Skocz do zawartości

Duke 116


jakkul

Polecane posty

Na aliexpress jest duke 116 w celuloidzie. Strasznie mi się podoba i chciałbym sobie kupić do szuflady.

https://pl.aliexpress.com/item/DUKE-116-BLACK-FOUNTAIN-PEN-BROAD-NIB-WHITE-CELLULOID/2006361620.html?spm=2114.13010308.0.0.DCIH5A

Ale mam pytanie. Kilka osób tutaj na forum pisało, że kupiło to pióro. Czy jeszcze nim piszecie? Czy już nie? Dlaczego? 

Pytam, bo opinie są mieszane - niektórzy narzekają na stalówkę, niektórzy na wysychanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Posiadam dwa takie (i trzecie w drodze) kupione przede wszystkim ze względu na wygląd. Jednym z nich pisałem chwilę - stalówka porządna. Co do wysychania to po prostu nie wiem gdyż po kilku dniach pióro wyczyściłem gdyż miałem za dużo innych pełnych i póki co sto szesnastki czekają na swoją kolej. Stalówka, którą miałem okazję pisać w Duke'u 116 to mokra emka. Pióro wygodne z trzymaniu, eleganckie i ładnie wygląda (a także nie ciąży przesadnie) z zatkniętą u góry skuwką.

Jeśli chodzi o pióra celluloidowe lub celluloidowo-podobne - ciekawa jest też oferta chińskich marek Kaigelu, Crocodile oraz Jinhao (z tym, że są nieco droższe). Z kolei jest też jeszcze inny, tańszy i bardzo fajny model Duke'a - 911-3 (tańszy nieco od 116). Jeszcze droższy ale za to wielki jest Regal Oxford.

Na Aliexpress widzę jest chyba odrobinę drożej niż na Ebayu. Poszukaj Duke;ów 116 na Ebayu. Czasem pióra z tej serii oznaczone są również jako Duke Da Vinci.

Na zdjęciu poniżej: po lewej: dwa Duke'i 116, potem Kaigelu, Crocodile, rzeczony Duke 911-3 oraz dwa Jinhao. Przepraszam za kiepską jakość zdjęcia.

C945fCNW0AAvifU.jpg:large

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...