Skocz do zawartości

Wing Sung 698


Didi

Polecane posty

A po co? Nie mam wprawdzie tego pióra, ale mam Wing Sunga 659, które ma dokładnie tą samą stalówkę i uważam, że to jedna z najbardziej aksamitnych, najgładszych i najmokrzejrzych stalówek, jakie występują w chińskich piórach, a jednocześnie pisze cieniutko, jak prawdziwa F-ka. Ja tam bym nic nie przekładał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tak, chodzi o przełożenie italiki. Kształt sekcji MR mi nie odpowiada, za to Plumixy po 2-tygodniowym leżakowaniu wysychają.

Na YT jest recenzja, w której pokazane jest zachowanie stalówek Sung. At 22'32" - jest miękka 14K, ale pióro jest wtedy odpowiednio droższe.

Planuję użyć Wingów S 698 do testowania atramentów z penbbs :)

 

Edytowano przez Didi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26. April 2017 o 07:36, Didi napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Tak, chodzi o przełożenie italiki. Kształt sekcji MR mi nie odpowiada, za to Plumixy po 2-tygodniowym leżakowaniu wysychają.

Na YT jest recenzja, w której pokazane jest zachowanie stalówek Sung. At 22'32" - jest miękka 14K, ale pióro jest wtedy odpowiednio droższe.

Planuję użyć Wingów S 698 do testowania atramentów z penbbs :)

 

Ale stalowa, też jest lekko sprężysta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mcarto, zamówiłam 698 bo szkoda mi mojego pierwszego TWSBI do atramentów penbbs ze złotkiem.

Na sąsiednim forum @AiR powiedziała : "Jak na razie wyczytałam tylko, że drobinki w nr 218 sprawiły, że TWSBI Eco (sic!) nadawało się do rozbiórki i czyszczenia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 5/23/2017 o 22:01, rafi206 napisał:

Napisz coś więcej o tym piórze bo bardzo jestem ciekaw czy warto było je zamówić. 

Pasują do niego stalówki z pilota 78g?

698 nie jest jakąś ikoną designu, ale to kawał pióra. Piszę nim odkąd je dostałem, materiały przyzwoite (mam wersję transparentną) wręcz bardzo przyzwoite jak na chińszczyznę (chyba lepsze niż Lamy Vista które mam pod ręką), wielkość odpowiednia (+/- jak Vista). Jedyny minus że nie da się założyć skuwki tak żeby się trzymała na piórze. 

Pióro można samodzielnie rozłożyć i wyczyścić.

Stalówki z 78g/plumixa itd pasują. Sam używam praktycznie od początku z Mką z plumixa i doskonale się sprawdza. Oryginalna wygląda na taką jak w 659, która nie jest zła. 

Jeśli wygląd pasuje to nie ma się co zastanawiać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

to za niecałe 13 usd wieje syfem. Na zdjęciach jest opakowanie, które na oryginalne nie wygląda. Sprzedawca dużo komentarzy też nie ma. I tak chciałem srebrnego. 

Wziąłem o to:

http://www.ebay.com/itm/Model-Wing-Sung-698-Transparent-Piston-Fountain-Pen-Extra-Fine-Nib-0-5-mm-Gift-/371961148893

gość ma sporo komentarzy.

Edytowano przez jakkul
poprawiłem link
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyrokować, czy to pierwsze pióro (za niecałe 13usd) rzeczywiście ma złotą stalówkę (mało prawdopodobne), ale jeżeli chodzi o pudełko, to akurat dokładnie takie jest pokazywane tam, gdzie sprzedawane są 698 ze złotą stalówką (te w cenie 50-60usd). Więc to go na pewno nie dyskwalifikuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...