Skocz do zawartości

Jinhao bez nazwy. Ale cóż to za pióro!


Kleks

Polecane posty

  • Odpowiedzi 357
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja również dziś zakupiłem to pióro (przeźroczyste/białe)... Źle się zaczyna dziać, ledwo jedno pióro przyszło a już kolejne w drodze... a jeszcze sławny Pilot Plumix nie daje mi spać po nocach... :D 

PS. Mam więcej sztuk piór niż rodzajów atramentów :P 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze słów kilka:

Pomimo oporów wynikających z "pękającej natury" tego modelu, postanowiłem zaryzykować i drugi posiadany egzemplarz potraktować jako eyedropper. 

Z tydzień temu, nawet bez płukania, zalałem go J.Herbin Emeraud de Chivor. Gwintu nie smarowałem smarem silikonowym i zdając się na zastosowaną uszczelkę poprostu skręciłem do kupy i za niedługą chwilę mogłem się cieszyć szmaragdowo-brokatową barwą atramentu na papierze.

Wlalem trochę ponad 2 ml inku - piszę nim codziennie i w pracy i trochę w domu i jeszcze nie zużyłem pierwszego napełnienia. Kreska jest fajnie mokra, nawet bardziej niż w tym zasilanym konwerterem. Startuje od przyłożenia do papieru, nie zasycha, nie przerywa. A jeśli napisałbym,  że stalówce mam coś do zarzucenia - byłoby to kłamstwo. 

I najważniejsze: nic do tej pory nie popękało! W żadnym z dwóch,  mimo że są przezroczyste i bezbarwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny etap rozpadu:

Jinhao-992-rozpad-1.jpg

Korpus pęk na gwincie. Z pióra korzystam tylko w domu i traktuje je dobrze. Myślę, że to od samego zakręcania skuwki. Próba odkręcenia skończyła się tak:

Jinhao-992-rozpad-2.jpg

Mam nadzieje że taki delikatny jest tylko ten kolor. Kilka bezbarwnych rozdałem znajomym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marecki napisał:

Z pewnością masz unikat ;):thumbup:

Subiektywne spojrzenie : ja wybrałbym również pomarańczową skuwkę... 

Też na to wpadłem :) Trochę się boje żeby się nie rozpadła bo to chyba najsłabszy kolor, inne mi się nie rozpadają. Póki co mam dwie skuwki na wymianę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wypadają stalówki. ;-) Postanowiłem wyczyścić moje 4 egzemplarze i ostatecznie zakończyć testy, schować do szuflady na "kiedyśtam". Rozebrałem, wyjąłem spływak, stalówki i podczas składania okazało się, że dwie stalówki wchodzą bardzo luźno i zwyczajnie wypadają. Po prostu już nie trzymają tak mocno. Wystarczyło jedno rozebranie. No, także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...