Skocz do zawartości

połamany spływak


Petrov

Polecane posty

Drogie Koleżanki/ Drodzy Koledzy!

Mam ogromną prośbę. Otóż, posiadam pióro, które przerywało, nie pisało za fajnie, okazało się, że żeberka w spływaku są w stanie jak na poniższych zdjęciach (mam nadzieję że jako tako widać, aktualnie mam do dyspozycji tylko aparat telefonowy). Czy ktoś miałby na zbyciu np niepotrzebny spływak, który pasowałby do poniższego? Czy potrzebne jeszcze jakieś wymiary? Z góry dzięki za pomoc.

 

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro to chińczyk, Yiren Bookworm, :) przepraszam, umknęło mi :) Przy okazji dodam, iż jeżeli spływak byłby razem ze stalówką - też bym rozważył taką opcję, bądź radę, jak dobrać stalówkę. Ta oryginalna jest słaba. Stalówki z Jinhao np 450, 750 czy 500 nie pasują...

 

20170312_222720-01.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie mając zastępczego spływaka mimo wszystko popracowałbym nad tym spływakem, mianowicie:

- ręcznie delikatnie wyprostować niektóre żeberka (co się da),

- skrupulatnie przeczyścić spływak, tj wrzucić do ciepłej (nawet bardzo ciepłej) wody na 10 minut potem jeszcze przeczesać na wszystkie strony możliwie twardą szczoteczką do zębów i przepłukać.

 

Powinno to mimo wszystko pomóc.

Co do stalówki - one na ogół wcale takie słabe nie są. Może jest za sucha. Bardz, bardzo delikatnie postarałbym się zwiększyć przepływ metodą "na chama" czyli np. tu:

https://www.youtube.com/watch?v=Ig5cTFv4lXo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Petrov Nie wiem, ja się na tym nie znam -- ale takie czarne cuś, to pałęta mi się po szufladzie od wielu lat, z początku myślałem że to do zapalniczki a tu masz --- okazało się że to czarne plastisz fantastisz jest do długopisa czy pióra, no nie wiem :D --- ale do rzeczy

długość 40 mm -- grubość 5 mm -- ilość głównych żeberek w moim sztuk 15 w twoim jak dobrze obliczyłem to 19 -- żeberka pomocnicze (te bliżej dzioba) w moim 9 sztuk z kolei w twoim 8. Pomierz i oblicz to jeszcze raz a jak spasuje to info na PW :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...