Skocz do zawartości

Niedrogie pióro do codziennego użytku


Polecane posty

20 minut temu, Kleks napisał:

Vermis. Skoro koleżanka z góry odrzuca pióra, które dobrze piszą, ale się jej nie podobają, to mam prawo przypuszczać, że wygląd jest dla niej najważniejszy. A jeśli tak, to.. Parker Vector...

Popieram :) Tylko Vector. Ewentualnie IM, też podobno ładnie wygląda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kleksie, cóż nie ukrywałam od początku, że wygląd jest również dla mnie istotny - po prostu nie lubię używać brzydkich przedmiotów. Ale wierzę też, że jest możliwy pewien kompromis - pióro całkiem dobrze piszące, które będzie wyglądało nieźle i będzie w odpowiedniej dla mnie cenie. Baoer 801 na zdjęciach prezentuje się całkiem zgrabnie, lecz wciąż ciężko mi uwierzyć, by pióro za kilkanaście złotych było porządne.

Ponieważ wszyscy potwierdzają (i tu i w czytanych w między czasie recenzjach), że nowe Parkery mają kiepskie stalówki, to on również odpada.

Z nabojami Lamy to chyba jednak nie jest aż tak łatwo, bo widzę tylko gdzieniegdzie w internecie. Sądzę, że w razie nagłej potrzeby nie kupiłabym ich w pierwszym lepszym papierniczym, a jakieś uniwersalne naboje jednak zawsze się dostanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bergamotka napisał:

Z nabojami Lamy to chyba jednak nie jest aż tak łatwo, bo widzę tylko gdzieniegdzie w internecie. Sądzę, że w razie nagłej potrzeby nie kupiłabym ich w pierwszym lepszym papierniczym, a jakieś uniwersalne naboje jednak zawsze się dostanie

Moja propozycja jest taka: zamawiasz przez internet naboje Lamy i atrament w kałamarzu (jaki Ci się podoba, są ich setki).
Po wypisaniu pierwszego naboju napełniasz go strzykawką i igłą. Jeżeli nalewasz inny kolor, trzeba przepłukać nabój i pióro. Jeżeli ten sam, nie trzeba.
Voilà!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baoer 801 to cudo za 2$ :) Mam już dwa lata, i nigdy nie miałem z nim problemów. Co ciekawe, możesz zaszpanować, że to Parker Rialto- wart ze 70$ :) Oczywiście zakładając, że  lubisz szpanować.

Chińczyki to naprawdę dobre pióra.

A jeżeli chcesz niezawodne, które pisze zawsze i wszędzie to kup sobie Pelikana Purę. Większy wydatek, ale pióro niezawodne, nigdy nie wysycha, czy piszesz codziennie czy raz na miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vermis napisał:

Moja propozycja jest taka: zamawiasz przez internet naboje Lamy i atrament w kałamarzu (jaki Ci się podoba, są ich setki).
Po wypisaniu pierwszego naboju napełniasz go strzykawką i igłą. Jeżeli nalewasz inny kolor, trzeba przepłukać nabój i pióro. Jeżeli ten sam, nie trzeba.
Voilà!

Ludzie przecież pisze, że często wyjeżdża, przecież nie będzie brać ze sobą strzykawki i butelki atramentu. ponawiam propozycję Faber-Castell WRITink Print.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kerad napisał:

Ludzie przecież pisze, że często wyjeżdża, przecież nie będzie brać ze sobą strzykawki i butelki atramentu. ponawiam propozycję Faber-Castell WRITink Print.

Ja wożę ze sobą i nie widzę problemu. Poza tym napisałem, że to propozycja, a nie rozkaz. Rozważamy tutaj różne kompromisy.
Atrament z kałamarza jest tańszy, nie kończy się niespodziewanie i nie ma problemu niepasujących nabojów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bergamotka, z tą dostępnością nabojów do Lamy to bym nie przesadzała... Gdziekolwiek bym nie była wszędzie były Lamy. W każdym papierniczym. Nawet na każdym lotnisku  (w tym kilku polskich, nie tylko Okęcie ) w kioskach bynajmniej nie papierniczych spotkałam te pióra i naboje do nich. To chyba najpopularniejsze  aktualnie pióra (safari i al-star , a naboje do nich jak te do wskazanej przez Ciebie Lamy...)..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kerad napisał:

Ludzie przecież pisze, że często wyjeżdża, przecież nie będzie brać ze sobą strzykawki i butelki atramentu. ponawiam propozycję Faber-Castell WRITink Print.

Dzięki za zrozumienie :) Wiem, że można wozić kałamarz. Znam też ludzi, którzy na wyjazdy biorą turystyczne żelazko - ja tam wole mniej gniotące się ciuchy. To po prostu kwestia wygody, tudzież mojego lenistwa. W każdym razie pozostaję na stanowisku, że szukam czegoś na uniwersalne bądź bardzo dobrze dostępne naboje.

WRITink dochodzi do krótkiej listy. Nie jest może tak ładny jak Ambition, ale skoro tak bardzo polecasz jakość tych piór, to się zastanowię.

No i z ciekawości sprawdzę w tygodniu jak to jest z tymi nabojami Lamy na osiedlu. Jeśli będą to pomyślę też o Logo.

Miłej niedzieli wszystkim życzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić swoje „3 grosze”.

Z piór które wymieniłaś proponuję Ci Pilota MR (chyba kilkanaście wersji wykończenia) lub Sheaffera VFM (jest na zwykłe naboje ale mieści się tylko 1 mały). Ja osobiście wolałbym Lamy Logo (miałem Cp1, mam Linea). Moja ocena może być skażona faktem że wolę stare pióra, ale tak się składa że w/w pióra udostępniam innym do pisania na takich imprezach jak PSP i FPD, jak również pożyczam znajomym w pracy (nawet na kilka dni).  Najlepsze opinie zbiera Pilot MR, ale dobrze by było gdybyś mogła przed zakupem „przymierzyć to pióro do ręki”. Dobór pióra pasującego do dłoni to bardzo indywidualna sprawa.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

Edytowano przez empi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bergamotka

Zdaje się, że Lamy bez większego problemu łyka naboje Parkera o ile dobrze pamiętam.
Co do piór Platinum, to można kupić adapter na europejskie naboje (ostatnio zauważyłem, że znów zrobiły się dostępne w polskich sklepach internetowych).

Obserwuj Allegro, bo naprawdę czasami da się ustrzelić coś fajnego za nieduże pieniądze - ja ostantio kupiłem LAMY Studio w budżecie, zastraszająco zbliżonym do Twojego (z przesyłką chyba zapłaciłem ze 120zł). 

Ze sklepowych propozycji, to może SHEAFFER Award
http://www.piora.pasazimage.pl/sheaffer-award-chromowe-pioro-wieczne.html

Diplomat Traveller może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/6/2017 o 10:50, Bergamotka napisał:

- Waterman Graduate - lubiłam mojego starego Watermana i wydawało mi się, że ten model mógłby go zastąpić, ale potem zobaczyłam, że jest o nim wiele złych opinii i zwątpiłam

- Parker Vektor stalowe - najlepsze jeśli chodzi o względy wizualne, ale obawiam się o jakość i grubość kreski, bo wyczytałam, że F od Parkera jest grubsze niż Watermana

- Lamy Logo - czy ono jest tylko na naboje własne Lamy?

- Pilot MR - wygląd mnie nie przekonuje, ale czytałam wiele dobrego o jakości pisania

- Faber-Castell Basic - tu właściwie podobnie jak wyżej - skuwka niezbyt ładna, ale jeszcze do zaakceptowania

Cześc,

po nicku widac ze chyba lubisz herbate :)

Co do piór które wymieniłaś, to sytuacja ma sie nastepująco. Graduate to dobre pióro. Nie wiem co znaczy "słyszałam wiele złych opinii", ponieważ ja nie miałem z tym piórem żadnych problemów. Co do Vectora to fakt, że F-ka Parkera jest dośc gruba i raczej nie nadaje si do notowania w jednej kratce. Lamy jest tylko na naboje Lamy, ale pasują także naboje Parkera. Pilot MR to pióro które uważam za niewygodne. Ma ono fatalne przejście z sekcji na korpus - schodek jest spory i mnie bardzo meczył przy pisaniu. Faber-Castell Basic to wydaje mi sie najlepsza pozycja z tej listy. Mam wiele piór Faber Castell i to co je cechuje, to powtarzalna jakośc bardzo dobrych stalówek. F-ka jest dośc cienka i pisze doskonale. Nie trzeba jej poprawiac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6.05.2017 at 8:26 PM, Vermis said:

Moja propozycja jest taka: zamawiasz przez internet naboje Lamy i atrament w kałamarzu (jaki Ci się podoba, są ich setki).
Po wypisaniu pierwszego naboju napełniasz go strzykawką i igłą. Jeżeli nalewasz inny kolor, trzeba przepłukać nabój i pióro. Jeżeli ten sam, nie trzeba.
Voilà!

Vermis.. powiedz mi proszę jak radzisz sobie z tym, że naboje się "wyrabiają"?

Zwykle miałam tak, że po kilku(ew. nastu) takich napełnieniach naboje mi się nie trzymały jak należy - zdarzyło mi się, że raz delikwent odpadł i nieco nabrudził.. Ten kołnierzyk robił się szerszy i puszczał.

Nie wykluczam, że miałam jakieś słabe, ale nadal nie wiem jak to "ominąć". W końcu jakiś sposób musi być, bo przecież konwertery nie doświadczają tego problemu, a zmienia się je w lewo i w prawo..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo w jednym Watermanie mam nabój, który siedzi już 3 lata, był napełniany z 20 razy i nic się nie dzieje. Nie jest to nabój markowy, tylko "no-name" którego wrzucili mi do paczki z piórem. Z kolei np. naboje Donau nawet nie chcą się trzymać tylko od razu wypadają, więc po prostu ich nie używam.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie jednoznacznie. Podejrzewam, że ma wpływ jakość naboju, wymiary tej "szyjki" na którą się nabija i częstość napełnień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam do tego tematu w niedzielę, właściwie to nie powinnam kupować nowego pióra, no ale cóż.... Długo szukałam czegoś co jest niezawodne i na co mogę sobie pozwolić, brałam już wcześniej pod uwagę Faber - Castell, ale Basic jak dla mnie jest brzydkie, a o tańszych nie wiedziałam, na temat WRITink print na tym forum jest niewiele informacji, ale poszłam w markę, którą użytkownicy chwalą i od wczoraj (brawa dla pana z allegro, który ekspresowo obsługuje klientów) piszę już takim w wersji white ze stalówką F. Trochę może szorstko pisze (przez chwilę miałam Pilota MR Retro Pop i jakoś wryła mi się w pamięć ta sunąca jak po maśle stalówka), ale to w końcu Niemiec (mam nadzieję, że nie z Chin....). @Bergamotka też zdecydowałaś się na ten model? Daj znać jak wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...