Skocz do zawartości

Lamy AlStar - opinia o użytkowaniu


Polecane posty

Cześć wszystkim! Tak, wiem, ukatrupicie mnie za nieprzedstawienie się. Cóż, mam nadzieję, że będę żyć ;)

Nie spodziewajcie się recenzji - to tylko subiektywna (i mam nadzieję, że pomocna) opinia na temat pióra, którego nazwę widzicie u góry. A (pani mnie uczyła, że nie zaczyna się zdania od,,A" - to forum, tutaj można :D) właśnie, nie podałem koloru.

40f8b578e29ec565med.jpg

Jest to Oceanblue - jeden z piękniejszych.

Dobra, przedłużam. Moja opinia:

Aluminium to aluminium, jak ktoś nie zna, to z miłą chęcią zapraszam na piwo (ty stawiasz, bo ja 18-tki nie mam). Wyważenie pióra (wbrew pierwszorzutowejokiem opinii) jest dobre. Nie polecam zakładać skuwki - pióro ma tendencję do przechylania się to tyłu.

Wziąłem stalówkę,,F" - niektórzy płakali ze złego wyboru M-ki, nie chciałem dołączyć do tego grona. O grubości nie będę się wypowiadał, zależnie od papieru i atramentu. Nie jest cieniutka, ale bliżej jej do chudego patyka niż tłustego grubasa. Słowem: jest bardzo dobra.

c5e57e546ee7687amed.jpg

Żadna stalówka nie pisze bez atramentu - pióro napełniłem Parker Quinkiem Blue. Atrament dobrze spływa; zacięć brak. Muszę spróbować atramentu dedykowanego, kolor w sklepie jakoś mnie nie urzekł - są ładniejsze. Mam chrapkę na tę bibułkę pod kałamarzem. Jak coś, podzielę się opinią :D 

7443f52f621fcb97med.jpg

Nabyłem tłoczek. O ile dobrze pamiętam jest to Z-24. Takie o to cudeńko:

ad76d2d46af102c6med.jpg

Modele tłoczków są 3 - Z i jeden z numerków: 24, 26, 28. Jedne pasują tylko do jednych piór, inne do wszystkich. To nie recenzja całego stada Lam - po nią zapraszam do innego wątku lub do zoo ;D

Piórem piszę, więc nie mogłem sobie pozwolić na wyjęcie tłoczka. Odnośnie wyjmowania - tłoczek mocowany w zatrzaskach - nawet nie drga :D

Jedną z zalet jest widoczność ilości atramentu. Takie o to okienko:

21821cc57f31d52bmed.jpg

Tuszu nie widać - jest go mało.

Skuwka - najlepszy klips z jakim miałem do czynienia, kwestie wyglądu zostawmy - jest dyskusyjna (jak i samego pióra).d56a94ce783c5fddmed.jpg

Teraz odczucia:

Stalówka sunie po papierze, w żaden sposób nie haczy. Jest taka trochę jak mieszanka długopisu żelowego z piórem kulkowym - nie czuć, że się pisze. Chyba o to w piórach chodzi, nie?

Parker Vector się nie umywa. Ba, nawet do zlewu nie wskakuje.

Chodzę do popularnego w memach gimnazjum. Dość dobrego. Dwie osoby w klasie piszą piórem - MyPenami. A szkoda. Niestety ich zakres firm do Parker. Tylko parker. Pióro wzbudza pewien rodzaju śmiech. Jest duże, po prostu - to nie Kaweco Sport. 

Na pióra przesiadłem się po przygodzie z długopisamy - te dziadostwa przerywają, a zakres kolorów to: 

(nie, nie musisz scrollować, żeby pominąć tę jakże długą listę)

- czarny

- niebieski

- zielony

- czerwony

No,  także tego.

Mam nadzieję, że opinia nie zajmuje ostatniego miejsca w waszym rankingu. Moja pierwsza. Jak coś, pytajcie - chętnie udzielę odpowiedzi, gdyż praktycznie cały czas nim piszę ;D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszu, ciekawa recenzja, rzeczowo napisana jak na gimnazjalistę :), mam dokładnie takie, w takim kolorzo, chyba najładniej wybarwione aluminium. Jak zauważyłeś, długopisy są mało kolorowe, "także tego", niedługo spodziewam się Twojej recenzji z kolejnego LAMY w innym kolorze, zalanego innym kolorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze pióro po "nawróceniu" się do piór. Tylko mam grafitowe z czarną stalówka. Ale moja E to prawie B. Teraz mam ich pięć plus kilka Safari (które lubię mniej) i Studio. Mam także starą Lamy 27 (nieużywana). Już mało ich używam, ale czasem chętnie do nich wracam, szczególnie do tego grafitowego - pierwszego. Mogę o nich pisać tylko prawie w samych superlatywach oprócz pilnowania grubości stalówek. Piszą świetnie tylko oznaczenia są 'sobie a muzom'.

Recenzja super - bardzo mi się podoba :)

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zacięcie do pisania. Tylko nie popadnij za bardzo w samozachwyt, ale lubię, jak ktoś pisze z poczuciem humoru. Przyjemna recenzja (czy jak tam to nazywasz...) Będą z ciebie ludzie...  :zdrowie:

A Lam mam dwanaście. W tym jedno Al-Star.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje o piórach są subiektywne, potrzebna są jakiś stałe, że np.pióro... stalówka F w skali.... uzyskało 11/12,co to by znaczyło? Piórem najlepiej pisze się pod kątem od... do...,stalówka w ostatnim etapie produkcji była wygładzona na materiale o gradacji 20000 itp. Do tego potrzebne są dokładne narzędzia pomiarowe, które są poza zasięgiem zwykłego człowieka. Tak więc sam sobie udzielę odpowiedzi, że recenzje na razie będą subiektywne. :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym. Recenzja jest tylko wtedy coś warta, gdy jest właśnie subiektywna. Co to komu da, jeśli powiem, że piórem najlepiej się pisze pod kątem 52 stopni? Przecież to by był bełkot. I co, będziesz sprawdzał kątomierzem, czy trzymasz pióro pod właściwym kątem? A skalowanie to jeszcze większy absurd. Jak powiem, że stalówka sprawia wrażenie twardej, to wiadomo że jest twarda. A jak napiszę, że jej twardość w skali od 1 do 12 wynosi 10, to nikt nie będzie wiedział o co mi chodzi. No i przede wszystkim w jakiej skali? Rockwella? Brinella? A może Vickersa?

Pióra to nie są twarde dyski, ani karty graficzne. Nawet w obrębie tej samej marki i tego samego modelu, każde pióro jest indywidualne, a jego właściwości są ściśle związane z użytkownikiem. Jeśli tego nie rozumiesz, albo nie akceptujesz, to chyba powinieneś poważnie rozważyć przerzucenie swoich zainteresowań na coś innego.

A tak w ogóle, to mam wrażenie (i to nie jedynie po tej wypowiedzi), że zazwyczaj starasz się napisać coś strasznie mądrego, ale efekt jest niestety dokładnie przeciwny.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vermis napisał:

@Tomasz Wiśniewski Ciekawa recenzja. :) Szanuję przesiadkę na pióro, charakter pisma zostanie Ci na całe życie.

Możesz popróbować amerykańską kursywę, fajna sprawa. Z czasem można tak pisać normalnym tempem. 

 

Z pewnością zostanie. Nie piszę aż tak źle - czytelnie, nawet bardzo; nie ładnie, czytelnie. Chyba nie pokuszę się o zmianę, gdyż dużo dużo pracy, często tylko jedna wielkość liter, a B wygląda trochę jak,,13". Podziękuję za naukę, a tobie za podesłanie ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...