Skocz do zawartości

Hero na prezent


Polecane posty

Co sądzicie o tych piórach http://www.ebay.com/itm/Wing-Sung-322-Fountain-Pen-F-nib-RARE-Vintage-90s-Good-Quality-/111951320630?hash=item1a10d19636:g:2KkAAOxySy9SR4kW?

Czy to oryginalne HERO?

Jak trafić na jakieś cudeńko z dobrą stalówką bo z wyglądu są piękne!

Lepiej z całych Chin czy z autonomicznego Hong Kongu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Hero Wing Sung. Nie pamiętam dokładnie, ale to było w okresie, kiedy jedna firma była własnością drugiej, więc tak nazywali. Zupełnie, jak w swoim czasie był Daewoo Polonez. Mam to pióro, kupiłem go całkiem niedawno, tylko że w "zwykłej" obudowie.

km77iZd.jpg

IZ86Et1.jpg

One wszystkie mają taką samą stalówkę. Cienko piszącą i raczej twardą. W sumie to dobre pióro. Ci, którzy mają starsze egzemplarze, z lat 80, twierdzą, że były one lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem. To nie jest tak, że ja kogoś reklamuję. Tylko jak czegoś szukałem na anglojęzycznym forum to go polecali. Ja bym się nie przejmował i kupił to pióro, które sobie upatrzyłeś po najniższej cenie jaką znajdziesz.

Tu masz link do tego sprzedawcy, możesz sprawdzić:

http://www.ebay.com/sch/jewelrymathematics/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że te starsze Wing Sungi są wizualnie bardzo atrakcyjne. Nowe zresztą też :P. Ich pewnym drobnym mankamentem (choć to kwestia gustu) jest wzmiankowana wcześniej twardość stalówki i - czasami jak to w chińczykach - można też trafić na drapaka. Oczywiście drapak, jeśli ktoś ma lupkę i micromesh i obejrzał jeden czy dwa filmiki na jutub o "podkręcaniu" stalówek, nie jest również jakimś wielkim problemem. Jeżeli jednak ma być na prezent a nie chce Ci się w to bawić, to kupiłbym dwa - trzy egzemplarze, przetestował wszystkie i wybrał to najlepiej piszące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2017 o 19:59, Kowal1623 napisał:

Najlepiej kupować od sprawdzonego sprzedawcy. Ja znam tylko jednego: jewlerymathematics. Ale kupowałem już od wielu, w zasadzie nie zwracałem na to uwagi. Zawsze byłem zadowolony. Może mam szczęście.

Pan Huo (bo tak bodajże nazywa się sprzedawca ukryty pod tym nickiem) to mój ulubiony sprzedawca chińczyków. Bardzo miły i gdy raz niechcący nie wysłał pióra, to musiałem wprost błagać, aby pod żadnym pozorem nie wysyłał dodatkowych prezentów, bo w gruncie rzeczy nic się nie stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...