Skocz do zawartości

Pióra jinhao


mati2149

Polecane posty

Cześć

Od niedawna intrygują mnie te chińskie pióra jihhao tylko kompletnie nie odróżniam tych wszystkich modeli. Stąd kilka pytań, czy jest jakiś ich spis od najmniejszej liczby do największej? I kolejne pytanie, czym różni się np jnhao 450 od jinhao 750? Wyglądem? Stalówką? Kształtem? Czy może wszystkim? Strasznie dużo tych modeli dlatego się nie łapię i mam nadzieję, że ktoś mi to wytłumaczy. Z góry dzięki :D.

 

Edytowano przez mati2149
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao ma różne modele, które są oznaczone numerami.  Niektóre są bardzo podobne, inne mniej. Poważnie nie rozróżniasz 450 od 750? :D wystarczy popatrzyć na zdjęcia. Stalówek Jinhao ma chyba ze trzy rodzaje (nie jestem specjalistą).

Z chińskich piór ja uwielbiam Baoery, są też Hero godne polecenia. I pewnie masa innych. 

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spisu nie znam żadnego. Czasem sobie przeglądam forum fpn, tam często ludzie się chwalą różnymi dziwnościami z azji...

Na tym właśnie polega zabawa, żeby wyszukiwać w tych wszystkich co raz to nowszych modelach takich, które nas interesują. Klasyki to Jinhao x750, x450 i 159. Ale jest maasa różnych modeli, w zależności co kto lubi. Ostatnio w modzie jest Jinhao 992 i Wing Sung 698. 

Za Vermisem, ebay to dobry pomysł na oglądanie tych piór, bo niektóre z nich poprostu już ciężko dostać, bo zastąpiły je inne wersje.

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku! :) są modele lepsze i gorsze. Większość stalówek pisze jak F/M albo M. M to mają np 450 i 750 (są to duuże i ładne stalówki). Ja u siebie mam większość Baoerów, Jinhao mam tylko 321 (Xf/F) oraz 450 (m).

Popatrz też na Baoer 100 (mokra F)

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mati2149 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak kupować na ebayu? Da się jakoś przelewem przez bank? Nie mam konta paypal ;/

To zależy od sprzedawcy, ale u Chińczyków to raczej tylko paypal albo karta kredytowa... Założenie PayPala w sumie nie jest takie trudne, a przydaje się dość często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kowal1623 napisał:

To prawda. Tam wszystko jest proste, wystarczy tylko parę kliknięć. Jest to aż za szybkie, później przychodzi tych piór tyle... Też jeszcze nie miałem żadnych problemów z uszkodzonymi lub zaginionymi przesyłkami.

Zanim przyjdzie pierwsze to już zamówiłeś 10 kolejnych. Skąd ja to znam. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...