Skocz do zawartości

Parker jotter czy vector?


Polecane posty

Nie znam innych tanich Parkerów, mam tylko Vectora i o nim mogę się wypowiedzieć. Nawet przed chwilą go wyjąłem i coś napisałem, po miesiącu nie dotykania. Wystartował od razu. Nie wiem, jak z powtarzalnością, mam w końcu tylko jeden egzemplarz, ale jest to M-ka i według mnie rzeczywiście ma grubość, jaką M-ka powinna mieć. Jedyne, co mi się nie podoba (poza wyglądem), to niesamowita twardość stalówki. Jeśli ktoś ma do wypisywania dużo druków samokopiujących, to tak. Do "normalnego" pisania jednak, moim zdaniem, nie pisze się tym przyjemnie. Ma się po prostu uczucie pisania długopisem. A jeśli chodzi o rozmiar, to już Vector jest małym piórem. Bez skuwki na tyłku, wręcz niewygodnym. W tym kontekście Jotter, jest niedorzecznie mały.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@kerad IM i Urban mają na pewno takie same stalówki, wiem, bo mój IM pisze teraz (pisze to słowo klucz) stalówką przeszczepioną razem ze spływakiem z Urbana (w pierwszej wersji spływak miał zostać od IMa, ale nie szło go wyjąć bez uszkodzenia....) Parkery niby inne, ale piszą tak samo, bo "bebechy" mają jednakowe. Oczywiście biorąc pod uwagę wcześniej już podnoszony temat powtarzalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drugie z piór (wygrane w konkursie) to parker. Pierwsze było hero zielone - uczyłam się nim pisać pierwsze litery. Myślałam że ten parker będzie hitem, będzie się świetnie pisało, a on ślizgał mi się w dłoni i dużo lepiej wypadało pióro hero. Może dlatego zraziłam się bardzo do firmy parker. Pióro hero niestety nie wytrzymało i popękało, miałam je chyba z 10 lat i musiałam wyrzucić. A parkera miałam ten model chyba vector standard - jak dla mnie trafiony.

parker vector.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...