Skocz do zawartości

Skrzyneczki, rynienki


Didi

Polecane posty

Ostatnio wątek chyba był poruszany w 2015 roku. Ponieważ mam już około 30 chińczków i z 10 lepszych piór, przyszedł czas aby wziąć się za przerabianie kupionego na aledrogo pudełka po cygarach. Nie mam wprawy w cięciu pianki modelarskiej, a tym bardziej oklejaniu jej welurem. Mam pytanko do majsterkowiczów, czy u nas można nabyć rynienki do piór? Nawet takie najzwyklejsze wypraski.

Znalazłam w zatoce rynienkę na 10 piór, ale nie wysyłają do Polski :(

  s-l1600.jpg

(ok znalazłam ale 24$ za przesyłkę to przesada przy cenie 8$ za sztukę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podszedłem w jeszcze inny sposób -> gąbka akustyczna :)  Można dociąć nożyczkami na wymiar szufladki a nie trzeba w zasadzie niczym obklejać. Kupiłem taki zestaw na aliexpres:  https://pl.aliexpress.com/item/6Pcs-Lot-30-30-2-5cm-Blue-Black-Acoustic-Wedge-Soundproofing-Studio-Foam-Tiles-Using-polyurethane/32794740186.html?spm=2114.13010608.0.0.nz62fZ

Co prawda jeszcze do mnie nie ta gąbka nie dotarła, ale jak już będę miał ją w rękach, to podzielę się opinią, czy działa jak trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gąbka to niegłupie rozwiązanie. Na alledrogo jest całkiem pokaźna oferta wszelkiego rodzaju szkatułek drewnianych. Czasem trafiają bardzo ładne używane egzemplarze za akcpetowalne pieniądze :hmm1:. Fakt, że szkatułka w najlepszym razie pomieści kilkanaście piór i to pod warunkiem, że będzie dość wysoka aby zmieścić dwie "tacki". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marecki napisał:

Ta gąbka to niegłupie rozwiązanie. Na alledrogo jest całkiem pokaźna oferta wszelkiego rodzaju szkatułek drewnianych. Czasem trafiają bardzo ładne używane egzemplarze za akcpetowalne pieniądze :hmm1:. Fakt, że szkatułka w najlepszym razie pomieści kilkanaście piór i to pod warunkiem, że będzie dość wysoka aby zmieścić dwie "tacki". 

Mnie też pomysł z pianką się podoba, ale jakiś czas temu zamówiłem kasetę na 151 piór, tylko dalej czekam na dostawę...

o taką kasetę...

cYtpqew.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marecki napisał:

Piękna rzecz, bez dwóch zdań. Ja spróbuję coś pokombinować na mniejszą skalę - tak dla kilkunastu piór, choć to i tak będzie zapas przestrzeni, który wykorzystam pewnie nie wcześniej niż do końca roku.

Powodzenia :thumbup:

ja na początku chciałem w pudełkach trzymać,...

ale za duże w większości były no i nie wygodne...

teraz całą szufladę zajmują ale znaleźć coś to męka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2017 o 19:08, Kleks napisał:

Ja podszedłem do tematu w taki sposób.

Dzięki za przypomnienie tematu. Jadę do Leroy-a, po styropor. Pożyczę od kolegi zabawkę. Jaki frez wybrałeś 15 mm?

(RenShape, Necuron i Prolab - cena masakryczna (sic!) przecież nie robię prototypu odrzutowca)

17 godzin temu, herbatnick napisał:

Jak styropor nie wypali to pewnie zamówię.

10 godzin temu, Ender napisał:

o taką kasetę...

Przecież napisałam chińczyki, nie mąble i omamy. Nie znam nikogo kto sprzedałby mi Omasa na 557 rat ;)

Edytowano przez Didi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi, ja do tego celu specjalnie kupiłem ręczną frezarkę, i tak jest, frez 15 mm. Podobny do takiego tu . Oczywiście podczas cięcia jest mnóstwo bałaganu, ale wynik to rekompensuje. Najpierw wyciąłem cztery kanały wzdłuż deski (mniej więcej dziesięciocentymetrowej), ustalając odstępy za pomocą dodanej do frezarki culagi, a później pociąłem tą deskę na 18cm kawałki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko kasetka ma tę zaletę, że nic z niej nie wyleci. Podczas przenoszenia. A z tych gąbek (gombek?) może spaść, więc i tak chyba trzeba to potem wsadzić do jakiegoś pudełka?

Ender, Twoje pudełko to "pudełko nad pudełkami" :) No i akurat do Twoich piór, bo Jinhao albo innego Baoera to wstyd byłoby wyciągnąć publicznie z niego :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Wąsaty napisał:

Ender, Twoje pudełko to "pudełko nad pudełkami" :) No i akurat do Twoich piór, bo Jinhao albo innego Baoera to wstyd byłoby wyciągnąć publicznie z niego :)

 

Ma też wadę taką, że przenośne to ono nie jest w porównaniu do takich kasetek na 10 do 20 piór...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wąsaty napisał:

No tak, tylko kasetka ma tę zaletę, że nic z niej nie wyleci. Podczas przenoszenia. A z tych gąbek (gombek?) może spaść, więc i tak chyba trzeba to potem wsadzić do jakiegoś pudełka?

Zamówiłem tą gąbkę jako wypełnienie do małej komódki z szufladkami. Jak będę miał wszystko gotowe, to się pochwalę B)

Chyba że mi nie wyjdzie... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Żółty styrodur XPS 034 kupiony. Ale na frezarkę muszę poczekać, aż kolega wróci z urlopu.

ps. znalazłam nóż U - takie coś do cięcia styropianu - ale nie mam znajomego warsztatu modelarskiego.

przecinarka_do_styropianu_mini.jpg

Zobaczymy co wyjdzie z rowkowania frezarką na mniejszych obrotach.

 

Edytowano przez Didi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci warsztat modelarski? Jeśli naprawdę masz dostęp do takiego noża, to nic prostszego. Przykładasz linijkę i jedziesz. No i to czysta robota, w przeciwieństwie do frezowania. Natomiast frezarki, to ja bym użył raczej do drewna. Nie wiadomo jak to się spisze przy styrodurze. Spróbować zawsze można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Teraz wiem, że oprócz drutu do cięcia styropianu są noże : eps knife lub hot knife - nóż taśmowy. To jakby brzeszczot piłki modelarskiej pod napiciem.

Ale nie mam dostępu do noża do styropianu, znalazłam to zdjęcie w googole.

Edytowano przez Didi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając materiałów na DIY podświetlaną ramkę do kaligrafii A4 znalazłam firmę w Szczecinie, która sprzedaje również styrodur i od razu wycina potrzebne formatki - jak ktoś jest chętny udostępnię nazwę. Będę u nich zamawiać plexi i kostki akrylowe :) Najpierw muszę wybrać taśmę LED, więc to trochę potrwa. Kolejne majowe DIY oprócz rynienek do pudełka po cygarach, którego wieko mi trochę się zaczęło zwijać do góry - ma ktoś pomysł jak to wyprostować bez humidora?  EOT przynajmniej do końca tygodnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie ciemnota! Sam kiedyś pracowałem w firmie, która wycinała sztukaterię ze styropianu i styroduru!

Faktycznie, to się da spokojnie wyciąć i nie powinno być strasznie drogie. Akurat "moja" firma już nie istnieje, ale wystarczy wyguglać "sztukateria styropianowa" i w całym kraju da się to znaleźć. Wystarczy podesłać (nawet odręczny) rysunek z wymiarami i operator plotera już sobie zaprojektuje, co trzeba. 

Ewentualnie niektóre firmy mogą mieć opory przed wycięciem małej ilości takich elementów.

Edytowano przez herbatnick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...