Skocz do zawartości

Co słychać w Pióromaniaku?


_Pióromaniak_

Polecane posty

Urlopy są świetne :). Pod koniec ubiegłego tygodnia mieliśmy okazję do kilkudniowego wypoczynku nad morzem. Północna Polska jest niesamowita. To był bardzo przyjemny czas, który wykorzystaliśmy możliwie najlepiej - poświęciliśmy go tylko sobie, czyli naszej całej trzyosobowej rodzinie. Była niejedna chwila na przelanie na papier od dawna krążących w głowie myśli. Polecamy każdemu!

17626401_2248257162067084_21524537680779

Do przeczytania,
Marcin

PS Na zdjęciu Traveler's Notebook Magdy (Passport w kolorze Camel) oraz pióro wieczne Faber-Castell WRITink Print. Super stalówka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Napisano (edytowany)
Dziś testowałem czarną Aurorę przed wprowadzeniem jej do oferty Pióromaniaka. Na Instagramie opublikowałem krótki film. Sprawdźmy, czy zadziała na forum:

Działa! Przynajmniej u nas :).

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie trafiło do oferty Pióromaniaka, ale mieliśmy z Magdą szansę spojrzeć na nie z bliska. Pióro wieczne Midori Brass powstało z myślą o użytkownikach Traveler's Notebooków (http://bit.ly/pióroTravelersNotebook).

Użytkuję je od tygodnia i bardzo szybko zyskało status jednego z najczęściej wyciąganych piór. Prawdziwy kieszonkowiec.

Midori%20Brass%20Fountain%20pen%20Travel

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pioromaniak.pl napisał:

Jeszcze nie trafiło do oferty Pióromaniaka, ale mieliśmy z Magdą szansę spojrzeć na nie z bliska. Pióro wieczne Midori Brass powstało z myślą o użytkownikach Traveler's Notebooków (http://bit.ly/pióroTravelersNotebook).

Użytkuję je od tygodnia i bardzo szybko zyskało status jednego z najczęściej wyciąganych piór. Prawdziwy kieszonkowiec.

Midori%20Brass%20Fountain%20pen%20Travel

Do przeczytania,
Marcin

Taki Liliput w wersji Midori?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, XNICKIEES napisał:

Taki Liliput w wersji Midori?

Hej!

To prawda, te pióra łączy kieszonkowy rozmiar :).

Jak spojrzałem na moje biurko, to znów dało o sobie znać uzależnienie od Lamy:

Lamy%20Safari%20Dark%20Lilac%20Petrol%20
Na zdjęciu: Lamy Safari Umbra, Lamy Safari Dark Lilac, Lamy Safari Petrol, Lamy Al-Star Charged Green, Lamy Al-Star Pacific Blue, Lamy Vista

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
17 hours ago, Pioromaniak.pl said:

Na zdjęciu, które publikuję niżej są 4 pióra. Dwa z nich należą do Magdy, pozostałe do mnie.

Zdjęcie użytkownika Pióromaniak - pióra wieczne, atramenty, notatniki.

Linki:

Pióra Lamy Lx
Pióro Lamy Al-Star Pacific Blue:
Pilot MR Retro Pop Green:
- Atrament w tle - Lamy Charged Green

Do przeczytania,
Marcin

Ostatnio zakochałem się w Lamy. Cudowne pióra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2017 o 15:22, XNICKIEES napisał:

Ostatnio zakochałem się w Lamy. Cudowne pióra?

Są świetne! :)

Pora na porównanie atramentów w wakacyjnych kolorach. Od intensywnej czerwieni po lekko niebieski fiolet (Standardgraph, Lamy, Faber-Castell). Obok tegoroczna edycja specjalna Lamy Al-Star Pacific Blue. Dla miłośników niebieskich odcieni pozycja obowiązkowa! Papier: Midori MD.

Lamy_Al_Star_Pacific_Blue_sklep_pioro_pi

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Pioromaniak.pl said:

Są świetne! :)

Pora na porównanie atramentów w wakacyjnych kolorach. Od intensywnej czerwieni po lekko niebieski fiolet (Standardgraph, Lamy, Faber-Castell). Obok tegoroczna edycja specjalna Lamy Al-Star Pacific Blue. Dla miłośników niebieskich odcieni pozycja obowiązkowa! Papier: Midori MD.

Lamy_Al_Star_Pacific_Blue_sklep_pioro_pi

Do przeczytania,
Marcin

Podoba mi się czerwony, ale w szkole odpada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, XNICKIEES napisał:

Podoba mi się czerwony, ale w szkole odpada?

Ja jak pisałem GvFC Garent Red to nikt się mnie nie czepiał. W technikum/lo już żadnego nauczyciela nie obchodzi czym piszesz.

 

PS. Mam pytanie o tego Lamy Al-Star. Czy on ma dziure w skuwce/ma tendencje do pisania ciemniej przez kilka linijek na drugi dzień. Możesz nalać wody do skuwki i zobaczyć, czy przecieka? Mam jednego Al-Stara i właśnie denerwuje mnie to. Nie wiem czy to kwestia egzemplarza czy co.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Aventador13 napisał:

Ja jak pisałem GvFC Garent Red to nikt się mnie nie czepiał. W technikum/lo już żadnego nauczyciela nie obchodzi czym piszesz.

To u mnie w technikum różnie bywało,  ale na pracach starałem się mieć bardziej stonowany i ciemniejszy. @XNICKIEES i tak większość to przecież twoje notatki, więc pisz czym chcesz-zawsze możesz mieć dodatkowe pióro z czymś ciemnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aventador13 napisał:

PS. Mam pytanie o tego Lamy Al-Star. Czy on ma dziure w skuwce/ma tendencje do pisania ciemniej przez kilka linijek na drugi dzień. Możesz nalać wody do skuwki i zobaczyć, czy przecieka? Mam jednego Al-Stara i właśnie denerwuje mnie to. Nie wiem czy to kwestia egzemplarza czy co.

Hej!

Wszystkie szkolne pióra (i nie tylko szkolne) mają nieszczelne skuwki (na różne sposoby - dziurki, szczeliny na szczycie, szczeliny między materiałami użytymi do wykończenia). W przeciwnym wypadku przy zdejmowaniu skuwek z szyjki powstawałby efekt strzykawki i atrament wylewałby. Skutkiem ubocznym jest wysychanie atramentu i zmiana nasycenia koloru (te kilka linijek, o których piszesz). Producenci różnie sobie z tym radzą - np. Platinum opatentowało Slip&Seal.

Marcin

Edytowano przez ArielN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ArielN napisał:

Hej!

Każde szkolne pióra (i nie tylko szkolne) mają nieszczelne skuwki (na różne sposoby - dziurki, szczeliny na szczycie, szczeliny między materiałami użytymi do wykończenia). W przeciwnym wypadku przy zdejmowaniu skuwek z szyjki powstawałby efekt strzykawki i atrament wylewałby. Skutkiem ubocznym jest wysychanie atramentu i zmiana nasycenia koloru (te kilka linijek, o których piszesz). Producenci różnie sobie z tym radzą - np. Platinum opatentowało Slip&Seal.

Marcin

Cooo??:o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, -Mateusz- said:

To u mnie w technikum różnie bywało,  ale na pracach starałem się mieć bardziej stonowany i ciemniejszy. @XNICKIEES i tak większość to przecież twoje notatki, więc pisz czym chcesz-zawsze możesz mieć dodatkowe pióro z czymś ciemnym.

Może to i racja...

Pomyślę o czymś czerwonopodobnym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArielN napisał:

Hej!

Wszystkie szkolne pióra (i nie tylko szkolne) mają nieszczelne skuwki (na różne sposoby - dziurki, szczeliny na szczycie, szczeliny między materiałami użytymi do wykończenia). W przeciwnym wypadku przy zdejmowaniu skuwek z szyjki powstawałby efekt strzykawki i atrament wylewałby. Skutkiem ubocznym jest wysychanie atramentu i zmiana nasycenia koloru (te kilka linijek, o których piszesz). Producenci różnie sobie z tym radzą - np. Platinum opatentowało Slip&Seal.

Marcin

Niemożliwe jest to co piszesz. Skuwki piór Kaweco Student, Kaweco Sport, Waterman Hemisphere i Charleston, Sheaffer Prelude, TWSBI 580 i Eco są całkowicie szczelne. To tylko przyjkłady – wymieniłem pióra które aktualnie przede mną leżą. Nigdy otwierając pióro nie zdarzyło mi się żeby atrament wylał. Jednocześnie po ponad tygodniu niepisania większość z tych piór nie wysycha, ani pierwsze linijki nie są ciemniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aventador13 napisał:

Ja jak pisałem GvFC Garent Red to nikt się mnie nie czepiał. W technikum/lo już żadnego nauczyciela nie obchodzi czym piszesz.(...)

@Aventador13, a w jakim piórze / piórach i z jakimi stalówkami miałeś ten GvFC Garnet Red? Czy dobrze cie się pisało tym atramentem? Ja go miałem w kilku piórach m.in. FC Basic F i Sheaffer Prelude F i odniosłem wrażenie jakby był za "suchy". Czasem przerywał, czasem pisał "ciężko". Podczas gdy w tych samych piórach na przykład atrament Sheaffera, nie mówiąc już o Sailorze pisał świetnie i nie było żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2017 o 20:37, Aventador13 napisał:

Niemożliwe jest to co piszesz. Skuwki piór Kaweco Student, Kaweco Sport, Waterman Hemisphere i Charleston, Sheaffer Prelude, TWSBI 580 i Eco są całkowicie szczelne. To tylko przyjkłady – wymieniłem pióra które aktualnie przede mną leżą. Nigdy otwierając pióro nie zdarzyło mi się żeby atrament wylał. Jednocześnie po ponad tygodniu niepisania większość z tych piór nie wysycha, ani pierwsze linijki nie są ciemniejsze.

Każdy producent odnajduje swoją drogę do rozwiązania problemu. Tam gdzie jest gwint, niektórzy uszczelaniają skuwki minimalizując ryzyko wysychania. Tam gdzie nie ma gwintu a skuwka jest szczelna, masz odpowiednio skonstruowany mechanizm zatrzasku (vide Prelude, Hemisphere), który pozwala na szybkie dostarczenie powietrza (ewentualnie specjalny spływak). To o czym piszę łatwo jest sprawdzić na przykładzie. Napełnij pustą strzykawkę wodą do połowy, uszczelnij jej czubek i pociągnij za tłok, aż do wyciągnięcia.

Można pójść nawet dalej:
http://www.exo.net/~pauld/activities/boylingwater/boylingwater.html

Powodzenia!
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...