Skocz do zawartości

Zakup pióra


Polecane posty

Cześć

 

Szukam pióra wiecznego, które miałoby trochę grubszą kreskę od parkera IM i żeby się nim w miarę miękko pisało lecz problem w tym, że kompletnie nie znam się na tych wszystkich modelach i szukam kogoś kto może zna takie pióro, które mnie zadowoli a wymagania jak pisałem, nie są jakieś wielkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie wiem o nich wiele, ale jeśli chcesz, żeby poza mną, jeszcze ktoś Ci odpowiedział, to powiedz coś więcej. "Pióra z firmy Sheaffer", to bardzo szerokie pojęcie. Jakie pióra? Jakie modele? Antyczne, czy współczesne? Bo tak po prostu, o piórach tej firmy to można powiedzieć, że są... Amerykańskie.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sheaffer Gift 100 Friends of Winter, jak pamiętam ze stalówką M - pisze cienko, ale dość mokro,ale to mi akurat odpowiada. Pióro pisze miękko, nie stawia oporu przy pisaniu. Dodatkowo jakość wykonania pióra jest wysoka, Moja 100 jest to pióro w całości wykonana z metalu pokrytego lakierem Pióro nie jest jednak bardzo ciężkie. Druga opcja to coś chińskiego. Mam Jinhao  X750 ale akurat za tym piórem nie przepadam. Technicznie nie jest to złe pióro, ale jak na mój gust jest za ciężkie i cały czas ma wrażenie, że stalówka jest za długa, i mam zbyt mało miejsca, żeby pióro wygodnie złapać, co z reguły kończy się brudnymi palcami.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sheaffer 100 warto od razu zakupić konwerter i butelkę z atramentem, bo do tego pióra nie można załadować standardowym nabojem - trzeba używać oryginalnych naboi Sheaffera i z konwerterem wychodzi taniej. A jak szukasz pióra w tych granicach cenowych to watro rzucić okiem np  na Lamy Al-Star lub Safari.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytania odnośnie parkerów. Pierwsze jest brzmi następującą: który parker jest najlepszy tylko i wyłącznie pod względem pisania, parker vector, parker jotter, czy parker vector standard. Przypominam, że szukam pióra które pisze troszkę grubiej niż np parker urban. Natomiast drugie pytanie to czym różni się parker vector od parkera vector standard?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Generalnie tanich piór Parkera ci nie polecam. One nie są jakoś szczególnie złe - piszą (przeważnie :P). Po prostu to są chińczyki ze znaczkiem Parkera. Równie dobrze możesz sobie kupić jakiegoś chińczyka z krwi i kości i raczej będzie pisał tak samo lub nawet lepiej, a wydasz tyle samo lub mniej, bo nie będziesz musiał płacić za logo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...