Skocz do zawartości

Etui na 12 piór


Polecane posty

Nigdy na forum nie pisałem żadnej recenzji, ni to piór ni to innych wyrobów. Niedawno jednak dokonałem zakupu, z którego - póki co - jestem bardzo zadowolony!

Od jakiegoś czasu szukałem sympatycznego etui na pióra. Jako że przydaje mi się w pracy zawsze kilka piór, chciałem je mieć pod ręką w jednym "opakowaniu" (jakież to logiczne... :rolleyes:)

Bardzo ładne wyroby ze skóry oferowane w przeróżnych sklepach odstraszały mnie  często ceną. Niestety, ale taka jest prawda. Znalazłem jednak w końcu coś dla siebie.

Etui-piórnik wykonane jest z materiału skóropodobnego, fajnej - wydaje mi się - jakości. Bardziej matowe niż błyszczące, o strukturze skóry naturalnej. Wyściełane aksamitopodobnym materiałem, który troszeczkę będzie się zapewne wycierał z czasem podczas wyjmowania i wkładania piór. Wygląd jednakże jest bardzo estetyczny. Pióra są wsuwane w dwie gumki. Gumki są umieszczone w dobrej odległości od siebie, pióra nie stykają się ze sobą, każde ma swoje miejsce. Rozciągliwość ich jest na przyzwoitym poziomie, aczkolwiek grubasy pokroju Jinhao 159 mają już problem (na zdjęciu włożone jest tylko w jedną gumkę). Jednakże Sheaffer 300, który też ułomkiem nie jest, mieści się bezproblemowo. Dużym plusem jest "płytka" oddzielająca pióra umieszczone na jednej i drugiej ścianie piórnika, zapobiegająca obijaniu się ich o siebie.. Pokryta tym samym materiałem co całe wnętrze piórnika, jest elastyczna, ale nie delikatna i łamliwa. Wszyta w całość bardzo estetycznie. Piórnik zamykany jest rzecz jasna na suwak - tu drobny minus. Działa na razie bez zarzutu, jednakże nie wygląda na niezniszczalny. Aczkolwiek być może to tylko pozory i nie będzie sprawiał problemów w przyszłości. Jakość szycia jest zadziwiająco dobra, poza jedną-dwoma nitkami nigdzie żadne nie wystają, nie szpecą. Ścieg równy, wydaje się solidny.

Podsumowując ten króciutki, acz mam nadzieję wyczerpujący opis, szczerze polecam ten wyrób. Nabyty za kwotę 26,- PLN, z Dalekiego Wschodu. Za taką kwotę takie wykonanie - jestem bardzo mile zaskoczony!

Na końcu wymiary: 17 x 12 x 3,5 cm 

oraz kilka zdjęć:

 

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

Clipboard04.jpg

Clipboard05.jpg

Edytowano przez Petrov
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zmechu napisał:

Proponuję aliexpress.com, "12 pen case" :-)

OK, dziękuję. Nie każdy musi znać akurat ten serwer... ;-)

Poproszę o 2 porady : po pierwsze takich etui jest w ofercie kilka - kilkanaście nawet. Ceny od ponad 19 dolców o 4 z czymś... Czy te najdroższe są z naturalnej skóry, wiesz może? I w jakim przedziale są te Twoje? Sądząc po cenie w pln, to raczej ta półka z okolic 4 dolarów, n'est-ce-pas?

Po drugie : naprawdę nie korzystałem z tego serwisu, czy tam się muszę zarejestrować, założyć konto itd? Płatność kartą czy przelewem..? No i na co ewentualnie zwracać uwagę?

dziękuje z góry za odpowiedź

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kupowałem na e-bayu. Jest tam o tyle plus, że od razu masz przybliżoną cenę w złotówkach. Płatność z kolei przez PayPal. Jest to trochę naokoło w stosunku do zwykłego przelewu (nie powiązywałem z kontem PayPal swojej karty), ale nie przeszkadza to w sumie w niczym. Transakcja odbywa się bez żadnego podawania numerów kont. Na Aliexpresie z kolei robisz tradycyjny przelew za pośrednictwem jakiegoś DotPaya czy czegoś na zasadzie PayU z Allegro. Na tym portalu jednakże (o ile się nic nie zmieniło) nie widać cen w złotówkach, trzeba sobie samemu przeliczyć. Konto trzeba założyć zarówno na jednym jak i na drugim portalu. Dodatkowo poprzez zakupy z eBaya musisz założyć konto na PayPalu dodatkowo.

 

Piórniki raczej nie są ze skóry naturalnej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinEck napisał:

OK, dziękuję. Nie każdy musi znać akurat ten serwer... ;-)

Poproszę o 2 porady : po pierwsze takich etui jest w ofercie kilka - kilkanaście nawet. Ceny od ponad 19 dolców o 4 z czymś... Czy te najdroższe są z naturalnej skóry, wiesz może? I w jakim przedziale są te Twoje? Sądząc po cenie w pln, to raczej ta półka z okolic 4 dolarów, n'est-ce-pas?

Po drugie : naprawdę nie korzystałem z tego serwisu, czy tam się muszę zarejestrować, założyć konto itd? Płatność kartą czy przelewem..? No i na co ewentualnie zwracać uwagę?

dziękuje z góry za odpowiedź

 

Jak wszędzie - trzeba czytać opisy. A jak jest niepewność to kierować się zdrowym rozsądkiem, raczej za 16zł takie etui to z naturalnej skóry nie będzie :-) Większość, jak nie wszystkie, będą z poliuretanu (oznaczanego jako PU lub sztuczna skóra). Co oczywiście nie zmienia faktu, że jest dosyć trwałe.

 

Ja to kiedyś kupiłem za ok $2, ale to w jakiejś promocji było. Patrząc po zdjęciach moje jest takie: https://pl.aliexpress.com/item/12-FOUNTAIN-OR-ROLLER-BALL-PEN-CASE-NEW-ANTIQUE-BROWN-NEW-AND-IMPROVED-PVC/32795107959.html.

a Autora takie: https://pl.aliexpress.com/item/Fountain-Pen-Roller-Pen-Black-Pu-Leather-Case-for-12-Pens/32697722286.html

Jedno i drugie ~$4 z darmową wysyłką.

Serwis jest analogiczny jak nasze Allegro. Trzeba założyć konto i wtedy kupować. Najlepiej płacić kartą walutową, wówczas płaci się dokładnie tyle ile w opisie. Można również kartą w PLN, ale trzeba się liczyć z przewalutowaniem, opłatami bankowymi i różnymi marżami - w zależności od banku, karty itp. Jest też możliwość płacenia przez Przelewy24 (łącznie z BLIK-iem), wprost w PLN po kursie danego banku.

Zakupy tam są bezpieczne, mają program ochrony klienta o niebo lepszy niż Allegro. Uważać trzeba na sprzedawców ze znikomą opinią. Jedyny minus to problemy natury gwarancyjnej -jest się chronionym przez ok 60 dni, potem jak coś się popsuje to egzekwowanie zwrotu/naprawy/wymiany jest w gestii sprzedawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Ile piór używacie w ciągu dni. Ja mam tylko szesnaście, a używam ok.sześciu. Podejrzewam, że niektórzy używają ponad dziesięć piór, w ciągu dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2017 o 07:03, grzegorz3 napisał:

Ile piór używacie w ciągu dni. Ja mam tylko szesnaście, a używam ok.sześciu. Podejrzewam, że niektórzy używają ponad dziesięć piór, w ciągu dnia.

Ja przeważnie noszę ze sobą 2-3 pióra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko by było używać mi dziesięciu piór, chyba że urządzam im "rozpisywanie" (raz na dwa trzy miesiące), wtedy staram się zapisać przynajmniej stronę każdym z około pięćdziesięciu (taki proces trwa do trzech dni). Na co dzień jednak, tak jak Szymon, używam dwóch trzech. Aktualnie Watermana Carene, Pelikana i Jinhao 992. Wszystkie trzymam w skórzanym etui na trzy pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2017 o 07:03, grzegorz3 napisał:

 

Ile piór używacie w ciągu dni.

 

Moja kolekcja składa się z 8 piór.Zdarza się, że nie piszę piórem przez kilka dni, a czasem dziennie potrafię zapisać 4 strony.Zazwyczaj używam jednego pióra przez jakiś tydzień-dwa, odkładam je, biore kolejne i tak dalej.Frontierem piszę najrzadziej, ba-bardziej biore je do rozpisania i później chowam do etui na jakieś 2 miesiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też można. Każdy ma swoje przyzwyczajenia. Jak jeszcze nie miałem tylu pisadeł, co teraz, a moje pióra to były głównie Hero 616 Jumbo, to też pisałem jednym przez tydzień, a później zmieniałem. Ale powiem Wam jedno. Jak doszedłem do magicznej liczby 50, zacząłem niektóre opróżniać z atramentu, myć, suszyć i odkładać na później. No bo nie ma szans, żeby ogarnąć pięćdziesiąt piór napełnionych atramentem. Myślę, że idealna liczba, to jest tuzin. Akurat jeden piórnik na dwanaście piór :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam trzy razy dwanaście, to jeszcze potrzebuję dwóch. Razem będzie pięć, czyli na 60 piór. I koooooniec!

Nie nie, nie namówicie mnie na żadne nowe pióra...

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...