Skocz do zawartości

Jak zmierzyć szerokość linii?


Polecane posty

Problem jest następujący:

Mam sobie pióro Pilot Plumix o rozmiarze stalówki F, ale jako że stalówka ta jest dość cienka i nie widać dobrze tej zmiany szerokości linii (pióro to ma ściętą płasko stalówkę), to postanowiłem kupić sobie następnego Plumixa, tylko z większym rozmiarem. Jest tylko problem: jaki rozmiar stalówki wziąć aby dalej można było używać tego pióra do szybkich notatek w zeszycie w kratkę? Pomyślałem sobie że przecież mam stalówkę do obsadki która też jest płasko ścięta i o małym rozmiarze i że może sobie właśnie nią popiszę trochę i dowiem się czy takim rozmiarem pisze mi się jeszcze komfortowo, czy może trzeba wziąć coś mniejszego.

Problem zrobił się dopiero kiedy chciałem sobie zobaczyć jak grubą kreskę ma ta moja maczanka. Wziąłem więc suwmiarkę i zmierzyłem szerokość stalówki. Innym razem zmierzyłem grubość linii na papierze. Tylko że wg. moich pomiarów to ta stalówka to przynajmniej 1mm, a wg. strony na której kupowałem ten rozmiar to powinien być 0,85.

Sklep się myli, czy ja coś źle robie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłeś po bokach, a one są zaokrąglone. Wymiar stykający się z papierem jest mniejszy.

Ogólnie rzecz biorąc, dla tego samego oznaczenia stalówki grubość linii różni się pomiędzy różnymi markami, a także zmienia się pod wpływem różnych czynników: stylu pisania, atramentu, papieru, przepływu pióra itd. Bardzo ciężko to zobiektywizować. Najlepiej jak ktoś Ci zrobi porównawcze zdjęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...