Skocz do zawartości

Papier ścierny do polerowania stalówki


Vermis

Polecane posty

Ja sporo chińczyków na tym doprowadziłem do takiego stanu, że pisały bardziej gładko niż te droższe (te lepsze nie zawsze ruszałem, miały przez to swój powiedzmy charakter). Moim zdaniem warto mieć, ale jak coś pisze dobrze to "smyrałbym" tylko delikatnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2017 o 22:15, Vermis napisał:

Chyba sobie kupię, bo mam kilku kandydatów. Niby piszą dobrze, ale jedno Jinhao X750 podniosło poprzeczkę i teraz pisząc pozostałymi mam niedosyt. ;)
Dziękuję za pomoc.

Tylko na tej aukcji nie widzę jakiej wielkości ten arkusik. Jeżeli typowy, 37 x 77 mm to cena z kosmosu. Lepiej kupić komplet.

No tak, doczytałem. 8x15 cm. Cena do przyjęcia. Ale nadal optuję za całym kompletem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się też zdarzyć mikro bytek irydu na jednym ze skrzydełek stalówki i wtedy niestety nic już nie da się zrobić. Moim zdaniem 12000 to za dużo do poprawiania stalówki. Tej gradacji używa się do nadawania połysku bardziej miękkim materiałom jak np. korpusy piór. Do szlifowania stalówek zazwyczaj używam 4000-8000 w zależności od potrzeb. Kup sobie komplet, bardziej Ci się przyda niż samo 12000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tych celów używam zwykle... marmurek :D

Mam kilka kawałków i świetnie się spisują, choć czasami i Micromesh idzie do pracy.

Generalnie zestawik Micromesh-a wrto kupić przyda się do polerowania samych piór (i nie tylko) ;)

Firmę micro4 również polecam, i również nie jestem z nią związany, ale obsługa warta jest pochwały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie to jedno ale najpierw trzeba zobaczyć przy pomocy lupy, czy stalówka jest odpowiednio symetrycznie ustawiona i czy skrzydła stalówki nie są rozstrzelone. Jeśli są, to polerka nie pomoże. Najpierw trzeba przywrócić delikatnie ręcznie prawidłowe ułożenie skrzydeł stalówki. Polerka na końcu i 12 000 jest OK ale zacząłbym od 2 800 ew. 4 000.micromeshu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...