Skocz do zawartości

LAMY PETROL ink - subiektywnie


Nikaa

Polecane posty

LAMY PETROL

Tegoroczna edycja  Lamy Petrol. Jest pióro Safari dostępne w tym kolorze i atrament... Niestety, jak dotychczas, w Polsce dostępny wyłącznie w nabojach.
Ale nie martwcie się, nie podejrzewam by znalazło się duże grono zainteresowane tym kolorem na dłużej. Ja nie jestem ;)

e652d1e96ca3.jpg

Naboje postanowiłam zapakować w Lamę Al-Star, ze stubowa stalówką (1.1).  Ostatnio to pióro jest tak zwanym moim piórem podręcznym, siedzi sobie w kieszeni plecaka, często po nie sięgam do szybkich notatek. Ale nie od kiedy mam w nim Lamy Petrol...

4370324c49bd.jpg   

 

 4e74cd3f3bc6.jpg

Atrament jest dość ciemny. To taki głęboki, ciemny, morski odcień, z wyraźną nutą zieleni. Atrament w piórze mam już ze trzy tygodnie, więc barwa jest nieco ciemniejsza niż powinna być (fotki z rhodii).
Tutaj próbki zaraz po załadowaniu atramentu do pióra:

d61184faa382.jpg

A teraz dlaczego nie lubię tego atramentu. Nie chodzi o samą barwę, niby jest intrygująco, ale tak naprawdę dopiero w kleksie (...a zapowiadało się nieźle). Atrament ma słabszy przepływ niż zeszłoroczny Dark Lilac. Jest suchszy. Baaaardzo źle mi się pisze teraz Lamką z tym nabojem w środku. Czas wysychania względny, około 10/11 sekund na rhodii.
Być może ten atrament zyskałby w jakimś mokrym piórze ale... jest dostępny tylko w nabojach. Nie mam ochoty na zabawę ze strzykawką, by najpierw wydobyć ten inkaust z naboju a potem wstrzyknąć to w konwerter innego pióra.
Pierwszego dnia, przyznaję szczerze, podobał mi się bardziej. Chciałam już zamawiać butelkę od Holendrów. Dobrze, że się wstrzymałam... 

Czy warto sprobować? Naboje majątku nie kosztują, jak ktoś ma Lamy w swoich zbiorach, to warto sobie wypróbować. Ale nie spodziewajmy się fajerwerków.

16bbbb1b72c9.jpg

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi ostatnio doradził, żebym się nie pi.....lił z Lamy Petrol, bo do atramentu mojego dziadka najbardziej pasuje Verdigris R&K. Kupiłem go i nieee... Jest zbyt niebieski. Ale kupiłem też Czarny R&K i wymieszałem go z Verdigrisem w proporcjach 1:1. I to jest to! Dlatego Lamy Petrol sobie odpuszczę. Czekam natomiast na Darc Lilac w butelce... I to jest coś, czego bym się raczej spodziewał od Lamy. Czegoś, czego chcą klienci, a nie jakiś ćpun zatrudniony w dziale marketingu, który po wyjaraniu kilku dżojntów powiedział - Ok panowie, ten fioletowy atrament sprzedaje się świetnie, więc wycofajmy go z produkcji.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończę Twój wywód :

... i wypuśćmy petrol, kilka butelek na Europę wystarczy. Niech go zabraknie zaraz po premierze. Zostaną tylko naboje, dzięki którym na 1ml atramentu zarobimy duuużo więcej niż na butelkach  ! 

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale to właśnie wy się na te sprytne manewry nabieracie jak dzieci i przez to prowokujecie producenta, żeby tak sobie pogrywał. :lol: 
Chcecie koniecznie mieć ten konkretny, nowy atrament w kałamarzu teraz-zaraz w paczce pod drzwiami, a jak nie - to na zmianę płacz i lament, jak to kapitaliści uknuli spisek. :P

Może i jest ładny ten petrol, ale bez przesady - są podobne kolory, a poza tym to nie jest krew do przetoczenia, tylko kolejna zabawka.
Teraz jest na to takie ładne określenie - problemy pierwszego świata. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu był mój wywód związany z brakiem petrola w butelce, jednak po pewnej chwili zastanowienia uznałem, że nie powinienem zaśmiecać wątku. Treść usunąłem, kto zdążył przeczytać, to przeczytał.

  @Nikaaprzepraszam Cię najmocniej za OT. 

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...