Skocz do zawartości

Pióro do 100 zł


Polecane posty

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To szukam czegoś tańszego i możliwe bardziej osiągalnego bo nie mam ochoty czekać teraz pół roku na stalówkę do pióra :/

 

https://www.amazon.com/Noodlers-18091-Nonflex-Replacement-Nib/dp/B00QKR8SLA/ref=sr_1_2?s=office-products&ie=UTF8&qid=1512506567&sr=1-2&keywords=%236+NIB&refinements=p_n_shipping_option-bin%3A3242350011

Lepiej?

Edytowano przez Joasia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ljasinskipl napisał:

@Karwak uprzedziłeś mnie. Nie mam aktualnie nic bez stalówki, żeby spróbować za maczankowymi, ale kusi mnie to :P

Ja właśnie włożyłem, przeze mnie, wspomnianą zebre G do Jinhao x750. Z początku było rewelacyjnie, ale na jakiś czas odłożyłem to pióro, na bok. Niestety, po powrocie do niego nie chciało pisać, po rozłożeniu go, okazało się, że u mnie stalówka od spodu zardzewiała, przez co atrament nie chciał już płynąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałam jak wysyłka. :/ drogo bo sama dostawa kosztuje 20$ zaś 9.99$ stalówka 

Strasznie mi szkoda ze kupno stalówki w Polsce to taki problem bo na prawdę napaliłam się na to śliczne pióro. Żaden Parker, Waterman i inne nie jest tak ładny jak właśnie to. :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupiłem wlasnie taki zestaw 4 stalówek Jinhao 159/450/750  - oczywiscie wbrew tytułowi oferty nie pasują do J599 i Baorer388. Stalówki bardzo dobre, dokładnie takie same jak oryginalnie montowane w tych piórach, po lekkim dopieszczeniu fajnie piszą, ale grubość kreski to raczej M, prawdopodobnie dokładnie tak samo, jak Twoje pióro w obecnym stanie, więc pewnie nie tędy droga.

Ja też przymierzam się do wypróbowania w swoich piórach Jinhao stalówek  "6" Bock lub Neosine i ewentualnie "5" Beafort, ale chodzi mi o pogrubienie kreski w stronę B.

Może połączymy siły? Może jeszcze ktoś dołączy?

Czy ktoś ma doświadczenia (i zechce się nimi podzielić) z wymianą oryginalnych stalówek w piórach Jinhao 159/450/750 i 500 na bardziej renomowane?

A może komuś zbywają stalówki B lub stub, rozmiar 6 lub 5?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#6 i #5 to rozmiary stalówek, jeżeli chodzi o nasadę. Dokładniej rzecz biorąc to średnica spływaka na którym montujemy stalówkę. #6 jest do 159/450/750, #5 do 599, 992 itp., do Baoera nie wiem. Więcej o rozmiarach stalówek na http://www.sbrebrown.com/2014/09/sizing-5-and-6-nibs/

Sizing-5-And-6-Nibs-701x1024.jpg

Co do doświadczeń to Brian Goulet się chwalił i bardzo polecał, także na bodaj PenHabit było, że Jinhao X450/X750 z wymienioną stalówką to pióro, które mogłoby być na zupełnie innej półce cenowej.

Też mam ochotę na kupno jakichś bardziej renomowanych, ale to po nowym roku

Edytowano przez ljasinskipl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem nie pozostaje Ci nic innego, jak zakup nowego pióra, albo lepiej kilku od razu :)

Jak chcesz tanio i cieniutko, to pomyśl nad Wing Sungiem 659 To pióro jest zwykle dostarczane ze stalówką F i zapasową EF. Pisze naprawdę cienko i samo też jest bardziej odpowiednie do delikatnej rączki, niż pancerne Jinhao. Albo Hero 616 Mk II które pisze wręcz nieprzyzwoicie cienko. Jest też wiele innych, ale ja mam te dwa i pod względem "cienkości" i taniości mogę je polecić. W ogóle zajrzyj np na tego bloga, jeśli umiesz coś tam po angielsku. Bardzo przejrzyście i wyczerpująco opisane kilka najlepszych (moim zdaniem) chińskich tanich piór.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje. Poradziłaś sobie całkiem nieźle. Nie wydaje Ci się jednak, że stalówka powinna być osadzona nieco głębiej? W Jinhao X-450, z którego go wzięłaś, stalówka wystaje na 22 mm. U Ciebie to wydaje się trochę więcej. Jeśli nie będzie chciała "wleźć", to nie rób nic na siłę (tym bardziej, że pióro przecież pisze), ale jak ją zostawisz tak jak jest, pióro może cieknąć.

Tak to powinno mniej więcej wyglądać (stalówki w 750 i 450 są takie same):

jinhao-fountain-pen-x750-irid-red_4-1100

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...