Skocz do zawartości

Atrament zmienia kolor


mati2149

Polecane posty

Objętość atramentu, która aktualnie zalega w spływaku/pod stalówką ma kontakt z powietrzem i traci część wody. W konsekwencji atrament jest ciemniejszy.To kwestia konstrukcji pióra, raczej nic się nie da z tym zrobić. Im częściej będziesz pisał, tym mniej widoczny będzie ten efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest to zjawisko normalne, występuje w każdym piórze. Więc po prostu przyjmij to na klatę. A jeżeli przeszkadza Ci to, to albo pisz częściej albo zmień kolor na ciemniejszy, wtedy początek będzie mniej widoczny. Jeżeli rzadko piszesz to atrament ogólnie będzie ciemniejszy niż gdybyś wypisał nabój w ciągu jednego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co dla Ciebie oznacza perfekcjonizm. Bo trudno mi sobie wyobrazić cokolwiek, w czym stały kolor atramentu w notatkach jest aż tak ważny. Gdy tak sobie popatrzyłem na swoje własne pisanie, to właściwie żaden z używanych przeze mnie kolorów nie jest jednakowy. Czasami zastanawiam się, czy pióro, którym właśnie piszę, napełniałem Oxblood Diamine, czy może raczej był to Crimson? A może czerwony Manuscript? Ale to mi się właśnie podoba, bo jak napisał Marecki, daje mi świadomość pracy z czymś, co ma duszę. Jeśli jest to jednak cecha, która jest dla Ciebie nie do zaakceptowania, to czemu po prostu nie piszesz piórem kulkowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny kolor, ale to właśnie niebieskie (i czerwone) atramenty najchętniej zmieniają kolory. Zwłaszcza, jak masz długie przerwy w pisaniu piórem. Wszystkie moje Diamine tak właśnie się zachowują. Proponuję Ci lekturę atramentopedii i poczytanie o różnych atramentach. To naprawdę bardzo pożyteczne źródło informacji i z pewnością powie Ci więcej, niż mogę powiedzieć ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kleks napisał:

Piękny kolor, ale to właśnie niebieskie (i czerwone) atramenty najchętniej zmieniają kolory. Zwłaszcza, jak masz długie przerwy w pisaniu piórem. Wszystkie moje Diamine tak właśnie się zachowują. Proponuję Ci lekturę atramentopedii i poczytanie o różnych atramentach. To naprawdę bardzo pożyteczne źródło informacji i z pewnością powie Ci więcej, niż mogę powiedzieć ja.

U mnie Sapphire blue jest wyjątkiem od tej reguły. Prawie wcale nie cieniuje i startuje momentalnie. Kolor jest praktycznie zawsze taki sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie pióra, właśnie skończył mi się nabój, chciałbym zmienić kolor. Co powinienem zrobić jeśli chcę to zrobić w miarę szybko? czy jak nie zmieniam koloru to muszę pióro płukać? Czy wystarczy przepłukać konwerterem i zostawić do wyschnięcia? Ile takię pióro wysycha? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz ten sam kolor, to po prostu zmieniasz. 
Jak chcesz dać nowy kolor - najpierw usuwasz stary atrament z pióra (stalówka do chusteczki, można przedmuchać), potem płuczesz (konwerterem lub strzykawką "żanetą"), potem znowu osuszasz i dopiero wtedy dajesz nowy. Schnąć nie musi wcale. Rozmontowywać też nie trzeba, ale to czasami ułatwia zadanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...