Skocz do zawartości

Pióro Sheaffer 100 - atrament


Polecane posty

Witajcie, Zakupiłem sobie nowe pióro. Do tej pory używałem Sheaffera Prelude, które służyło mi dobre 15 lat. Niestety ostatnio bardzo stalówka przeciekała, i tylko jak wyciągałem pióro to całe palce miałem czarne. Kupiłem sobie pióro troche tańsze Sheaffer 100:

https://sheaffpen.pl/pl/p/Pioro-wieczne-Sheaffer-100-Czarny-Mat-CT-WW30-Box-9317/309

Chciałem Was zapytać jaki polecacie atrament? Mam Hero oraz Pelikana. Czy one nadadzą się do tych piór? Czy lepiej kupić oryginalny Sheaffera? Dodam, że do poprzedniego pióra nie stosowałem oryginalnego atramentu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro wyczyściłem w wodzie demineralizowanej a potem w etanolu. Dodatkowo umieściłem samą końcówkę pióra w myjce ultradźwiękowej, także pióro powinno być czyste. 

Naprawdę jest to najlepsze pióro jakie miałem ever. Nawet po miesiącu nieużywania, chcąc zacząć pisać pisze od razu. 

Niestety Scheaffer nie jest bardzo popularny w sklepach, dlatego kupiłem jakiś miesiąc temu Parkera IM Gun, niestety po nocy nieużywania pióra następnego dnia rano muszę pól godziny je rozpisywać. Czyściłem, używałem różne tusze i cały czas to samo. Dlatego zakup bardzo nieudany. 

1 godzinę temu, Aventador13 napisał:

Mam pytanie do autora. Czy skuwka po 15 latach używania dalej dobrze trzymała?

Tak, skuwka zamyka się i ściąga idealnie, tak jak 15 lat temu. Pióro piszę także idealnie. Ta sama grubość, nic nie trze, pisze gładko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeciekania. Miałem kilka razy podobna przypadłość z Sheafferami i okazało się, ze po kilkukrotnym nalewaniu atramentu do tego samego naboju poluzowało się mocowanie, w sensie powiększyła się średnica (poluzowało).i trzeba było założyć nowy nabój (szczelny) i problem zniknął. Więc może to być po prostu podciekanie czy przeciekanie atramentu bokiem. Z innymi nabojami takich przypadłości nie miałem.

 

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kalixt napisał:

Pytając jedynie z czystej ciekawości, na jakiej podstawie tak sądzisz i jakie sklepy miałeś na myśli, formułując tę opinię? :)

W Częstochowie np. nie sklepu w którym kupisz pióro bądź naboje firmy sheaffer.  Bardzo cenię te pióra bo mają "duszę " ale dostęp bynajmniej w tym mieście czegokolwiek zwiazanego z piórami jest tragoczny. Oczywiście po za Parker i Watermann. Szkoda że w tak dużym mieście taka bieda pod tym kątem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kalixt napisał:

Pytając jedynie z czystej ciekawości, na jakiej podstawie tak sądzisz i jakie sklepy miałeś na myśli, formułując tę opinię? :)

Byłem w 4 sklepach papierniczych i to takich dosyć wielkich i wszedzie tylko parker, ewentualnie z 2-3 modele watermana i to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jurher napisał:

Co do przeciekania. Miałem kilka razy podobna przypadłość z Sheafferami i okazało się, ze po kilkukrotnym nalewaniu atramentu do tego samego naboju poluzowało się mocowanie, w sensie powiększyła się średnica (poluzowało).i trzeba było założyć nowy nabój (szczelny) i problem zniknął. Więc może to być po prostu podciekanie czy przeciekanie atramentu bokiem. Z innymi nabojami takich przypadłości nie miałem.

 

Pzdr

Możliwe, ze to jest przyczyną! mam jeden nabój juz z 2 lata i tylko go napełniałem atramentem za pomocą strzykawki i igły. Założę nowy nabój i zobacze jak się bedzie zachowywać. Dzięki za radę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/31/2017 o 14:00, jurher napisał:

Kolega widzę zapatrzył się na fora inżynieryjno - techniczne, gdzie istnieje zwyczaj odwoływania się pomocą wyników z Wujka Google jako ostatecznej instancji. Ale guglać należy ostrożnie, równoległy wątek na częstochowskim forum Gazety dotyczy wróżki Jadwigi. W Częstochowie pióro markowe kupi się najpewniej od Marka.

@Kalixt, niestety @rafi206 ma rację. W rodzinnej Częstochowie bywam średnio raz na pół roku, ale to wystarczająco często, aby zauważyć nieobecność Sheaffera w sklepach stacjonarnych. Konkurencyjnym brandom też wiedzie się coraz gorzej.

Jeszcze na początku tysiąclecia we wspomnianym sklepie w Pierwszej Aleii wystawiona była praktycznie cała gama Prelude oraz dwa komplety Balance - pastelowy i marmurek; należy przyznać, że leżały tam dosyć długo. Tak właśnie dowiedziałem się o tej marce, tak kiełkowało zainteresowanie tematyką. Internet pięknie pogonił sprzedaż stacjonarną :)

W Niemczech nie będzie problemu z zakupem MB czy Aurory w mieście posiadającym 50 tys. mieszkańców. W ponad 4-krotnie większej Częstochowie, według mojej najlepszej wiedzy, tych marek nigdy nie było. W porównaniu z podobnie zaludnionym Toruniem, rzeczywiście mamy biedę :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewna uwagę natury technologiczno-ekonomiczno-filozoficznej, jak można przypuszczać, że nabój zaplanowany i testowany i skonstruowany do jednorazowego użytku wytrzyma 2 lata używania bez utraty parametrów wytarcia szyjki, zesztywnienia plastiku, itd... Gdyby producenci planowali takie używanie tych pojemniczków to prawdopodobnie zastosowaliby inne materiały inną metodę uszczelniania, etc... Ale za jaką cenę? poza tym ilu by było na to chętnych? Patrząc sie na zagadnienie z technicznego punktu widzenia zastosowanie konwertera ma jeszcze jedną funkcjonalność, relatywnie szybki przepływ atramentu przepłukuje spływak i stalówkę. Z ekonomicznego punktu widzenia konwerter za 20 złotych w porównaniu z cena naboi zwraca sie w ciągu wymierzalnego okresu czasu. Ostatnie nazwijmy to filozoficzne, jest więcej wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do jednorazowego użytku i jakos nikt nie próbuje ich używać wielokrotnie np torebek nylonowych, czy toreb na śmieci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...