Skocz do zawartości

Atrament do pióra na urodziny


Jelithe

Polecane posty

Witajcie, dostałam zlecenie prezentu urodzinowego w postaci atramentu i mam problem z wyborem koloru. Ma się nadawać do używania w pracy, więc w sumie raczej coś ciemniejszego. Do tego z jakimś małym twistem, np. ciemno-zielony ale z cieniem niebieskiego, jakiś interesujący błekit lub stalowe szarości. Przeszukuję Internet i nic. Moją uwagę zwrócił Diamine Sherwood Green, ale on ma taki czerwonawy cień, a przynajmniej tak to wygląda na ekranie monitora. Może Wy mi podsuniecie jakieś propozycje. Zaczęłam przeglądać forum z recenzjami atramentów i strasznie brakuje mi tam jakiegoś indeksu po kolorach, by łatwiej było znaleźć konkretne barwy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o indeks po kolorach :P Wybieram zielony i widzę wszystkie zielone atramenty. Ale dzięki za ten. Wyszukam wszystko co green. Wciąż liczę na jakąś fachową podpowiedź od osób, które w tym siedzą i mogą podpowiedzieć jakiś atrament spełniający podane kryteria kolorystyczne ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zgadnie jaki masz gust :)

Mi się podoba Pelikan 4001 Dark Green, zielony Waterman też jest fajną nasyconą zielenią - oba bez cienia niebieskiego. Co do Diamine Sherwood Green to tu masz recenzje z chromatografią i widać, że nie ma żadnych odcieni czerwonego:  http://inks.pencyklopedia.pl/diamine-sherwood-green/ Dodatkowo masz na tej stron stronie linki do tagów z kolorami recenzowanych atramentów np. zielone http://inks.pencyklopedia.pl/tag/green/ - uwaga, niektóre zdjęcia tam są bardziej blade i szare niż te atramenty na żywo.

Jeśli to atrament na prezent to wybrałbym jakiś  Pelikan Edelstein. Do wyboru 14 kolorów, dobre właściwości i genialny prezentowy wygląd kałamarza. Ja bym kupił Aquamarine albo Sapphire albo Topaz, bezpieczny wybór, podobają się prawie każdemu. Darowałbym sobie szaro-stalowe kolory, dobrze wyglądają tylko w piórach o szerokich mokrych stalówkach. Jeśli solenizant ma pióro z cienką albo suchą stalówką będzie rozczarowany. 

PS. Kolejne porównanie zielonych https://www.jetpens.com/blog/dark-green-and-dark-teal-fountain-pen-ink-comparison/pt/797

ale ja i tak brałbym na prezent jakiś Pelikan Edelstein :)

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re:...Ma się nadawać do używania w pracy..

czyli każdy kolor :) 

w pracy używam: khaki, niebieski, niebiesko-czarny, zielony z czerwonym, czerwony, brazowy, rożne fiolety, pomarańczowy...

nie wiem dlaczegobyż 'praca' miała ograniczać kolor atramentu do zielonego?

możesz wziąć sailor yama-dori czyli niebiesko-zielony z miedzianym połyskiem na niektórych papierach,  czyli czasem nawet będzie ekstrawagancki a czasem nie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :) Zaraz sobie pooglądam atramenty, które polecacie.

Nie zgodzę się tylko, że każdy atrament nadaje się do pracy. Wyobraźcie sobie wniosek urlopowy podpisany np. na różowo albo czerwono. W korporacji to nie przejdzie ;) Dlatego szukam ciemnego koloru, a sama solenizantka wyraźnie ograniczyła wybór do podanych kolorów, więc mi pozostaje spełnić jej życzenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. korporacja.

korpo ma elektroniczne wnioski urlopowe i koloru atramentu nie zobaczysz :) 

ale to oznacza, że nie moze byc czarny bo nie do  odróżnienia od kopi ksero :P  gdtby cuś opisywać piórem :) 

wiec tez moze byc Private Reserve ebony - green, zasadniczo ciemno - zielony ale na niektórych stalówkach (bardziej mokrych) i niektórych papierach (tych mało chłonnych) cieniuje i literki sa zielono-czarne, czyli czasem takoż ekstrawagancki jest,  poza byciem atramentem "ciemnym".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie poszłam w efektowność (w końcu to prezent) i wybrałam Pelikan Edelstein w burżujskiej buteleczce w kolorze Jade, który najbardziej mi się spodobał na ekranie monitora i w sumie sama chciałabym go zobaczyć na żywo. A skoro już robiłam zakupy w sklepie internetowym, to dla siebie od razu wzięłam Diamine Damson na próbę. Lubię fiolety i szukam czegoś w miarę podobnego do Lamy Dark Lilac ;)

 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...