Skocz do zawartości

Pocztówki a atrament


Thou

Polecane posty

Witam, postanowiłem wznowić swoją aktywność w postcrossing, kupiłem kartki, wypełniłem i o zgrozo atrament nie chce schnąć. Po 10 min dalej się rozmazuje. Czy jest na to jakaś rada czy po prostu muszę wypełniać je długopisem? ;/

 

A i atrament jaki mam nabity to Pelikan 4001 Royal Blue.

Edytowano przez Thou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Vermis said:

Próbowałeś delikatnie osuszyć chusteczką?

Na chusteczce nic za to jak sprawdziłem lekko palcem to:

17779016_1709769932383591_1286789096_o.thumb.jpg.9612b4cc486090cc5534f3b74903c85c.jpg

Nie mówiąc że to minęło już ponad godzina i nawet próbowałem suszyć suszarką...

Edytowano przez Thou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina samej pocztówki. Z tego co wiem, niektóre są nawet laminowane czymś w rodzaju PVC. Nie ma szans, żeby jakikolwiek atrament na świecie w to wsiąknął. Nie wiem co to jest ten postcrossing, ale wydaje mi się, że mógłbyś uzyskać bardzo dobry efekt, robiąc pocztówkę samemu :D

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się Thou, że tusz od długopisu jest chyba bardziej "klejący" i raczej zasycha na powierzchni, niż penetruje. Najlepszym dowodem jest to, że długopisem możesz coś napisać po folii, albo gładkim plastiku, a spróbuj zrobić to samo piórem :D A z tymi pocztówkami, to ja mówiłem całkiem poważnie. Wprawdzie postcrossing (właśnie poczytałem o tym trochę) to nie Mail art, ale myślę, że odrobina własnej twórczości w wyprodukowaniu własnej pocztówki, nie tylko by nie zaszkodziła, ale uczyniła ją ciekawszą. Pozostaje tylko dobrać odpowiedni do atramentu papier :) Swoją drogą, to i ja się chyba zarejestruję. Podoba mi się ten postcrossing. Mail art był, myślę, dużo bogatszy, ale najlepsze lata ma już za sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z pocztówką poradziłem sobie częściowo studiując dogłębni forum i ktoś tam kiedyś wspominał o wosku, więc kupiłem świeczkę, potarłem o kartkę - naniosła się cienka warstwa którą widać pod światło tylko  ale tusz się  nie rozmazuje. Minus taki że już nic tam nie napiszę ale i też już nie schodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...