Skocz do zawartości

Jakie są pióra z "mokrymi" stalówkami?


mati2149

Polecane posty

Potwierdzam, Omasy są soczyste, Pelikany są soczyste, vintage z flexem również, mój Visconti Rembrandt też do mokrych się zalicza. Pilot decimo ma fajna mokrą kreskę, i taką  maślaną stalowke. Stuby od Bexleya są przyjemnie mokre.

Powyższe sprawdzone osobiście :) 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo a widzisz:) Kaweco od początku jedzie na "gęściejszym" atramencie Pelikan i na samym początku było mokrawe. Ostatnio trochę się przytkało co mnie cieszy ale kreska dalej jest wyraźna.

Tyle, że z piórami to (wg mnie) trochę loteria - nie raz nie dwa czytałem różne sprzeczne porównania. Wspomniany Baoer 100 dla mnie nie jest mokry;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

@-Mateusz- To może trafiłeś na lepszy egzemplarz, albo coś zmienili w produkcji. Ja swego czasu byłem zafascynowany Baoerami i wszystkie pisały jednakowo sucho. Poza baoerem 508 oraz 100 - te miały inne stalówki (dwie różne), które były bardzo mokre. W pozostałych albo zmieniłem stalówki na Jowo, albo przeszlifowałem na stub - teraz piszą mokro, tak jak lubię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, -Mateusz- napisał:

Nie wiem czy taki lepszy, bo trochę drapie i przy szybkim pisaniu i kreśleniu robi przerwy, ale coś jest w stalówce- musi być nie równa czuć, że,,przeskakuje"

Chińska precyzja  :lol:

Potraktuj go może jakimś micromeshem. Moje nie pisały super gładko, ale też nie drapały. Podejrzewam, że jakby były bardziej mokre byłyby przyzwoitymi pisadłami. Tak z ciekawości, jaki to model? Ja przerobiłem kilka sztuk 051, 509, 516, 3035. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, -Mateusz- napisał:

Nie wiem czy taki lepszy, bo trochę drapie i przy szybkim pisaniu i kreśleniu robi przerwy, ale coś jest w stalówce- musi być nie równa czuć, że,,przeskakuje"

Do wygładzania polecam pilniki z Rossmanna:

pilniki2.jpg

 Na początek z wyczuciem ósemki na nr 2 (zielony), później nr 1(czerwony) - tutaj można dłużej. Innych powierzchni piórem nie dotykamy. Jeśli problem jest baby bottom to powinno pomóc. Ja bym zaczął od dokładnego wymycia a jeśli nie stawia dużego oporu wyciągnięcia spływaka i czyszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, tego też mam. W tym stalówka chyba była troszkę lepsza, ale jak go spiłowałem na stuba, to został moim codziennym pisadłem w dzienniku i na wynos (nie boję się go wsadzić do kieszeni, czy wrzucić do torby - skuwka zakręcana, więc się nie otworzy). Tylko sekcja szybko się zrobiła paskudna, sreberko zmatowiało, pewnie niedługo zacznie odłazić:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Lamy nie mam ani żadnym nie pisałem, ale ilekroć porównuję w internetach skany/zdjęcia tego samego atramentu z różnych piór, to ten z Lamy (niezależnie od grubości stalówki) zawsze wygląda blado i sucho :wacko:

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę trochę przewrotnie, u mnie wszystkie pióra jakie posiadam piszą mokro, niezależnie od firmy/marki, modelu. Preferuję takie pióra i jeśli trafi mi się pióro sucho piszące(a trafia się) to modyfikuje to pióro tak, by pisało mokro. Obiektywnie pióra mokro piszące które tak pisały bez modyfikacji a które posiadam to Lamy Safari(nawet bardzo mokro pisząca), Parkery od modelu Jotter po Sonnet, Pelikan Stola, cała garść chińczyków pod różnymi nazwami i jeszcze parę innych piór o których już zapomniałem ;) Informacja nic nie wnosząca bo temat dość skomplikowany by go krótko opisać. To jak pisze pióro zależy od wielu czynników, od rodzaju atramentu, ustawieniu stalówki itd., ale są pióra które po prostu same w sobie piszą mokro bez żadnych poprawek, przeróbek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...