Skocz do zawartości

Taka opowieść o negocjacjach


jurher

Polecane posty

Niby nic, ale tak jakoś się miło poczułem wczoraj. Byłem na delegacji, za granicą. Rozmowa dotyczyła współpracy z pewnym podwykonawcą w obliczu nieoczekiwanych trudności. Obecny byłem ja, a ze strony niemieckiej klika osób z czego jeden supervisor na Europę Wsch. Oboje mamy notatniki, notujemy i oboje robimy to piórami... jako jedyni. Nie śmiałem (jako jedyny przedstawiciel z innego kraju) zbaczać w inne rejony pytając o pióro i pochodzenie. Pan dyrektor wyręczył mnie pytając w trakcie dyskusji merytorycznej o.... moje pióro. :) Jakie to i że widzi i docenia, że jeszcze ktoś na tym świecie pisze piórem. Reszta nieco zamilkła i kilka zdań zamieniliśmy przekazując sobie swoje pisadła do prób, sprawdzając kolory atramentów itp. jak dzieci :) Rozmowa potem zrobiła się bardziej... hmm..... merytoryczno współpracująca :)

 

Warto więc, jak widać, pisać piórem. Nie tylko to przyjemne ale bywa pomocne na przełamanie konwenansów.

 

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, kilka razy w trakcie rozmów z klientem, miałem okazję dyskutować też o piórach i zegarkach (moją kolejną pasją są zegarki mechaniczne). To jest zawsze miłe, gdy rozmówca ma podobne zainteresowania, takie negocjacje, czy też sprawy służbowe w moim przypadku zawsze kończyły się dobrze - pozytywnie załatwione sprawy.

Mam tylko jeden niedosyt, kiedyś prowadziłem kontrolę jednej firmy, podczas rozmowy z prezesem zauważyłem że nosi na ręce zegarek firmy Vacheron Constantin (wyższa półka czasomierzy), niestety nie miałem odwagi zapytać go o ten zegarek, do tej pory żałuję....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...