Skocz do zawartości

Namisu Nova Brass


Polecane posty

Namisu wypuściło kolejną wersję modelu Nova, tym razem Nova Brass, czyli wykonane z mosiądzu :) Wygląda jak złote, a ponadto waży 63g bez skuwki a 89g ze skuwką! :blink:

Jest też wskazane: "The brass is uncoated which will allow each fountain pen to darken with age and acquire a natural patina individual to each user", czyli że ten mosiądz nie jest niczym pokryty i z uwagi na to będzie ciemniał z wiekiem i nabierał naturalnej patyny indywidualnej dla każdego użytkownika. Po prostu, pióro to będzie się pieknie starzeć :D

Co myślicie o tak cieżkim piórze? Do robienia notatek nie przejdzie, ale czasem coś nim napisać pewnie fajnie....

Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kickstarterze jest podobne pióro, tez w wersji miedzianej. Nie zdecydowałem się z trzech powodów:

1) waga około 100g to już "nieco" za dużo. Nie wyobrażam sobie jak można tym pisać na dłuższą metę :-) Do podpisów pewnie jest OK.

2) jakoś mi osobiście ten mosiądz się nie podoba. Jakiś taki... no nie podoba mi się

3) nie wiem jak walory praktyczne. Podejrzewam, że na mosiądzu będą widoczne odciski palców i czy po jakimś czasie mosiądz w miejscach kontaktu z dłonią nie zmatowieje.

W sumie to na kolejność niezdecydowania się wpływają czynniki 3-1-2. Ale co do 3 mogę się mylić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się. Kształt jakiś taki... Mało rewolucyjny, waga i materiał, to przerost formy nad treścią. Nie widzę sensu w produkowaniu "na siłę" rzeczy, z materiałów, które wcale nie są do tego celu najlepsze. Po co? Jeśli po to, żeby pokazać, że można, to chyba ciut za mało, żeby żądać za to 70 funtów.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt jest fajny, mam taki tytanowy i sobie chwalę, bardzo wygodny. 

Co do mosiądzu to też mnie nie przekonał, stalówki bocka tytanowe - świetne, z bardzo wyraźnym flexem, stalowych nie używałem.

Generalnie to fajne piórka jako wół roboczy, waga wersji tytanowej jest ok, przynajmniej ja lubię cięższe pióra.

Namisu są solidnie wykonane, ale brak im trochę wrażenia ekskluzywności, trudno to opisać, są solidne dobrze spasowane, fajnie się nimi pisze, ale brak jest, przynajmniej mi, wrażenia obcowania z czymś ekskluzywnym, wyjątkowym.

Swoją drogą nie wiem, czy można kupić taniej nowe pióro z tytanową stalówką....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...