Pursat

Defekt Sailora 1911

12 posts in this topic

Przedwczoraj wieczorem ni z tego ni z owego pekl mi modul stalowki w Sailorze 1911 Standard. Nic nigdy nie kombinowalem, zadnego wyciagania, krecenia, nic. Na szczescie hiszpanski sprzedawca obejrzywszy zdjecie zgodzil sie przyjac go na ogledziny oplacajac kuriera UPS na swoj koszt i rozpatrzyc naprawe czy cokolwiek uda im sie wymyslec.

P5150002_.jpg.b7e78f9317cdc337e84eaeaf9143ad7a.jpg

Jeżeli dobrze widzę, to pęknięcie jeszcze nie sięgnęło złotego ringu. Wygląda to tak, jakby spływak ze stalówką rozepchnął sekcję od środka ... Pióro kupiłeś nowe, czy z "wtórnego obiegu"?

Kupilem nowke. Pekniecia sa dwa, drugie tak zamo wygladajace jest po drugiej stronie i tez nie doszlo jeszcze pierscienia.

Jak nowe, to reklamuj. Sprzedawca wykazuje dobrą wolę, więc szansa jest.

Edited by marecki

Polubilem to pioro, wiec poprosilem ich o naprawe, cokolwiek by do mnie wrocilo sprawne.

Ja to odczytuję jako przestrogę. Widzę, że pęknięcie rozeszło się po śladach odlewu sekcji, ciekawe...

21 minutes ago, Aventador13 said:

Ten post jest dla pochwalenia się czy co? Bo nie wiem czego oczekujesz od nas.

Nic od Ciebie nie oczekuję, podzieliłem się ciekawostką. Temat jak kazdy inny na forum. Dajesz radę?

@Pursat, informacja jest ciekawa i cenna, właśnie takie powinny się ukazywać na Forum, zwłaszcza, że jest z dobrym zdjęciem. Ja ją zapamiętam bo mam Sailora 1911, jeszcze całego. Napisz jak sytuacja się rozwinie.

Miałem takiego sailora w wersji rodowanej. Absolutnie żadnych problemów, świetne pióro tylko trochę małe jak dla mnie. 

Też uważam, że to cenna przestroga - dowód, że tak się może stać ni z tego ni z owego. Aż się przyjrzałem łączeniom w moim Kaweco ;) 

@Pursat dzięki za ciekawą informację. Jestem fanem marek japońskich. Szczerze mówiąc takiej usterki po Sailorze się nie spodziewałem. Twój post jest jak najbardziej merytoryczny. Od tego jest forum żeby dzielić się swoimi doświadczeniami. :)