Skocz do zawartości

Lamy AION - nowy model


Polecane posty

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Klips ciekawy, pytanie jak z funkcjonalnością? Reszta nudna i bez wyrazu, zwłaszcza z tą stalówką, która nie pasuje do kształtu sekcji. I jak zakończony jest korpus? Bo nie ma nigdzie zdjęć pióra ze zdjętą skuwką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że nudne i bez wyrazu. Właśnie Safari, pomimo swojego "zabawkowego" designu ma w sobie to "coś", co powoduje, że mając jedno, chce się więcej. A to? To jest po prostu tak nudne, jak noga od taboretu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie jest wymienialna i założę się, że właśnie pasuje też od Safari. Z jednej strony to by było dobrze, ale z drugiej, to by oznaczało, że jednak Lamy za specjalnie się nie wysiliło. Może nie jest to odgrzany kotlet, ale rozdrobniony, ulepiony z powrotem w nieco innym kształcie i usmażony na nowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to pióro na zdjęciu się podoba. Pytanie, jak leży w dłoni i jak się nim pisze. Dizajn à la maserati. Natomiast „dorożka” - to wszystkie te pióra, które się w swojej formie nie zmieniają np.pelikan, który jest bardzo dobrym piórem do pisania i wytrzymałym na lata, ale jego wygląd mnie nie powala, mam na myśli modele od M300 do M1000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło napisać, że nie lubisz piór o klasycznym designie, tylko te bardziej nowoczesne. Z drugiej strony, nie można wrzucać wszystkich piór klasycznych, ani nawet wszystkich Pelikanów M do jednego worka.

Poza tym, nikt tu nie powiedział, że nie podoba mu się nowoczesny design, ale że pióro jest raczej bez wyrazu, czyli w ogóle bez designu. Tak jakby ktoś po prostu przyszedł do działu projektowania w Lamy i powiedział - Panowie, weźcie no zaprojektujcie jakieś nowe pióro. Nie wysilajcie się zbytnio. Wystarczy że będzie się trochę różniło od tego co już mamy. Aha i postarajcie się, żeby było gotowe jeszcze przed lunchem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie (po obejrzeniu strony Lamy) to właściwie (poza Safari i Al-Star) podoba się tylko "Joy", ale nie mam pojęcia, jak się tym pisze, bo go nie mam. Żeby było jasne, to w duecie Safari - Al-Star nie podoba mi się wzornictwo. To coś innego powoduje, że się chce mieć jedno z tych piór, a później jeszcze jedno i jeszcze więcej. Cokolwiek to jest, na pewno nie jest to wzornictwo. Pod tym względem Lamy jest dla mnie jak mebel z Ikei.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje, ale myślę że większość ludzi oczekuje jednak pewnej harmonii i konsekwencji we wzornictwie. Nieważne czy mówimy o nowoczesnych, czy klasycznych piórach - są jakieś takie "niepisane umowy" między producentami a użytkownikami. W tym modelu drażni mnie na przykład stalówka i dziwacznie zakończona sekcja, które do siebie jakoś tak nie pasują.

Z resztą, nie dotyczy to tylko piór, ale całego wzornictwa.

morphosis-vincent-desjardins-flickr-500.

826e68c17d35c8f685d654231dd41877.jpg
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym budynkiem bym się zastanawiał. Zresztą nie widziałem go z bliska, na żywo. Ale to, co przypomniałeś po niżej, to nie jest najbrzydszy samochód jaki istniał. To jest w ogóle najbrzydsza zaprojektowana rzecz, jaka kiedykolwiek istniała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miłośnikiem pisania, a pióro daje największą przyjemność, ale nie jestem kolekcjonerem piór. Szukam piór, którym pisze się coraz lepiej. Forma jest dla mnie na drugim miejscu, jednak wole proste kształty.Ale gdybym miał wybierać ładne pióro dobrze piszące, a koszmarne pióro rewelacyjnie piszące-to wybrałbym te koszmarne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie jest powiedziane, że to pióro nie jest i koszmarnie wyglądające i koszmarnie piszące :D Nie lepiej to, zamiast mieć tylko jedno, mieć wszystko w jednym? I rewelacyjnie wyglądające i tak samo rewelacyjnie piszące?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...