Skocz do zawartości

Baoer 388 - zamiana stalówki


Mcarto

Polecane posty

Jak w temacie. Pióro jest super ale stalówka ustępuje wszystkim moim Chińczykom; zachowuje się dziwnie, trochę drapała na początku a po wygładzeniu pisze gładko ale głośno i kreska jest nierówna.

Z tego co wiem to Bock do Kaweko się nadaje, jest jeszcze Jowo, Szchnidt(?) i chyba Knox 26 ale wszystkie drogie.

Czy znajdę coś tańszego?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem stalówki i pasują idealnie do moich Baoerów 519 i 051. Z tańszych rozwiązań to może zakup micromesha 12000 i pooglądanie na youtube filmików o samodzielnym poprawianiu stalówek. Sporo tego jest w języku angielskim. Ewentualnie może jakieś stalówki Jinhao pasują, ale to też loteria. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje:)

 

Baoer to nie pierwsze piórko w mojej kolekcji, mam też kilka innych chińczyków w tym Baoera. Poprawiałem już kilka stalówek z dobrym rezultatem ale ta jest uparta... Normalnie wywaliłbym to pióro ale bardzo mi się podoba poza tą stalówką.

@Vermis jeszcze jej nie wyciągnąłem. Trochę nieprecyzyjne dałem pytanie bo na 100% pasują Bocki z Kaweco Sporta - szukam tylko tańszego zamiennika dla tego Bocka. 

Gdzie nie sprawdzam to za najtańszego Knoxa (#5?) + przesyłkę zapłacę min 16 euro a za to mogę sobie sprawić Kaweco Sporta ew. garść nowych chińczyków;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pasują znalazłem nawet w jednej aukcji opis do jakich piór się nadają i był tam mój Baoer:)

"4Pcs/Lot Apply Jinhao 159 450 599 750 baoer 388 Fountain pen Universal design large Pen nib 18K Gold tip 0.5mm Straight Nib"

Zamówiłem je bo Jinhao z opisu wyposażone w te stalówki mają dobrą reputację wiec chyba warto...

I tak jeszcze kliknęło mi się na Jinhao 599 za całe 1.2 euro aby mieć porównanie - pióroza musi się czymś karmić:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao 599 to chyba najfajniejszy cińczyk jakiego posiadam. Stalówkę ma chyba taką samą jak X500 i Y1. Co jeszcze zauważyłem, bardzo lubią się z Diamine Sapphire blue. Pięknie śmigają. Natomiast gorzej z Diamine Ancient copper i Teal. Tego drugiego zresztą żadne z moich piór nie lubi, o czym może kiedyś skrobnę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Petrov napisał:

Jinhao 599 to chyba najfajniejszy cińczyk jakiego posiadam. Stalówkę ma chyba taką samą jak X500 i Y1. Co jeszcze zauważyłem, bardzo lubią się z Diamine Sapphire blue. Pięknie śmigają. Natomiast gorzej z Diamine Ancient copper i Teal. Tego drugiego zresztą żadne z moich piór nie lubi, o czym może kiedyś skrobnę...

Chyba generqlnie chińczyki lubią mokre atramenty - przynajmniej tyle z mojego doświadczenia.

Ciekaw jestem tego Jinghao. Lama Safari (podróbka) jakoś mnie specjalnie ergonomią nie urzekła, nawet jej nie zalałem i ostatecznie trafiła do niszczarki (tj. w ręce pewnej siedmiolatki która się nią stosownie zajęła);) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kowal1623 napisał:

@Petrov Mógłbyś coś powiedzieć dokładniej o Teal? Szykuję się na niego od pewnego czasu. 

O problemach z Ancient Copper słyszałem (mimo to kupiłem i jak narazie mnie omijają), ale o Teal nie...

Jeżeli chodzi o kolorek, to jest fajny. Tylko cosik ma z przepływem u mnie. Lubi nie wystartować od razu z piórem, a kreska bywa nierówna, tj. raz cieńsza, raz grubsza, raz bledsza, raz bardziej soczysta, - i nie jest to efekt cieniowania. Najpierw załadowałem nim jakiegoś chinola noname`a. Myślę sobie, pióro słabe, więc się nie sugeruję. Później Watermana Experta. To samo. Pomyślałem, że może po prostu to pióro nie bardzo lubi ten atrament, poza tym kupiłem używane, więc poszedł do Hemisphere`a, który "łyka" wszystko :) Początkowo wydało mi się, że jest lepiej, ale z czasem przypadłość wróciła. Aktualnie Teal przepływa przez Jinhao 159 (grubsza krecha, może będzie lepiej - myślę) i niestety jest to samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i już po zamianie:)

Wszystkich chcę ostrzec, że te stalówki z aliexpress nie pasują pomimo opisu do Baoera 388 czy Jinghao 599 bo są po prostu za duże.

 

Szczęściem w nieszczęściu razem z felernymi stalówkami przyjechało do mnie połamane (w podróży) Jinghao 559 którego stalówka idealnie pasuje do mojego Baoera.

Piórko z nowym dziobkiem zachowuje się b.przyzwoicie. Jinghao robi dobre stalówki i przerobiony Baoer przypomina mi pracą  Bocka (F) z Kaweco Sport. Oryginalny Baoer pisał trochę sucho jak wiekszość chińczyków wiec po zmianie napełniłem go atramentem Parkera zamiast zwykle stosowanego Crossa i wbrew oczekiwaniom dostałem połączenie dość mokre. Osobiście wolę bardziej suche pióra ale nie ma tragedii, sporo osób na forum demonstruje jeszcze bardziej mokre pióra - jak kto lubi;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...