Skocz do zawartości

Jaki to Waterman i gdzie dostać stalówkę


jakkul

Polecane posty

Witam. Piórami piszę od zawsze. I raczej do nich się przyzwyczajam. Ale raczej kupowanie i kolekcjonowanie ich mnie zupełnie nie interesowało. Do wczoraj, aż trafiłem tutaj :) (już kilka chińczyków na aliexpress zamówiłem).

Jaki mam problem - mam pióro jak na obrazku. Dostałem je kilkanaście lat temu i używam praktycznie codziennie. Zauważyłem, że chyba zjechałem stalówkę - wygięła się delikatnie i jej dolna płaszczyzna już nie jest płaszczyzną. 

Pooglądałem zdjęcia i mam pytanie - czy to jest Waterman Expert? Czy o to będzie pasować: http://www.watermansklep.pl/prod271-Czesc-przednia-do-pior-Expert-GT---stalowka-typ-F.html ? Oglądając zdjęcia wydaje się że tak...

DSCF1367_6.jpg

DSCF1368_3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI!!! 

 

To teraz kolejna zagadka. To pióro mojego ojca, który zresztą to wymagające pomocy powyżej mi podarował. Pióro zaliczyło lot w glebę i też wymaga ogarnięcia stalówki. W sklepie z linków wyżej nie znalazłem części zamiennych do niego. Nie wiem jak się nazywa. W przekroju ma kwadrat z zaokrąglonymi rogami, tylna rurka jest na taki zatrzask na dwa bolce jak żarówki w tylnych światłach w samochodach. Do tego da się kupić stalówkę i w zaciszu domu wymienić, czy raczej zostaje oddanie go do kogoś kto ma dostęp do części i umie co trzeba wymienić?

Napis na stalówce Waterman Ideal 18K750

DSCF1445.jpg

Edytowano przez jakkul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się, to jest właśnie Exception, w mówiąc oględnie w tej większej wersji. Jest jeszcze wersja slim, która połączenie sekcji z korpusem ma na gwint (typowo), a nie jak "ideal", tzn.

12 minut temu, jakkul napisał:

tylna rurka jest na taki zatrzask na dwa bolce jak żarówki w tylnych światłach w samochodach

 :)

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jakkul napisał:

Do tego da się kupić stalówkę i w zaciszu domu wymienić

Da się dokupić, tak samo jak w przypadku experta. To jest kompletny element pióra, niestety w przypadku tego modelu jest już dość kosztowny. Dla przykładu :

https://watermanshop.pl/stalowki-waterman-exception

 

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...