Skocz do zawartości

Dylemat: dwa pióra czy jedno do 300 zł


Polecane posty

Rinke ma racje. Na sąsiednim forum jakiś czas temu było sporo ofert 350-400 zł za dobre pióra. Taniej to będzie ciężko jak chcesz sprawdzone i od pewnego sprzedawcy. Popatrz za tymi Pelikanami, albo może trafi się jakiś vintage mało znanej firmy, co wcale nie oznacza, że pisze gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem patrząc na ich ogólny stan. Poobserwuje te licytacje, żeby zobaczyć na jakiej kwocie się zakończą.

Czemu ja głupi w ogóle zacząłem myśleć o tych vintydżach? Trzeba było kupić Watermana Hemisphere albo coś innego entry-level i nie tracić czasu na szukanie. Ale im dłużej patrzę na aukcje tym coraz bardziej mi się podobają takie pióra, nawet bez flexa :P Ciekawy jestem tylko elastycznej stalówki, gdyż wnisokuję, że jotter to gwóźdź :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wpadłeś, wpadłeś. Jest dużo rodzajów stalówek, oprócz fleksujących są jeszcze moje ulubione "stuby". Popatrz, może takie też Ci się spodobają ;) (ale ze mnie pomocnik, he?)

Popatrz się za niemieckim piórem Geha, bardzo ciekawe pióra za trochę niższą cenę, ale nie wiem, czy fleksują, niech się wypowie jakiś znawca.

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fajna, tylko "lekko" poza budżetem :(

Obserwować mam zamiar, bo innego wyboru nie mam. Aktualnie doskwiera brak kasy, mam nadzieję, że stan się poprawi z miesiącem lipcem. Tylko teraz pióro na egzamin potrzebne. 100 zł wyskrobię, więc wraca dylemat. Kilka było polecanych, ale dalej chyba najbardziej podoba mi się (nie z wyglądu!) safari. Z tego co widzę polecane, stalówkę stub mogę sobie dokupić jak najdzie mnie ochota. Jedyny problem to że potrzebuję tłok, ale strzykawkę mam więc uzupełnienie nie powinno stanowić problemu. Kaweco sport też mi wpadło w oko. Szczególnie biała wersja. Z tych dwóch to jakość podobna?

A tak a propos' tej helgi. Stalówka OM oznacza Oblique Medium? Czyli dla leworęcznych o średniej kresce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra taka jeszcze myśl mi przyszła.... 

skoro stalówka z fleksem (czyli elastyczna) "chodzi" za Tobą, to masz jeszcze możliwość mieszczącą się w budżecie, chwilowym budżecie :) 

kup jinhaoo bodaj x750 oraz stalówkę nikko lub tachikawa g (w polsce ma to calligrafun), znajdź na jutubie instrukcję jak zamienić stalówki i zacznij się bawić próbami pisania 'z fleksem' do czasu aż  uskładasz na wintydża. :)

a dlatego japońskie stalówki G, bo są bardziej wybaczające dla początkującego, według mnie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@Tomasz Wiśniewski. Zwracam honor i bardzo przepraszam pozostałych forumowiczów za wprowadzenie w błąd.

Otóż jest różnica wielkości między Lamy Safari a Al Star:

Lamy Safari: pióro zamknięte - 13,9 cm, otwarte - 12,9 cm, średnica nad sekcją - 11,6 mm, waga - 17,5 g.

Lamy Al Star: pióro zamknięte - 13,9 cm, otwarte - 13,0 cm, średnica nad sekcją - 11,2 mm, waga - 22,3 g.

(Dane z postu I am not a number z FPN)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pan Kleks napisał:

@Tomasz Wiśniewski. Zwracam honor i bardzo przepraszam pozostałych forumowiczów za wprowadzenie w błąd.

Otóż jest różnica wielkości między Lamy Safari a Al Star:

Lamy Safari: pióro zamknięte - 13,9 cm, otwarte - 12,9 cm, średnica nad sekcją - 11,6 mm, waga - 17,5 g.

Lamy Al Star: pióro zamknięte - 13,9 cm, otwarte - 13,0 cm, średnica nad sekcją - 11,2 mm, waga - 22,3 g.

(Dane z postu I am not a number z FPN)

Dzięki za zwrot...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Długo nie odpisywałem, ale miałem dużo roboty w związku z zakończeniem edukacji na studiach :D 

Mój dylemat został rozwiązany przy pomocy użytkownika Pana Kleksa, który zaproponował mi wiele swoich piór z których wybrałem jedno. Kaweco 475 Transparent ze stalówką EF z lekkim flexem. Pióro w super stanie dwukrotnie starsze ode mnie. Mam nadzieję że mi długo posłuży. Już nawet egzamin końcowy nim napisałem ;) Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim użytkownikom za pomoc!

Teraz tylko trzeba popracować nad umiejętnym wykorzystaniem możliwości stalówki :P

IHcebc6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...