Skocz do zawartości

Dobry wieczór.


marecki

Polecane posty

Dobry wieczór, cześć !

Jestem Marek. Moje początki z piórem wiecznym? Klasyka. Blisko cztery dekady wstecz pojawiło się Heiko z jasnozielonym, niemal seledynowym korpusem. Później były jakieś dwa może trzy dziwne pióra, których nazw nawet nie pamiętam. Gdzieś w połowie podstawówki nastała era cienkopisów różnej maści. Dopiero na przełomie 2000/2001 trafił do mnie Waterman Hemisphere. Piszę nim do dziś. I od samego paczątku takim samym atramentem - czarnym watermanem.

Pewnego dnia czytając forum, pod wpływem jakiegoś postu spojrzałem na swojego hemisphere’a inaczej. Uświadomiłem sobie, że moje pióro jest jak niemy świadek prawie całej mojej zawodowej codzienności …. i niecodzienności, bo różne dokumenty to pióro sporządziło, podpisało czy choćby „dotknęło” pod postacią parafki. Uświadomiłem sobie, że to pióro było przy mnie chyba w najbardziej kluczowych chwilach mojego życiorysu. Nagle taki mały, skromny waterman przestał dla mnie być wyłącznie instrumentem i stał się czymś zupełnie innym … Czymś bardzo osobistym i ważnym. 

Od niedawna hemisphere ma towarzystwo, Experta ze swojej stajni i Sheaffera GC300. Pewnie będą następne :)

Jeszcze raz dobry wieczór wszystkim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa powitania. 

No niestety tak to już bywa, że czasem trudno dostrzec i docenić rzeczy, które są pod samym nosem. Ale kiedy już je dojrzymy, to jeszcze bardziej szczególnego znaczenia  i wymiaru nabierają.  A przy okazji sporo radochy sprawiają... !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... ;)

A swoją drogą mam trochę takich "badziewnych" długopisów z pierwszej połowy lat 90-tych, kiedy to pojawiły się długopisy-reklamówki. Zacząłem to zbierać, uzbierałem pudełko i dałem sobie spokój, bo przyrost rozmaitości tych "reklamówek" na rynku postępował jak szalony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...