówką EF nie sprawdzałem, ta z F w moim egzemplarzu pisze znakomicie, cienko i mokro równocześnie :)  To chyba najlepiej piszące moje chińskie pióro.

Fajne są też  Lorelei / Lingmo tylko na Ali drogo, dużo taniej na eBay - moje pisze jak M mino że stalówka opisane jako F, mokra stalówka cienko pisze tylko na Oxfordzie

No i oczywiście Jinhao 992 - tylko może być problem z nierozsypywaniem się :) pękają chyba tylko przezroczyste więc może warto zamówić nieprzezroczyste np. TU ? Tanio jest więc warto wziąć kilka kolorów to mamy wtedy też pewność, że trafimy na świetną stalówkę. :)

Ja polecam jednak najbardziej chińską odpowiedź na Montblanc Starwalker : Baoer 79 albo TAKI - metalowy, zakręcany i no klasyczny (do bólu :D ) kształt. 

PS. Nie wiem czy coś takiego łapie się na Twoją definicje klasycznego kształtu ale to pióro jest "mocno metalowe" i piszę rewelacyjnie mimo kreski cienkiej jak włos Delike Alpha

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aventador13 napisał:

- ewentualnie coś takiego tylko że nie nie jestem pewien czy to na dole sekcji to jest gwint do zakręcania czy miejsce na zatrzask skuwki; oprócz tego nie widać czy dołączono konwerter.

 

Chyba pod nazwą MONTE MOUNT od czasu kiedy na Ali nie można afiszować się z podróbkami  sprzedawane są właśnie podróbki?

Ktoś ma te pióro? Podoba mi się i pewnie kiedyś zamówię. Ten wygląd i klip z wężem nie nawiązuje czasem do jakieś znanej marki? Wydaje mi się znajomy tylko nie mogę sobie przypomnieć gdzie widziałem to pióro i taki klips.

PS. tutaj 2,5$ taniej https://www.aliexpress.com/item/100-QASO-Fountain-Pen-ink-color-pen-for-school-pens-fountain-hot-sales-safari-Fountain-Pen/32729895825.html

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartosz_T napisał:

Ładneeee...

 

 

 

 

Tylko cena trochę zabija

Edytowano przez Ziemniaczek
Nie chcę pisać dwóch postów jeden pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...