Skocz do zawartości

Pióro do 100 zł


Polecane posty

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Moim pierwszym piórem był Parker Urban. Trochę wykracza poza budżet, ale jest wart polecenia. Długo mi służył...

Chyba warto trochę jeszcze zaoszczędzić i kupić coś lepszego, na dłuższy czas?

 

Mówię o starych Parkerach sprzed transformacji nwm jak się teraz mają jakościowo, sądzę jednak, że jest tylko lepiej?

Edytowano przez Gość
E.R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Urbana i raczej jestem zadowolona. Wiadomo - ideał to to nie jest, ale stosunek jakości do ceny jest w porządku. Mnie osobiście w Lamach nie podoba się ich wielkość, są jakieś takie za duże, ale kolory mają świetne. 
O chińczykach się nie wypowiem, bo pierwszy jest dopiero w podróży. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruję jednak skupić się na chinczykach- dobra cena, właściwości całkiem niezłe i jak coś się stanie to mniej jest szkoda-tz każdego pióra jest szkoda, ale mniej boli materialnie ;)

Co do parkerów, jak było już wielokrotnie mówione to duża loteria- możesz trafić, albo i nie z stalówką. Sam miałem i wspominam go dobrze, ale jednak o dziwo jinhao na przykład bedzie lepszym wyborem.(Co to się porobiło, że polecam chińskie pióro, zamiast znanego parkera- świat schodzi chyba na psy! :rechot::rechot::rechot:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy. Po pierwsze, w zwykłym zeszycie na zwykłym papierze atrament najprawdopodobniej będzie przebijał. Przemyśl czy to dla Ciebie problem.
Po drugie, http://www.ebay.com/itm/2016-Jinhao-Luxury-250-Calligraphy-Faountain-Pen-Chic-Black-Golden-Clip-Art-Pen-/131754942334?hash=item1ead34df7e:g:fzoAAOSwmmxW6qXp
;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szalasnikov napisał:

Classic?

Classic / Skyline / Ice - te "plastikowe" są w granicach 80 zł za sztukę. Pojemność - standardowy nabój international (jakieś 0,7 ml), ale te Sporty z powodzeniem można przerobić na "zakraplacz". Odrobina smaru silikonowego na wewnętrzny gwint i można zalać cały korpus - wchodzi 3 ml atramentu! To na pewno wystarczy na dłuższy czas.

 

2 minuty temu, XNICKIEES napisał:

Chętnie?

Dostałem ostatnio pióro Kaweco i stalówka tradycyjnie miała baby bottom...

Ja wiem, czy "tradycyjnie"? Mam kilkanaście Sportów i tylko dwie stalówki miały ten problem  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, herbatnick said:

 

Ja wiem, czy "tradycyjnie"? Mam kilkanaście Sportów i tylko dwie stalówki miały ten problem  ;)

To Ci się poszczęściło...

Moje pierwsze i ostatnie Kaweco to Al-Sport. Niestety już nie kupię pióra od tego producenta bo zraziło mnie ono do "jakości" i jej kontroli w fabrykach Kaweco?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówiąc coś z Polski masz na myśli coś do kupienia w Polsce to jest jeszcze Pilot MR. Jest to pióro, które, według mnie, ma minimalnie gorszą stalówkę od Lamy, ale za to jakość ich stalówek jest bardziej powtarzalna.

Edytowano przez Tales
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...