Skocz do zawartości

Złoty atrament


kokaina

Polecane posty

Witam ;)
Najkrócej - poszukuje złotego atramentu do kaligrafii copperplate w zastosowaniu do eleganckich podziękowań - przy czym będę wypisywała tylko kilka słów - nie całą treść. Nie chodzi mi w tym miejscu o kolory w stylu stare złoto, miedź, złoto różowe lub złoto z połyskiem czerwonym itp.
W pierwszej kolejności chwyciłam za złotą ecolinę, której kolor jest idealny ale...no właśnie... jest ciężka gęsta i zapychająca, możliwe jest albo prowadzenie pisma mikro pędzlem albo rozcieńczanie, które i tak nie zdało egzaminu (lub mam złe proporcje) na białym papierze.
Z uwagi na złote drobinki trzymam się z daleka od piór, ale może istnieje coś bezpiecznego? Może ktoś już działał w tym temacie i może mi pomóc?

:D pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kokaina napisał:

Witam ;)
Najkrócej - poszukuje złotego atramentu do kaligrafii copperplate w zastosowaniu do eleganckich podziękowań - przy czym będę wypisywała tylko kilka słów - nie całą treść. Nie chodzi mi w tym miejscu o kolory w stylu stare złoto, miedź, złoto różowe lub złoto z połyskiem czerwonym itp.
W pierwszej kolejności chwyciłam za złotą ecolinę, której kolor jest idealny ale...no właśnie... jest ciężka gęsta i zapychająca, możliwe jest albo prowadzenie pisma mikro pędzlem albo rozcieńczanie, które i tak nie zdało egzaminu (lub mam złe proporcje) na białym papierze.
Z uwagi na złote drobinki trzymam się z daleka od piór, ale może istnieje coś bezpiecznego? Może ktoś już działał w tym temacie i może mi pomóc?

:D pzdr

 

KWZ Ink w kolorze stare złoto wygląda świetnie:

20170222_153154.jpg

 

Sprawdź też atramenty J. Herbin z kolekcji 1670 (są z drobinkami złota i wyglądają świetnie!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem idealnym wyborem jest Ecolina Złota, której próbowałaś już. Sam jej używałem, trochę czasu mi zajęło dopasowanie jej płynności do stalówki i papieru ale udało mi się. Rozcieńczałem ją wodą destylowaną i po kilku(nastu) próbach udało się. Pozostają jeszcze akwarele (chyba to są akwarele;)) Finetec lub Kuretake Gansai Tambi. Nieużywałem ich jeszcze ale kolory są rewelacyjne. Tylko cena jest większa niż Ecoliny bo w zestawie jest conajmniej 6 kolorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem jest zawsze ten sam atrament to nie tusz/ tusz to (o zgrozo!) nie atrament.

1 godzinę temu, Rufjo napisał:

Ten atrament przypomina Standardgraph - Reed Green i chyba nie o to chodziło Kokainie. To już lepszy będzie Standardgraph - Gold.

By oddać rzeczywiste złoto, jego drobinki fakturę koniecznym jest stosowanie tuszu. Tylko właśnie jeden drugiemu nie równy, przeszłam chyba przez wszystkie filmy na youtubie i nie jestem przekonana. Często ten złoty pigment jest zbyt - jak dla mnie - duży, przez co po wyschnięciu litery nie mają wyraźnych krawędzi. Odwiedziłam sklep malarski i na moje ślepawe oko konsystencja ecoliny złotej była podobna (przy lepszym odcieniem złota i spójności substancji), złote tusze trzeba było bez przerwy trząść by złoty pigment się wytrącał - czyli co?... napisze pół litery i maczanko dopiero bo sowitym potrząsaniu - no oszaleć można. Oczywiście był tam jeszcze jakiś super hiper mega tusz kaligraficzny za 58 zł ale zwyczajnie boje się wydać hajs na coś co będzie leżało i mi się podobać nie będzie.

1 godzinę temu, Arkadiusz napisał:

Moim zdaniem idealnym wyborem jest Ecolina Złota, której próbowałaś już. Sam jej używałem, trochę czasu mi zajęło dopasowanie jej płynności do stalówki i papieru ale udało mi się. Rozcieńczałem ją wodą destylowaną i po kilku(nastu) próbach udało się. Pozostają jeszcze akwarele (chyba to są akwarele;)) Finetec lub Kuretake Gansai Tambi. Nieużywałem ich jeszcze ale kolory są rewelacyjne. Tylko cena jest większa niż Ecoliny bo w zestawie jest conajmniej 6 kolorów.

serio....Arku jak to zrobiłeś? otrzymałeś złotą kreskę czy tylko taką półprzezroczystą?

Myślę jeszcze o Winsor&Newton ale tusz kaligraficzny chyba jest ciut przezroczysty, a kreślarski na oko ciężki jak ecolina.
Ma ktoś może te tusze i mógłby opowiedzieć jak pracują i pokazać efekt?

PS dzięki chłopaki za odzew :D

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecolina złota jest w pełni kryjąca więc to było to, czego potrzebowałem. Uraczyłbym jakimś zdjeciem ale skończyło mi się złoto w ten sposób, że wymieszałem je z czernią i powstało mi czarne złoto ;) Nadal jest gęste jak sama złota Ecolina i trzeba ją rozcieńczać ale kryje całkowicie i o żadnych prześwitach nie ma mowy. Może uda się tu zobaczyć: 

https://www.instagram.com/p/9HFbzvp9_G/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2017 o 19:15, zara99 napisał:

nie załapałam czy to do maczanki czy wiecznego pióra :(

do maczanki  mam scribblers gold i daje taki efekt, tzn mam nadzieję, że będzie widać.. :)

4yA8cpM.jpg

Kolor przepiękny!!! ojojojo! Co to dokładnie jest?
Tylko widzisz Zara tu jest pokazane to co opisywałam, że kiedy flex przechodzi w grubość F i cieńszą to jakby tusz zanikał, jakby przerywało i najcieńsze krawędzie nikną.
Chyba żem ja ślepa co prawdopodobne wielce...
Czy kaligrafując złotym musiałaś maczać co pół litery - czy jako tako dało wypisać ciut więcej?



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2017 o 13:59, Arkadiusz napisał:

Ecolina złota jest w pełni kryjąca więc to było to, czego potrzebowałem. Uraczyłbym jakimś zdjeciem ale skończyło mi się złoto w ten sposób, że wymieszałem je z czernią i powstało mi czarne złoto ;) Nadal jest gęste jak sama złota Ecolina i trzeba ją rozcieńczać ale kryje całkowicie i o żadnych prześwitach nie ma mowy. Może uda się tu zobaczyć: 

https://www.instagram.com/p/9HFbzvp9_G/

Efekt szczerze piękny.
Musze koniecznie pobawić się bardziej ecoliną i nie zniechęcać się na samym wstępie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi natomiast o tusz Winsor&Newton to również jest on kryjący. Pamiętać jednak trzeba, by często nim wstrząsać lub mieszać w buteleczce, bo złote drobinki lubią szybko opadać na dno. Tu tak na szybko efekt zastosowania na fruwających trójkątach: https://www.instagram.com/p/BLOH6p1gdXX/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest to jest częściowo napisane :)

kupiony w scribblers przy okazji nabywania stalówek,  liquid metal ink, wersja classic gold by C.Roberson & Co, i nie nie zanika, tylko złoto jest jasne i cienkie kreski są jasne.

na czerwonym bądż niebieskim kartonie widać wszystkie wyrażnie, na białym jest jak jest..

na stalówce nikko g trzeba maczać co kilka wyrazów, tu ich było mało i wyszło po linijce całej na jedno maczanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...