Skocz do zawartości

Nabój Pelikan Edelstein + Waterman Carene


Radek.

Polecane posty

Witam.

Szukam i szukam, i... nie mogę nic znaleźć :(

Czy uda się ten mariaż -  nabój Pelikan Edelstein + Waterman Carene?

Jedyne informacje jakie trafiłem to: Waterman nabój duży: - pojemność: ok 1,45ml ; - średnica zewnętrzna: 6,8mm ; - długość 72mm ; - średnica zewnętrzna połączenia: 4,4mm

Pelikan i Waterman mają naboje uniwersalne, ale... "Niektóre firmy (m.in. Pelikan i Waterman) produkują naboje o szyjce w rozmiarze uniwersalnym, ale dwóch długościach. Długie, z uwagi na wymiar, nie zawsze pasują do innych piór."

Edytowano przez Radek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 7.05.2017 o 07:52, Kolektor napisał:

Zadaj pytanie w sklepie, w którym chcesz o kupić to wyjmą naboje i zobaczą. Tak będzie szybciej i skuteczniej.

zadałem i... odpowiedź sklepu:

" [...]nie testowaliśmy takiego połączenia. Producent zaleca napełnianie pióra atramentem/nabojami Waterman - informacje z formularza gwarancji.[...] "

W sumie spodziewałem się takiej odpowiedzi - moim zdaniem sklep musi zachować ostrożność przy udzielaniu gwarancji.

16 godzin temu, Aventador13 napisał:

Waterman ma zweżenie na końcu naboju, dlatego naboje np. Pelikana nie pasują do wszystkich ich piór. Niestety nie wiem jak sprawa ma sie z tym modelem.

Dlatego właśnie ten niuansik próbuję wyjaśnić z użytkownikami Carene.

Edytowano przez Radek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kolektor napisał:

Na piśmie każdy jest ostrożny ale w romowie na żywo czy telefon powinni móc sprawdzić czy pasują. A w sklepie stacjonarnym można poprosić o nabój Edelst i porównać go z Watermanowskim. Jak się różni to trudno.

To nie jest takie proste jak myślisz. Na oko raczej tego nie sprawdzisz. Trzymam właśnie oba te naboje i różnic nie widze. W korpusie nie ma różnica - pasują oba, ale doHemisphere na przykład, cały nabój edelsteina już nie wchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...