Skocz do zawartości

Cross Classic Century


Polecane posty

No to zaczynamy żebropytania ;).
 
Chciałabym zakupić takie pióro, interesuje mnie kolor czarny ze srebrną stalówką (wg strony producenta jest to produkt o numerze Item # AT0086-77)
Marzy mi się zamiana aktualnie proponowanej stalówki (czyli M) na rozmiar F.
 
Napisałam już do Bazarnika (twierdzą, że nie ma takiej możliwości, bo piór już nie produkują), zaproponowano mi pióro kulkowe czarne ze srebrnymi wykończeniami (pozostawmy bez komentarz :unsure:) lub czarne matowe ze złotymi wykończeniami i ze stalówką.
 
Czekam na odpowiedź z AMI, z "Twojego Pióra" (online) i z Crossa (pytanie przez stronę)
 
Jak myślicie - jeśli producent fabrycznie montuje "M", to możliwe, żeby uchowała się w Bazarniku Fka w tym modelu?
Mam też poważne podejrzenia, że to nie Classic Century, a Century II (ono miało matowe wykończenie - EDIT: jednak oba miały, na stronie producenta Classic Black ma opisa Satin black finish).
 
Jak myślicie - możliwe z tą stalówką czy niekoniecznie?
 

 

Edytowano przez Tiarus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossy raczej piszą i tak raczej grubawo - nawet ta F-ka jeśli będzie to będzie grubsza niż F-ka, do której mogłaś się przyzwyczaić w innych piórach (np Waterman czy Sheaffer). Może po prostu zależy Ci na czymś w tym stylu ale naprawdę cienko piszącym?

 

P.S. czy jeździsz motocyklem? Hondą na przykład ;)

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się jeszcze do Pióroteki (Złota 69) tam bardzo dobrze można się poradzić w wielu kwestiach - powiesz na czym Ci bardzo zależy w piórze i dostaniesz kilka propozycji modeli. Sheaffer Sagaris jest na przykład całkiem fajnym damskim piórem (ostatnio kupowałem mamie na urodziny) i pisze bardzo ładnie i cienko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Przejdę na 100%, blisko mam a dziś akurat czas - dzięki.
Chodziać na stronie, to widzę tylko nowsze modele i pojazd cenowy (pewnie płatna lokalizacja). Niemniej pójść i pomacać - chętna!

Tego Sheaffera muszę zobaczyć na żywo, ale.. póki co chemii nie ma..

Trochę tak jak Bergamotka, musi być wygląd i chemia..

Edytowano przez Tiarus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tiarus napisał:

Przejdę na 100%, blisko mam a dziś akurat czas - dzięki.
Chodziać na stronie, to widzę tylko nowsze modele i pojazd cenowy (pewnie płatna lokalizacja). Niemniej pójść i pomacać - chętna!

Tego Sheaffera muszę zobaczyć na żywo, ale.. póki co chemii nie ma..

Trochę tak jak Bergamotka, musi być wygląd i chemia..

No wiadomo ze musi. Moja mama na przykład jest nim zachwycona (ma wersje niebieską) ale wiadomo ze gusta są różne. Nawet jak nie kupisz, to może jakieś nowe pomysły przyjdą do głowy. 

Platinum Vicoh jest jeszcze super piórem ;) (moim zdaniem oczywiscie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tiarus napisał:

Ten Vicoh (jeśli dobrze znalazłam) to.. nie mój typ stalówki. Co nie zmienia faktu, że przymierzenie się do niego może pokazać zupełnie inne efekty.

To jest chyba najtańsza złota stalówka na rynku :)

Nie miałem okazji tym pisać, ale podobno wrażenia są bardzo dobre. No i mi się stylistycznie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

No i Cross o wymarzonych parametrach jest już mój.
Wypada w tym miejscu serdecznie podziękować sklepowi PapierNożyce - jako jedyni nie odpowiedzieli, że nie ma, nie da się, wyczerpane i nie chce nam się.

Rozumiem oczywiście, że piórko to żaden wielki szał, ale.. to była wielka miłość od pierwszego spotkania. :)

 

Edytowano przez Tiarus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Dnia 15.05.2017 o 13:55, Tiarus napisał:

No i Cross o wymarzonych parametrach jest już mój.
Wypada w tym miejscu serdecznie podziękować sklepowi PapierNożyce - jako jedyni nie odpowiedzieli, że nie ma, nie da się, wyczerpane i nie chce nam się.

Rozumiem oczywiście, że piórko to żaden wielki szał, ale.. to była wielka miłość od pierwszego spotkania. :)

 

Czy tu chodzi o Cross Classic Century, pierwsza wersja z zakręcaną skuwką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...