Skocz do zawartości

Papier lubiący pióro w ryzach


Polecane posty

.... u nas by czegoś nie było...

www.antalis.pl/business/home/wiodace-marki/image/oferta-produktowa.html

Zainspirowany wpisami kolegów Kleksa i Ziemniaczka poszperałem w sieci i dowiedziałem się, że "takie coś" u nas jest. Image to marka producenta papieru /prawdopodobnie marka własna firmy Antalis/ a produkty są oznaczane zgodnie z klasą papieru: A- Impact, B- Business, C- Volume, do tego zastosowania specjalne, gramatury, stosowane technologie - wyższa szkoła jazdy... Oczywiście wszystkie klasy, parametry,zachwyty, ochy i achy pomyslane i definiowane są z myślą o użytkownikach high-endowych drukarek laserowych, atramentowych, superwydajnych, bezpyłowych i bezdusznych, niestety. Nie uświadczysz w opisie produktu sformułowania, że "stalówka sunie gładko, cieniowanie jest subtelne ale wyraźnie zauważalne a strzępienie może wystąpić tylko przy użyciu specyficznego atramentu a przeznaczony jest przede wszystkim do pior mocno fleksujących:)

Są za to cieszące oczy opisy produktów niższej klasy jako łączących walor ekonomiczny z wymaganiami stawianymi zwykle wobec na przykład wydruków wstępnych raportów w wewnętrznej dokumentacji firmy:D

Surfując dłuższą chwilę po internecie korzystając z serwerow rozsianych na wszystkich kontynentach a komunikujących się między sobą dzięki sieci satelitów w bliskim kosmosie dowiedziałem się również, że głowna siedziba i centrum dystrybucji firmy Antalis Polska znajduje się w Łodzi, o rzut beretem od mojego domu:). Wybiorę się w przyszłym tygodniu, sprawdzę czy prowadzą sprzedaż detaliczną, może się czegoś dopytam o samym papierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dyzia napisał:

Chciałabym się zapytać, znacie na pewno papier w cienkie linie Clairefontaine, w zeszytach, czy tam innych opcjach, czy papier xero w ryzach tej samej firmy jest taki sam jak ten z nadrukowanymi liniami w zeszytach? Czy równie dobry?

W ryzach mają większy wybór. Od koloru po gramaturę, więc w pewnych konfiguracjach na pewno jest podobny. Jedynym dużym minusem jest to, że jest słabo dostępny i droższy tak 2 do 10 razy od najzwyklejszego biurowego papieru w ryzach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
13 godzin temu, Ice napisał:

Ma ktoś może wiedzę, gdzie można kupić ten papier Double A w Warszawie? Najlepiej pisze mi się na papierze A4, ale ten co mam to jakiś no name i średnio się nadaje do pióra. 

np. tutaj https://www.morele.net/papier-double-a-a4-500-arkuszy-003r90649-1065960/ 

z odbiorem w Wawie przy Al.Jerozolimskich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chodzi o papier w ryzach, to mi bardzo dobrze pisze się na POLJet 80g. Ładnie przyjmuje atrament, nic nie jest postrzępione, papier jest naprawdę biały, nic nie przebija na drugą stronę, mały minus, bo atrament schnie ciut dłużej niż na zwykłym POLSpeed. Warto też rozważyć POLLux, nie jest tak biały jak POLJet (widać to jak oba leżą obok siebie), ale szybko wysycha na nim atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...