Skocz do zawartości

Piór Parker zasycha


Polecane posty

Witam,

Mam problem z moim piórem Parker Urban Muted Black GT "F". Zakupiłem nie dawno to pióro i zauważyłem, że jak leży ono nie używane nawet przez noc to zasycha i muszę je potem rozpisywać. Używam oryginalnych naboi firmy Parker. Próbowałem też zastosować tłoczek i atrament - wszystko Parkera i cały czas ta sytuacja się powtarza. Proszę o radę co mogę z tym zrobić aby ta sytuacja się więcej nie powtarzała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku,

możesz jeszcze spróbować zmienić atrament na taki o innych właściwościach. Na wysychające szybko pióra lekarstwem okazał się u mnie klasyczny niebieski Waterman (kiedyś nazywał się Florida Blue, a teraz Serenity Blue).

Jeśli planujesz zakup innego pióra, to napisz jakim budżetem dysponujesz. To ułatwi podanie propozycji.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wskazany przez Ciebie atrament dobre współpracuje z piórami Parker'a? To pióro które posiadam jest praktycznie nowe (kupiłem je końcem stycznia tego roku) i nie wiem co począć z tym fantem czy oddawać pióro na reklamację czy zostawić i zainwestować w inne. Ewentualny budżet to 200zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 200 zł to Sheaffer GC 300 (ostatnio mój ulubiony) lub Sagaris (można trafić w promocji poniżej 199), również ładnie piszący choć o innych kształtach Pilot MR. Jak masz czas to ostatnio przekonałem się do chińskich piór np. Baoer 288 czy Jinhao 500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował stosować atrament Woterman'a do pióra Parker'a? Jak wtedy pióro się zachowuje? Ten atrament nie jest zbyt wodnisty do tych piór? jeśli Wasze doświadczenia w takim mieszaniu są pozytywne to może na początek bym spróbował jak moje pióro zareaguje na ten atrament, a jak to nie pomoże to pewnie kupie takie które będzie się dobrze sprawowało nawet przy sporadycznym użytkowaniu (jeśli trzeba będzie to budżet się zwiększy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Problem zasychania nie leży w atramencie. Proszę zwrócić uwagę na skuwkę - czy jest ona szczelna. Z powodu zasychania juz po 2-3 godzinach wymieniałem na gwarancji pióro serii IM, natomiast inny Parker sprzed kilku lat nie zasychał. Podobny problem zasychania miałem w piórze Parker Premier. We wszystkich przypadkach uszczelnienie skuwki rozwiązało problem. Obecnie, kiedy pióro nie jest używane nawet 2-3 miesiące - nie zasycha.

Edytowano przez Krzyzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2017 o 18:48, jacek1987-1987 napisał:

Czy ktoś z Was próbował stosować atrament Woterman'a do pióra Parker'a? Jak wtedy pióro się zachowuje? Ten atrament nie jest zbyt wodnisty do tych piór? jeśli Wasze doświadczenia w takim mieszaniu są pozytywne to może na początek bym spróbował jak moje pióro zareaguje na ten atrament, a jak to nie pomoże to pewnie kupie takie które będzie się dobrze sprawowało nawet przy sporadycznym użytkowaniu (jeśli trzeba będzie to budżet się zwiększy).

del.

Edytowano przez Tyci
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tu masz opisany ostatnio problem zasychania Parkera IM, przejrzyj cały topic, to jeden z przykładów jak pozbyć się problemu 

Atrament nie ma znaczenia, owszem jedne atramenty zasychają szybciej, inne wolniej ale w piórach Parkera a w szczególności IM ten problem występuje nagminnie.  Ogólnie pióra Parker są mocno wentylowane. Co do atramentu Waterman Serenity Blue, atrament jest rzadki, ma bardzo dobry przepływ a Parker IM jak większość Parkerów należy do piór nie skąpiących atramentu przy pisaniu. Pióro będzie pisało po prostu bardziej mokro, tak soczyście. Tylko to uzyskasz ale problem wysychania nie wyeliminujesz zmieniając atrament, co najwyżej trochę wydłużysz czas kiedy zaschnie ponownie. Jak już zostało napisane, problem leży w skuwce, posiada otwory wentylacyjne, sama do szczelnych nie należy, to jest przyczyną szybkiego wysychania atramentu a co zrobić opisane jest w topicu który podałem jako przykład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...