Skocz do zawartości

Jak jest różnica?


Gość

Polecane posty

W związku z moją nową pasją postanowiłem, zarazić tatę. Moje pytanie jest następujące czym te modele się różnią? Jest to tylko okienko poglądowe?203633_ecom_retina_01_png_adapt_1500_150190562_ecom_retina_01_png_adapt_1500_150Jeszcze tradycyjne pytanie przy wyborze Meisterstück. Czy różnią się powyższe pióra od modelu 149? Doczytałem, że tylko wielkość, co za tym idzie również i cena? Prawda to?209933_ecom_retina_01_png_adapt_1000_100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bez okienka to model na naboje/konwerter. Takie modele są znacznie częściej podrabiane. Nabojowy MB 145 jest mniejszy od tłokowego 146. Z kolei MB 147 (tzw traveler) ma wymiary takie same jak 146.

146 od 149 różnią się prestiżem.

MB 146 ma wielkość podobną to Aurory 88 i Pelikana M800 (lub TWSBI 580, ale w MB da się wygodnie założyć skuwkę na tył pióra i nie psuje to wyważenia). MB 146 tylko kilka razy miałem w ręku, jak dla mnie pióro o tej wielkości (mam Aurorę 88) jest idealne do pisania przez cały dzień. MB 149 jest większe, cięższe, bardziej prestiżowe. Miałem je w ręku tylko w trakcie HUBy Pelikanowej i myślę, że gdybym miał kupić sobie jakieś MB to wybrałbym jednak 146 jako wygodniejsze dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ksm napisał:

Ten bez okienka to model na naboje/konwerter. Takie modele są znacznie częściej podrabiane. Nabojowy MB 145 jest mniejszy od tłokowego 146. Z kolei MB 147 (tzw traveler) ma wymiary takie same jak 146.

146 od 149 różnią się prestiżem.

MB 146 ma wielkość podobną to Aurory 88 i Pelikana M800 (lub TWSBI 580, ale w MB da się wygodnie założyć skuwkę na tył pióra i nie psuje to wyważenia). MB 146 tylko kilka razy miałem w ręku, jak dla mnie pióro o tej wielkości (mam Aurorę 88) jest idealne do pisania przez cały dzień. MB 149 jest większe, cięższe, bardziej prestiżowe. Miałem je w ręku tylko w trakcie HUBy Pelikanowej i myślę, że gdybym miał kupić sobie jakieś MB to wybrałbym jednak 146 jako wygodniejsze dla mnie.

Ops! Nie do końca jest tak jak pisze KSM.

Model z podglądem atramentu to Montblanc 146. Jest napełniany tłokowo. Model bez okna podglądu to Montblanc 147 Traveller napełniany tylko na naboje (wewnątrz pióra znajduje się specjalna szyna na naboje, która uniemożliwia skorzystania z pełnowymiarowego tłoczka). Pióra Montblanc 146 i 147 nie mają takiego samego rozmiaru. Traveller jest dłuższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...