Skocz do zawartości

Pierwsze pióro


Polecane posty

2 minuty temu, MBRafał napisał:

Strzykawka, igła, butelka atramentu i możesz tankować wiecznie jeden nabój :)

Szczerze mówiąc niezmiernie rzadko korzystam z tej metody, ale ostatnio załadowałem tak sobie nabój Yu-Yake i na drugi dzień otwieram pióro i patrze: cała pomarańczowa ręka, odkręcam korpus - szyjka mocno pękła, co spowodowało duży przeciek. Do końca dnia pytano mnie "ło matko co ci się stało w rękę?!". Bo wyglądało to jak krew xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 minutę temu, Aventador13 napisał:

Szczerze mówiąc niezmiernie rzadko korzystam z tej metody, ale ostatnio załadowałem tak sobie nabój Yu-Yake i na drugi dzień otwieram pióro i patrze: cała pomarańczowa ręka, odkręcam korpus - szyjka mocno pękła, co spowodowało duży przeciek. Do końca dnia pytano mnie "ło matko co ci się stało w rękę?!". Bo wyglądało to jak krew xD

Cóż, trzeba mieć wyjątkowego pecha. Ja tak "ładowałem" przez cały czas liceum mojego starego (szkolnego) Pelikana (na naboje) i nigdy taka "niespodzianka" mnie nie spotkała... Jak to mówią shit happens...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kowal1623 napisał:

A te są bez tłoczka? Moje wszystkie chińczyki zawsze miały dołączony tłoczek.

Szczerze to nie wiem czy jest w komplecie. W niektórych piórach mają napisane że jest w komplecie a tutaj nie ma takiej informacji więc na wszelki wypadek zamówiłem. Twój miał dołączony tłoczek/konwerter?

Atrament nie musi być zmywalny. Dobrze by było żeby był jak najbardziej szybkoschnący bo czasami mam tendencję do mazania tekstu ręką (często nawet nie zauważam że położyłem rękę na tekście, a potem mam całą dłoń w długopisie :D .

Edytowano przez oskar2905
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kowal1623 napisał:

Ja zamawiałem na ebayu albo aliexpres, i akurat nie te modele, ale zawsze był konwerter. 

No jak to nie te modele...a kto zrobił recenzję jinhao 321 którego właśnie zamówiłem ;) ?

A co do atramentu to taki zwykły hero będzie ok? Znalazłem też tanio i sporą pojemność koh i noor, parkera (ciekawe czy oryginalny :D ), watermana, schaffera. Któryś jest lepszy czy mogę wziąć 60ml hero za kilka złotych i będzie spokój ;) ?

Edytowano przez oskar2905
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś Jinhao 327. Nie sprawdzałem, czy taki istnieje :) Tego Baoera nie mam. Z Jinhao powinieneś być zadowolony, ja mam kilka i wszystkie pisały dość dobrze, a dwa niesamowicie gładko, lepiej niż mój Faber Castell Ambition. Lekkie, ale wygodnie się je trzyma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedzi. Razem z piórem zamówiłem jeszcze 5 długich czarnych naboi jinhao. Jak mi się skończą to najpewniej kupię albo Hero (podobno mają fajny zapach :P) albo pelikana. Jak przyjdzie pióro to na pewno poinformuję jak się sprawuje. Na razie dziękuję za odpowiedzi i udzieloną pomoc ;). Najbardziej podoba mi się kolor pelikana Royal blue :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zł to jeśli chodzi o chińczyki można zaszaleć. Na Twoim miejscu kupiłbym od razu 3: Jinhao 886 (wg mnie rewelacja), Jinhao X750 (może nie bardzo piękne ale dość neutralne i ma dużą, relatywnie miękką jak na stalową, stalówkę) oraz podstawowego ale eleganckiego Duke'a 209. Na ebayu/aliexpress koszt całości to max 40 zł, na allegro pewnie 2 razy tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50zł to u chińczyków kupisz chińskich piór pół kilograma :-) Teraz np. mają promocję: klikasz w https://sale.aliexpress.com/XScQ8LYV83.htm

i dostajesz kupon na $5 jak kupisz za $7. Czyli robisz zakupy za $7 i płacisz $2. Jinhao 250 coś koło $2,5, Baoer 051 $2,2 - a to dopiero połowa zakupów za które wydasz jakieś 9zł :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...